Gausėjant COVID-19 susirgimų premjerė neatmeta naujo karantino galimybės

Premjerė Ingrida Šimonytė neatmeta galimybės, kad šalyje augant susirgimų nuo COVID-19 skaičiui, Lietuvoje vėl gali būti įvestas karantinas.

„Jau ir dabar tam tikra prasme yra karantinas, tik tiek, kad jis taikomas daugiau tiems žmonėms, kurie neturi imuniteto, tuo būdu galbūt juos ir labiau saugant nuo galimybės užsikrėsti bei papildyti tų ligoninių pacientų gretas. Tačiau man turbūt būtų labai neapdairu sakyti, kad „ne, ne, to tikrai nebus“,  – ketvirtadienį LRT laidai „Dienos tema“ sakė premjerė I. Šimonytė.

Pasak premjerės, ar bus įvesti papildomi ribojimai priklausys nuo visuomenės noro bendradarbiauti.

„Ką pavyks padaryti, negaliu dabar pasakyti, todėl, kad labai daug tas rezultatas priklauso nuo to, kiek visuomenė norės bendradarbiauti ir ypatingai ta visuomenės dalis, kuri turi kažkokius įsitikinimus, kurių mes net objektyviausiais skaičiais negalime „permušti“, – sakė I. Šimonytė.

Premjerė aiškino, kad šiuo metu labiausiai pažeidžiamas gyventojų grupes – vyresnius nei 75 metų senjorus ir į mokyklas sugrįžusius moksleivius bus bandoma apsaugoti įvairiais būdais: moksleiviai raginami testuotis, o senjorų vakcinaciją tikimąsi padidinti skiepus siūlant pensijų pristatymo metu, kuomet slaugytojai vyks kartu pašto darbuotojais.

„Jau pirmieji bandymai yra tikrai labai daug žadantys. Kita vertus t.y. ne visi seni žmonės, kurie nebūtinai pensijas gauna į namus, reiškia reikia ieškoti ir kitų būdų kaip tą vakciną privežti iki žmogaus ir čia kiti sprendimai taip pat bus“, – sakė I. Šimonytė.

Vyriausybės vadovė taip pat ragino tėvus dirbtinai neriboti galimybių testuoti mokinių.

„Nepadeda tai, kad labai daug tėvų dėl nesuvokiamų priežasčių nesutinka, kad jų vaikai būtų testuojami (...) Raginčiau tuos tėvus, nedvejoti, nes tai reiškia, kad jūsų vaikai saugiai bus kontaktiniame ugdyme ir neturės grįžti į mokyklą po kažkiek laiko arba vėl iš jos išeiti dėl to, kad kažkas klasėje užsikrėtė“, – teigė premjerė.

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyta 1300 naujų COVID-19 atvejų, mirė aštuoni žmonės, rodo ketvirtadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys. Nuo COVID-19 ligos iki šiol iš viso mirė 4751 žmogus, iš jų pilnai paskiepyti buvo 67.

Šalies ligoninėse nuo COVID-19 šiuo metu gydomi 869 žmonės, 84 iš jų – reanimacijoje.

Lietuva pagal naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus užima ketvirtą, o pagal mirtingumą – antrą vietą Europos Sąjungoje (ES), rodo ketvirtadienį paskelbti Europos ligų kontrolės ir prevencijos centro (ECDC) duomenys.NAUJAUSI KOMENTARAI

gif

gif portretas
Ji ir Kubilius, atžagari ir teroro herojai. Kubilistanas čia vėl.

pastebėjimas

pastebėjimas portretas
Vakar mirė ŠEŠI, iš jų TRYS pilnai skiepyti, DU su vienu skiepu ir VIENAS neskiepytas senolis. Dauguma sunkiai suserga po pirmo skiepo arba tampa viruso besimpmtomiais platintojais pilnai pasiskiepijus. Išvada paprasta, skiepas neapsaugo, tik padeda virusui mutuoti ir paskiepyti besimptomiai yra pagrindiniai platintojai. Palyginkite 2020 m. rugpjūti - rugsėjį be vakcinų su 2021 m. rugpjūtį - rugsėjį su vakcina, skaičiai akivaizdūs.

Baubas

Baubas portretas
Kada??!!! Dings iš LT šitie visi lanzbergyno zombiai!
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių