G. Landsbergis: Ukrainai turėtų būti suteikta didesnė laisvė smogti taikiniams Rusijoje

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pirmadienį interviu sakė, kad Ukrainos sąjungininkės Vakaruose turėtų panaikinti savo apribojimus Kyjivui tiekiamų ginklų naudojimui ir suteikti daugiau laisvės smogti taikiniams Rusijoje.

Prancūzijos televizijos stočiai LCI jis sakė, kad taip pat pritaria Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono (Emaniuelio Makrono) pasiūlymui siųsti į Ukrainą karinius instruktorius.

„Nuo pat pradžių suklydome ribodami ukrainiečius, nes tai galėjo būti vertinama kaip eskalacija“, – kalbėjo jis ir pridūrė, kad Ukrainos sąjungininkus itin veikia Rusijos baimė.

Pasak G. Landsbergio, ukrainiečiams turi būti leista naudotis jiems suteikta įranga, kad jie galėtų siekti strateginių tikslų.

„Jie turi turėti galimybę smogti Rusijos teritorijai, tiekimo linijoms ir kariniams daliniams, besiruošiantiems pulti Ukrainą, – teigė ministras. – Tik vienai pusei taikomos taisyklės. Privalome atsisakyti šių taisyklių, kurias patys sukūrėme.“

Vakarų šalių kariuomenės instruktoriai, buvę Ukrainoje prieš 2022 metais prasidėjusią Rusijos invaziją, anot jo, turėtų sugrįžti ir paspartinti naujų karių rengimą.

„Lietuva yra pasirengusi vėl prisijungti prie, pavyzdžiui, Prancūzijos vadovaujamos koalicijos ir apmokyti ukrainiečių karius Ukrainoje“, – sakė G. Landsbergis.

Jis taip pat pasiūlė, kad prancūzai galėtų imtis lyderystės dislokuodami priešlėktuvinės gynybos elementus Baltijos šalyse ir įtikindami kitus sąjungininkus vadovauti rotacijoms.

Tačiau G. Landsbergis teigė nepritariąs idėjai prašyti Pekino spausti Maskvą nutraukti karą, sakydamas, kad tai gali sukelti priklausomybę nuo Kinijos.

„Nemokamų pietų nebūna, Kinija visada reikalaus kainos, – kalbėjo jis. – Prašydami Kinijos išspręsti konfliktą Ukrainoje, mes atiduotume savo saugumo raktus į jos rankas, patys neišspręsdami situacijos.“


Šiame straipsnyje: karas UkrainojeGabrielius Landsbergistaikiniai Rusijoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių