G. Landsbergis prakalbo apie galimai piktus kėslus valdančiųjų stovykloje

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis teigia įžvelgiantis galimai piktus kėslus valdančiųjų stovykloje. Politiko teigimu, tai, kad valdančiųjų gretose pasigirsta kalbų, esą koronoviruso grėsmės akivaizdoje Seimui į posėdžius rinktis pakaktų vieną dieną per savaitę, neleidžia negalvoti, kad tiesiog siekiama išvengti nepatogių klausimų, skirtų daugumos lyderiams. Apie tai, teigia G. Landsbergis, jis prasitarė ir pirmadienį vykusio pokalbio su šalies vadovu Gitanu Nausėda metu.

„Viena vertus, jie jau užsipuolė opoziciją bandydami įtikinėti, kad Seimo posėdžiai tikrai vyksta ir kad Seimas dirba. Tačiau kita ranka valdantieji parodo, kad Seimas yra nereikalingas. Ketvirtadienį mes turime opozicinę darbotvarkę, turėtume turėti Vyriausybės valandą, kada turėtų būti užduodami klausimai Vyriausybei... Todėl, kaip sako klasikai, kas galėtų paneigti, kad būtent ketvirtadienio posėdis, kuomet Vyriausybė privalo atsakyti į klausimus ir opozicija gali pateikti savo projektus, valdantiesiems yra nereikalingas“, – Eltai teigė G. Landsbergis, pabrėždamas, kad ketvirtadienį ketinama pateikti projektus dėl reprezentacinių ir kanceliarinių lėšų atsisakymo.

„Yra opozicinės darbotvarkės dalis, kurią mes esame iškomunikavę, pristatę ir įregistravę. Todėl norėtume turėti debatus Seime, tačiau mums to daryti neleidžia. Tai tikrai kertasi su demokratija“, – akcentavo konservatorius.  

G. Landsbergis neslėpė, kad apie šią situaciją kalbėjo ir pirmadienį su prezidentu Gitanu Nausėda.

„Prašiau ir prezidento paramos... Jis dažnai kalbėdavo apie atsakingo Seimo darbo poreikį. Dabar opozicija yra palikta be galimybės sušaukti posėdį“, – teigė G. Landsbergis.

Tikrai atrodo, kad po tuo yra pikti kėslai ar bent jau potencialiai pikti kėslai.

Politikas tvirtino nesuprantantis „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio pareiškimų, esą saugantis užsikrėtimo koronavirusu grėsmės, reikėtų kas savaitę į posėdžius rinktis tik vieną dieną.

„Karantinas yra lengvinamas, prekybinės įmonės grįžta į darbą... parduotuvės atsidaro. Ką tai reiškia? Visuomenė grįžta į darbą, o Seimas ne? Tikrai atrodo, kad po tuo yra pikti kėslai ar bent jau potencialiai pikti kėslai. Siekiama, kad nebūtų klausimų dėl ekonominio plano, dėl keliuko asfaltavimo. Tiesiog yra noras išvengti parlamentinės kontrolės tikrąja to žodžio prasme“, – aiškino G. Landsbergis.

Jo teigimu, jei valdantieji antradienį visgi nuspręs, kad ketvirtadienį parlamentarai neturi rinktis, opozicija inicijuos neeilinį posėdį.

„Jei valdantieji atsisakytų šaukti posėdį, tuomet mes su opozicijos parašais surengtume neeilinį posėdį“, – apibendrino G. Landsbergis.

ELTA primena, kad G. Landsbergis pastarąją savaitę kreipėsi į Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį ir Seimo valdybos narius, ragindamas atkurti reguliarų Seimo darbą, visas parlamentinės kontrolės formas bei kartu su ekspertais ieškoti būdų, kaip visos demokratinės procedūros turėtų būti užtikrinamos gyvenimo su virusu sąlygomis.

Pirmoji Seimo vicepirmininkė Rima Baškienė tuomet Eltą informavo, kad Seimo valdyba patvirtino Seimo posėdžių grafiką, kuriame numatoma nuo kitos savaitės darbą tęsti įprastiniu būdu, tai yra, organizuojant du posėdžius per savaitę. Ar pritarti šiam pasiūlymui, bus sprendžiama Seniūnų sueigos posėdžio metu antradienį.

Kaip šį pirmadienį portalui Delfi sakė LVŽS lyderis R. Karbauskis, opozicijos pasiūlymas rinktis dvi dienas per savaitę, taip grįžtant į normalų Seimo darbo ritmą, nėra atsakingas. Jis pasidalino savo asmeniniu pasiūlymu – rengti po vieną Seimo posėdį per savaitę.NAUJAUSI KOMENTARAI

Augis

Augis portretas
Broileri eik į šiukšlina, pasikapstik gal populiarumą sau atrasi, o gal mordai dar kelius milijonus iškasti!

Kur

Kur portretas
rasti didesnius kenkėjus už konservatorius ir kitus turtuolius,kuriems paprasti žmonės lygūs nuliui,net gydytojai privalo jiems šypsotis,kitaip nukentės.

KAUNO GYVENTOJAS TO TOMAS

 KAUNO GYVENTOJAS TO TOMAS portretas
Ar tu Tomai manai kad tavo pilamas purvas pakeis ta ka kauno žmonės matė savo akim TSSR laikais lansbergiai klestėjo senis buvo KGB istas kaunieciai jo bijojo Sakalas nors ir buvo jo draugas buvo iskustas KAUNO kgbistam atsėdėjo 5 metus kalėjime to nepakeisi tai buvo ir tai žino visi seni kauniečiai
VISI KOMENTARAI 32
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių