G. Nausėda ragina stabdyti valdančiųjų ir „valstiečių“ konfliktą Seime

Prezidentas Gitanas Nausėda ragina sustoti Seime į konfliktą įsivėlusią valdančiąją dešiniųjų daugumą ir opozicijoje esančius „valstiečius“.

„Sustokime, tikrai pernelyg atsakingoje situacijoje šiandien gyvename, rizikingoje situacijoje. Tai, ko mums mažiausiai reikia, tai beprasmio pykčio ir susipriešinimo“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė valstybės vadovas.

Jis paragino parlamentarus pažiūrėti trumpametražį ispanišką filmą apie incidentą kelyje ir pamatyti, kuo gali baigtis iš pažiūros nedidelis konfliktas.

„Incidentas įvyksta kelyje, vienas vairuotojas kažką sutrukdo kitam vairuotojui. Galiausiai incidentas baigiasi letališkai, abu praranda gyvybę dėl to, kad negali nė vienas sustoti. Vienam kažką padarius, kitas padaro dar skaudžiau“, – pasakojo G. Nausėda.

„Nedarykime šito pagrindinėje mūsų parlamentinėje institucijoje. Jeigu kas nors kur nors jaučiasi užgautas, kažkieno ambicijos užgautos, neridenkime to kamuolio toliau, nes visa tai baigsis tokiu konfliktu, iš kurio nerasime kelio atgal“, – kalbėjo prezidentas.

Sustokime, tikrai pernelyg atsakingoje situacijoje šiandien gyvename, rizikingoje situacijoje.

Jis ragino politikus rasti savyje išminties ir sustoti.

„Jeigu kas nors rastų savyje politinės išminties sustoti ir pasakyti: tvarkoje, gal pamėginame rasti sutarimą ir nebedemonstruokime savo neigiamo nusistatymo, pykčio, galbūt tai būtų tas stebuklingas receptas, krištolinis rutulys, kuris padėtų šiek tiek atnešti daugiau taikos į mūsų namus ir mūsų šalį“, – teigė G. Nausėda.

Naujajame Seime opozicijoje likę „valstiečiai“ kaltina konservatorių ir liberalų daugumą paminant jos teises ir pažeidžiant demokratines tradicijas. Valdantieji atsisakė Seimo vicepirmininke skirti „valstietę“ Aušrinę Norkienę, didžiausią opozicinę frakciją turintys „valstiečiai“ liko be savo atstovo Seimo vadovybėje.

Ketvirtadienį „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis pranešė, kad jų atstovui taip pat užkertamas kelias vadovauti Seimo Audito komitetui, todėl „valstiečiai“ nedalyvaus Seimo seniūnų sueigos darbe ir atsisako bet kokių pareigų Seimo valdančiosiose struktūrose, o savo teises žada ginti Konstituciniame Teisme.

M. Morkevičiaus / ELTOS nuotr.

Seimo pirmininkė: dalis konfrontacijos yra užprogramuota

Seimo pirmininkė Liberalų sąjūdžio vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad dalis konfrontacijos tarp naujosios daugumos ir „valstiečių“ yra užprogramuota iš buvusios kadencijos.

„Dalis konfrontacijos, be abejo, yra užprogramuota, mes ateiname į naująjį Seimą ne nuo balto lapo, o visos emocijos, kurios susikaupę iš praėjusios kadencijos, lieka. Kitas dalykas yra, kad prie opozicijos vaidmens irgi reikia priprasti, ir tas pereinamasis laikotarpis, matyt, porą savaičių ar mėnuo, nėra lengvas, tiek vienai pusei, tiek kitai“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Dalis konfrontacijos, be abejo, yra užprogramuota, mes ateiname į naująjį Seimą ne nuo balto lapo, o visos emocijos, kurios susikaupę iš praėjusios kadencijos, lieka.

Ji taip pat teigė, kad klausimas dėl Audito komiteto pirmininko posto bus persvarstytas, jei tai tikroji „valstiečių“ protesto priežastis, o ne „pretekstas trankyti durimis“.

Opozicinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ketvirtadienį paskelbė nedalyvausianti jokiose Seimo valdančiosiose struktūrose, kai valdantieji numatė Audito komiteto vadovo postą skirti Seimo narių Mišriai grupei, o prieš tai Seimas atmetė „valstiečių“ kandidatės Aušrinės Norkienės kandidatūrą į Seimo vicepirmininkes.

„Aš manau, kad svarbu yra įsiklausyti į visas puses, šiandien išgirdom ultimatyvią, drastišką „valstiečių žaliųjų“ reakciją ir jų pareiškimą dėl Audito komiteto, kas, atrodo, jiems buvo labai nemaloni žinia seniūnų sueigos metu. Mūsų iniciatyva tas klausimas atidėtas vėlesniam laikui, reikės ieškoti sutarimo dėl šito klausimo, jei tai yra tikrai tas ginčytinas dalykas, o ne pretekstas trankyti durimis“, – kalbėjo Seimo pirmininkė.NAUJAUSI KOMENTARAI

onute TO EII

onute TO EII portretas
KOMENTARAS I ŠIMTUKA TIKSLIAU NEPASATYSI REŽISIERIUS TO KONFLIKTO DURNINA TAUTA KOTLETU AIŠKINTOJAS DABAR MAKARONUS TAUTAI KABINA

kauniete to NERA KO IR STEBĖTIS

kauniete to NERA KO IR STEBĖTIS portretas
O tu nabage nesistebėk gėrėkis ožiu liberalvagiu vaivorikštiniu partija Lietuvos žmones atsigavo kaip valdė valstiečiai Pastebėjom ne viena ju gera darba kiek žuliku pagavo kiek lietuvos dar likusio turto išsaugojo Jeigu tau vagiu liberastu LDDPistu konservu partijos tau daug gero padarė tai faktas kad esi vagis KGBistas o gal gėjus

nėra ko ir stebėtis

nėra ko ir stebėtis portretas
kregždučių partija daugiau nieko niekada nesugebėjo padaryti, tik kelti skandalus, šmeižti jai nepatinkančius žmones. Ar pastebėjote nors vieną atliktą darbą Lietuvos gerovei. Amžinieji keršytojai štai kas dabartinis seimelis
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių