A. Veryga informavo prezidentą: trumpina atostogas iki 4 savaičių

Prezidentas Gitanas Nausėda per pokalbį telefonu su atostogaujančiu sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga aptarė pasirengimą koronaviruso pandemijos (COVID-19) antrajai bangai ir viešųjų sveikatos paslaugų Lietuvos gyventojams užtikrinimą.

Ministras A. Veryga informavo prezidentą, kad, atsižvelgdamas į besikeičiančią situaciją, planuoja sutrumpinti suplanuotas atostogas nuo penkių iki keturių savaičių, taip pat atostogų metu grįžti į darbą kiekvieną penktadienį.

Pokalbio metu taip pat buvo skirtas dėmesys Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro pasirengimui vykdyti savo funkcijas, gydymo įstaigų galimybėms veikti išaugus ligonių skaičiui, taip pat valstybės kaupiamam asmens apsaugos priemonių ir testavimo pajėgumų rezervui.

Prezidentas pabrėžė, kad antrosios COVID-19 bangos suvaldymui skirtame plane turi būti aiškiai sudėlioti sergamumo kriterijai, pagal kuriuos būtų sprendžiami klausimai, susiję su kaukių dėvėjimu, mokyklų ir kitų įstaigų veiklos, įvairių renginių ribojimu.

„Tiek Lietuva, tiek kitos valstybės jau yra sukaupusios nemažai pandemijos valdymo patirties. Negalima leisti, kad pandemijos suaktyvėjimas mus antrą kartą užkluptų netikėtai“, – sakė šalies vadovas.

Negalima leisti, kad pandemijos suaktyvėjimas mus antrą kartą užkluptų netikėtai.

Prezidentas taip pat klausė ministro A. Verygos, dėl kokių priežasčių dalis sveikatos įstaigų iki šiol teikia tik dalį paslaugų ir kokių veiksmų imamasi, kad padėtis pradėtų gerėti. Pasak šalies vadovo, net ir prireikus įvesti papildomų ribojimų, įprastinių sveikatos paslaugų teikimas negali nutrūkti. Tam būtina kruopščiai pasirengti – aprūpinti ligonines ir poliklinikas asmens apsaugos priemonėmis, taip pat kiekvienoje gydymo įstaigoje turėti iš anksto paruoštas pacientų srautų valdymo sistemas.

Įvardino priežastis, dėl kurių sutrumpino atostogas

A. Veryga patvirtino, kad, atsižvelgdamas į besikeičiančią situaciją, sutrumpino suplanuotas atostogas nuo penkių iki keturių savaičių, taip pat atostogų metu grįš į darbą kiekvieną penktadienį.

Pasak ministro atstovės spaudai Linos Bušinskaitės, ministras sureagavo į besikeičiančią epidemiologinę situaciją šalyje, didėjantį užsikrėtusiųjų koronavirusu (COVID-19) skaičių, e. sveikatos trikdžius, kurie kelia nepatogumų ir atstačius jos veikimą, pavyzdžiui, vaistų išdavimą pagal el. receptus.

„Darbe jis bus šį ir kitą penktadienį, t.y. liepos 31 d. ir rugpjūčio 7 d., o į darbus visiškai grįš savaite anksčiau, t. y. rugpjūčio 17 d. Jei epidemiologinė situacija dar labiau prastės, gali būti ir daugiau pokyčių dėl ministro A. Verygos atostogų“, – teigia L. Bušinskaitė.

Ministras atostogas pradėjo liepos 20 d.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaimiete

Kaimiete portretas
Kodel platinami tokie komentarai ?Slykstu skaityti . Ministras dirba ir turi teise atostogauti . Prezidentas darbo metu spejo ir dukra aplankyti . Darbstus .Darba gydymo istaigose tvarko ju vadovai . Jiems reikia rasyti apie bedas .

O

O portretas
O šia tai ministras i gineso knyga

Didžiausią sumaištį

Didžiausią sumaištį portretas
ir kelia TS-LKD su savo gerbėjais ir rėmėjais ! Pacientų ,, gynėja ,, jau seniai gina ne pacientus . Dauguma gydymo įstaigų priklauso savivaldybėms ,o kuriose Savivaldybėse labiausiai skundžiasi žmonės ?......
VISI KOMENTARAI 21
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių