G. Nausėda Varšuvoje: dar neišnaudojome visų karinio bendradarbiavimo galimybių su Lenkija

Varšuvoje ketvirtadienį besilankantis prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Lietuva su Lenkija dar neišnaudojo visų visų karinio bendradarbiavimo galimybių, ypač kalbant apie Suvalkų koridoriaus saugumą.

„Tikrai dar visų bendradarbiavimo galimybių – bendradarbiavimo karine prasme, karinio mobilumo prasme – mes turbūt dar nesame išnaudoję. Štai kodėl aš manau, kad šis mūsų susitikimas yra tęstinis ir jis toliau įgyvendins mūsų karinę kooperaciją Suvalkų koridoriaus prasme“, – žurnalistams sakė šalies vadovas.

Taip jis kalbėjo bendroje spaudos konferencijoje su Andrzejumi Duda (Andžejumi Duda).

Pasak Lietuvos vadovo, pasienyje su Kaliningradu „gali kilti visokio pobūdžio grėsmių“, tačiau jis pabrėžė, kad „hibridinės grėsmės iš Rusijos pusės buvo visą laiką“.

Rusijai atvėrus Kaliningrade esantį oro uostą lėktuvams iš Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos, Lietuvos ir Lenkijos pareigūnai neatmeta galimybės, kad čia gali būti mėginama sukelti neteisėtos migracijos bangą, kaip tai padaryta pernai prie sienos su Baltarusija.

„Rizika yra, bet nėra taip, kad tai būtų labai didelė rizika“, – savo ruožtu sakė Lenkijos vadovas.

G. Nausėda ir A. Duda Varšuvoje vadovavo Lietuvos ir Lenkijos prezidentų tarybai. Jos metu daugiausiai dėmesio skirta saugumo ir gynybos bei dvišalio bendradarbiavimo klausimams.

Kaip nurodo Prezidentūra, susitikime Lietuvos vadovas teigė tikintis, kad Vilniuje vyksiančiame NATO viršūnių susitikime pavyks pasiekti ambicingų rezultatų, užtikrinančių tolesnį NATO pozicijų stiprinimą regione.

Prezidentas akcentavo, kad būtina siekti konkrečios pažangos oro gynybos, išankstinio dislokavimo ir pajėgumų stiprinimo srityse.

Lietuvos ir Lenkijos vadovai taip pat aptarė tolesnę paramą karo draskomai Ukrainai.

G. Nausėda akcentavo, kad Lietuva teikia visą įmanomą pagalbą Ukrainai ir planuoja tai daryti toliau. Pasak jo, padėti Ukrainai laimėti karą ir toliau lieka vienu pagrindinių prioritetų Lietuvai, tačiau būtina siekti, kad šis klausimas taip pat liktų tiek Europos Sąjungos, tiek NATO darbotvarkių viršuje.

„Mūsų pareiga ne tik padėti ukrainiečiams, bet mobilizuoti ne tik save, bet ir sąjungininkus“, – antrino A. Duda.

Jo teigimu, karas Ukrainoje – atgimusio Rusijos imperializmo padarinys.

Lietuvos ir Lenkijos vadovai ragino toliau teikti paramą Ukrainai, taikyti griežtesnes sankcijas Rusijai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Su lenkais reikia atsargiai,

Su lenkais reikia atsargiai, portretas
dabar draugai o ryt gali sugrįžti didžialenkių šlėktų metafora polak- pan,litvin- cham.Tokia istorija,deja ..

Tikrai!

Tikrai! portretas
Vilnius - dar vis musu!

Dumas

Dumas portretas
Nematome Lietuvos zmoniu ruosimo pasipriesinimui, pilnas infrastrukturos nebuvimas. Tie keli Himars'ai, kuriuos planuoja gauti 2025-2026 metais, tai lasas juroje...
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių