G. Nausėda: Lietuva palaiko visų raudonų linijų peržengimą siunčiant ginkluotę Ukrainai

Lietuva palaiko visų raudonų linijų peržengimą siunčiant ginkluotę Ukrainai, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

„Tikrai esu už tai, kad būtų siunčiami (naikintuvai – BNS) ir peržengiamos visos raudonos linijos“, – žurnalistams Briuselyje ketvirtadienį sakė Lietuvos vadovas.

Prieš Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdį kalbėjęs G. Nausėda pabrėžė, jog Vakarų šalių delsimas siųsti daugiau ginkluotės Ukrainai lemia „daugiau žūčių, kančių ir žmonių mirčių“.

„Turime būti ryžtingi“, – sakė prezidentas.

Europos Sąjungos lyderių susitikime dalyvaus ir Ukrainos vadovas Volodymyras Zelenskis. Jis į EVT atvyko drauge su Prancūzijos vadovu Emmanueliu Macronu (Emaniueliu Makronu).

Tikrai esu už tai, kad būtų siunčiami naikintuvai ir peržengiamos visos raudonos linijos.

Prieš tai Ukrainos lyderis lankėsi Jungtinėje Karalystėje, kur Vakarų šalių prašė naikintuvų: „Mes turime laisvę, duokite mums sparnus, kad ją apgintume.“

Jungtinės Valstijos iki šiol taip pat atsisako tiekti Ukrainai karo lėktuvus F-16, tačiau kitos partnerės, įskaitant Lenkiją, yra kur kas atviresnės šiai idėjai.

G. Nausėda teigė besidžiaugiantis V. Zelenskio vizitu, nes „vienas gyvas vizitas yra geriau nei dešimt nuotolinių“.

Lietuvos vadovas vylėsi, kad ES iki metų pabaigos įvertins Ukrainos pažangą, siekiant narystės Bendrijoje, ir „priims teigiamą sprendimą“.

„Derybos gali prasidėti dar šiais metais, tai yra realu. Taip, tai bet kuriuo atveju įvyks metų pabaigoje, nes Europos Komisija pateiks savo išvadas greičiausiai spalio mėnesį, tačiau po to mes dar turėsime EVT“, – sakė prezidentas.

Kalbėdamas apie sankcijas Kremliui, prezidentas pabrėžė palaikantis griežtesnius ribojimus, į kuriuos turėtų patekti Rusijos valstybinė energetikos korporacija „Rosatom“, daugiau bankų.

Šiuos ribojimus siekiama priimti iki vasario 24 dienos, kuomet bus minimos pirmosios karo metinės.

Prieš susitikimą, savaitės pradžioje, aštuonios Bendrijos valstybės, tarp jų Lietuva, paragino Briuselį smarkiai sustiprinti bloko sienų kontrolę, kad „būtų užkirstas kelias dar vienai didelio masto migracijos krizei“. G. Nausėda žurnalistams pabrėžė būtinybę tobulinti Bendrijos teisės aktus, jog šie atlieptų Lietuvoje kilusią migrantų krizę, šalies pareigūnų vadinamą Baltarusijos režimo hibridine ataka.

Jis taip pat ragino aktyviau bendradarbiauti su trečiosiomis šalimis siekiant atgrasyti migrantus nuo apgaulingų pažadų lengvai patekti į Europos Sąjungą.


Šiame straipsnyje: Gitanas NausėdaEVTginklai Ukrainaikaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių