G. Landsbergis: vidutinis atlyginimas Lietuvoje gali pasiekti 1250 eurų

 • Teksto dydis:

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis ir TS-LKD pirmininko pavaduotojas, Seimo narys Dainius Kreivys šiandien Vilniaus universitete pristatė ambicingą TS-LKD ekonomikos pasiūlymų paketą – „Naują Planą Lietuvai“.

Jų teigimu, ekonometriniai skaičiavimai rodo, kad įgyvendinus šį planą, per ketverius metus bus sukurta 147 tūkst. naujų darbo vietų, o vidutinis atlyginimas Lietuvoje pasieks 1250 eurų.

„Tokių nedidelių valstybių, kaip Izraelis, Airija ir Singapūras sėkminga patirtis liudija, kad valstybei imantis strateginės lyderystės, per santykinai trumpą laiką įmanoma pasiekti esminių teigiamų pokyčių. Jeigu nieko nekeisime ir prarasime dar ketverius metus, Lietuvoje dėl didžiulės emigracijos, mažo gimstamumo bei visuomenės senėjimo per artimiausius penkiolika metų neteksime net apie 35 proc. darbingo amžiaus žmonių. Todėl remdamiesi sėkmingų valstybių patirtimi bei pokarinio „Maršalo plano" ir dabartinio „Junkerio plano" šiandieninėje Europos Sąjungoje pavyzdžiais, kartu su ekonomikos ir finansų ekspertais parengėme ambicingą, bet realiai įgyvendinamą „Naują Planą Lietuvai“ ekonomikos srityje, – teigė G. Landsbergis. – Įgyvendinę šį planą per artimiausius ketverius metus sukursime 147 tūkst. naujų darbo vietų, sutelksime papildomų 6,88 mlrd. eurų investicijų, o vidutinis atlyginimas Lietuvoje pasieks 1250 eurų".

Pasak G. Landsbergio, svarbiausios kompleksinio plano priemonių kryptys, kuriomis bus pasiekta ambicingų ekonominės gerovės tikslų, yra: speciali užsienio investicijų pritraukimo ir eksporto skatinimo programa (eksporto apimtys bus išaugintos 90 proc.); valstybės finansinių išteklių sutelkimas ir tikslingas investavimas per 6,88 mlrd. eurų apimties įkurtą Lietuvos strateginių investicijų fondą; regioninių centrų specializacija su efektyvia ir inovatyvia LEZ (laisvųjų ekonominių zonų) veikla; speciali darbuotojų mobilumo programa („50 km per 45 min.“ – su greitu ir nemokamu susisiekimu su regionų centruose esančiomis darbo vietomis); pertvarkyta profesinio mokymo sistema pagal Vokietijos dualinį modelį; papildomų 80 tūkst. darbingo amžiaus emigrantų susigrąžinimas; Lietuvos inovatyvių ekonomikos šakų (IT, biotechnologijų, fotonikos/lazerinių technologijų, energetikos (SGD)) spartesnė plėtra; Lietuvos tapimas patraukliausia vieta Vidurio ir Rytų Europoje IT paslaugų steigimui.NAUJAUSI KOMENTARAI

jonc

jonc portretas
ir kur aš jį mačiau?.....a....pažadukas....

nigga

nigga portretas
is Uspaskicho juokesi o sitas broilers dar labiau uzpjove bet atsiras durniu kurie patikes ir rinks ir vel keiks kad apgavo

Vanga

Vanga portretas
Du burtininkai... Duoną iš manęs atiminėjat? O aš sakau, kad toks v.a. gali būti...Bet tik be jūsų. Kuo patikės žmonės?
VISI KOMENTARAI 43
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių