G. Nausėda: valdant pandemiją, Vyriausybei reikėtų eiti ne prievartos, o skatinimų keliu

Priverstiniai metodai valdant COVID-19 plitimą duoda ribotą rezultatą, teisinga kryptis – eiti skatinimų keliu, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

„Galvoju, kad šiandien kalbėkime daugiau ne apie priverstinius, prievartinius metodus, nes kaip matome iš skiepijimosi tempų, jie jau duoda labai ribotą rezultatą. Jei statistika neapgauna, mes praktiškai turime naujai susirgusių daugiau, nei pirmąja doze pasiskiepijusių. Reiškia, kad kažkas mūsų sistemoje yra blogai ir reikia ieškoti naujų kelių“, – spaudos konferencijoje Mažeikių rajone penktadienį sakė G. Nausėda, paklaustas, kaip vertina Vyriausybės svarstymus dėl privalomų skiepų, testų apmokėjimo iš darbdavių ar darbuotojų kišenės.

Reiškia, kad kažkas mūsų sistemoje yra blogai ir reikia ieškoti naujų kelių.

Jis sako nesiimantis vertinti Vyriausybės sprendimo siūlyti įvesti 100 eurų išmokas besiskiepijantiems senjorams, „kiek jis yra geras“, tačiau sako, kad svarbiausia, jog „mentališkai pajudėjome į teisingą pusę ir nustojome vien tik spaudimo būdu siekti rezultato, o mėginame kalbėti apie tai, kas, galbūt, paskatintų žmones tai daryti“.

„Tikrai, pirmiausia, norėčiau pasakyti, kad atsiranda pasiūlymų, kurie jau nebe tiek verčia ar spaudžia darbuotojus vakcinuotis, kiek juos skatina tai daryti. Prieš keletą mėnesių mes jau kalbėjome apie tai, kad gal iš tikrųjų galima kai kurioms tikslinėms žmonių grupėms numatyti galimybes finansiškai prisidėti ar finansiškai paskatinti vakcinuotis, tuo metu buvo kalbama, kad galbūt jau yra per vėlu, nes nemažai žmonių vakcinavosi“, – teigė prezidentas.

Vyriausybė šią savaitę pasiūlė Seimui  pataisas, kad tam tikrų sričių darbuotojai, nepasiskiepiję nuo koronaviruso, už testus turėtų mokėti savo lėšomis. Planuoto svarstyti siūlymo tam tikroms profesijoms įvesti privalomą skiepijimąsi neliko – pasak premjerės Ingridos Šimonytės, siūlymo kol kas atsisakyta, nes tam greičiausiai reikėtų keisti Darbo kodeksą.

Vyriausybė taip pat pritarė siūlymui iki gruodžio naujai pasiskiepysiantiems vyresniems nei 75 metų senjorams skirti 100 eurų išmoką. Ji taip pat būtų skiriama sustiprinančiąja doze iki kitų metų balandžio pasiskiepijusiems šios amžiaus grupės žmonėms.

Pataisoms dar turės pritarti Seimas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Purmaliai

Purmaliai portretas
Prezidentas,aukštas gražus,o kas toliau jokios tvirtos pozicijos ieško kaltu kitur !

Keista sveikatos politika

Keista sveikatos politika portretas
Eiles pas gydytojus del letiniu ligu neimanomos,planines paslaugos nevykdomos,tai kaip nesirgs ir nemirs tie ligiti zmones,nesulauke gydymo? Per 2 metus niekam nedaejo pastatyti)perorganizuoti ar kitaip organizuoti specializuotas covid ligonines ir apmokyti personalo! Kodel?! Vietoj to tie 75+ sergantys letinem negydimom ligom pasigave covida( ar ir be jo) silpsta,serga ir mirsta. Puilam ju skiepyti,o gydyti ju isisenejusiu ligu nesiruosiam. Kas taip nusprende? Tokius valdanciuosius tikrai reikia atleisti is pareigu.

is

is portretas
kur dar atsiranda uzmarmaliuotu glusiu kurie per kom tiesiog loja tai s ocberg elytiniai sios saikos vasaliukai gaunantys nuo ju stalo apgrauzta kaula pana siai kaip /mariakas sustriakas/ uz kryzkalnio /motynos/ susprogdinima gavo kauno mero kede /laikynai/ nes ubagu zydbegis nemegsta======
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių