G. Landsbergis: Lietuva traukiasi iš „skaldančio“ bendradarbiavimo su Kinija formato

  • Teksto dydis:

Lietuva traukiasi iš Kinijai svarbaus ekonominio ir politinio bendradarbiavimo formato 17+1, kuriame daugiausia dalyvauja Vidurio ir Rytų Europos šalys.

Apie šį sprendimą BNS šeštadienį patvirtino užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Jis minėtą formatą vadino „skaldančiu“.

„Lietuva nebelaiko savęs 17+1 dalyve ir nebedalyvauja šios iniciatyvos veikloje. Apskritai žiūrint iš Europos Sąjungos perspektyvos, tai skaldantis formatas, todėl visas Bendrijos nares raginčiau siekti kur kas efektyvesnio 27+1 požiūrio ir bendravimo su Kinija. Europos stiprybė ir įtaka – jos vienybė“, – perduotame komentare teigė ministras G. Landsbergis.

Pirmasis apie Lietuvos sprendimą trauktis iš vadinamojo 17+1 forumo pranešė naujienų portalas 15min.lt.

Bendradarbiavimo formate 17+1 Lietuva dalyvavo devynerius metus, nuo 2012-ųjų.

Be Lietuvos, iš ES šalių jame taip pat veikia Bulgarija, Kroatija, Čekija, Estija, Graikija, Vengrija, Latvija, Lenkija, Rumunija, Slovakija ir Slovėnija.

Kritikai sako, kad šis formatas skaldo ES vienybę. Šalininkai teigia, kad tai naudingas įrankis bendrauti su Kinija, nes Lietuva negali bendrauti tokiu aukštu dvišaliu lygiu kaip didžiosios Europos šalys.

Kinijos investicijos Lietuvoje ir dvišalė prekyba kol kas nėra pasiekusios labai didelio masto, bet pernai rekordiškai išaugo iš Kinijos Lietuvos geležinkeliais pervežamų krovinių srautas.

Lietuvos žvalgybos tarnybos yra įspėjusios, kad Kinija plečia savo įtaką visame pasaulyje, ekonominiais svertais užsitikrindama kitų valstybių paramą Pekinui svarbiais politiniais klausimais.

Europos Parlamentas ketvirtadienį priėmė nutarimą nesvarstyti Europos Sąjungos ir Kinijos investicijų susitarimo, kol bus taikomos Kinijos sankcijos europarlamentarams ir mokslininkams.

Tuo metu Lietuvos Seimas taip pat ketvirtadienį priėmė rezoliuciją, smerkiančią Kinijos elgesį su musulmonų uigūrų mažuma, įvardydama Pekino politiką kaip „nusikaltimus žmoniškumui“ ir „genocidą“.

Vilnius taip pat paragino Jungtines Tautas atlikti tyrimą dėl Kinijos rytiniame Sindziango regione Pekino vyriausybės įsteigtų „perauklėjimo“ stovyklų uigūrams, taip pat paprašė Europos Komisiją persvarstyti savo santykius su komunistinės šalies vyriausybe.

Reaguodama į tai Kinijos ambasada šią savaitę pareiškė, jog Seimo rezoliucija – prastas politinis šou, grįstas melu ir dezinformacija, o Lietuva tokiu būdu kišasi į Kinijos vidaus politiką.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Šizofrenikas

Šizofrenikas portretas
Asile,kaip gali dramblys bendradarbiauti su blusa.Anūkui visiškas Napaleono sindromas,gydyti gal jau reiktų,labai jau įsijautė.

Augis

Augis  portretas
Kinija paskelbė trijų dieņu gedulą....cha...cha!

esi

esi portretas
dieduko uz virvuciu tampomas politpridurkas su gudais atsiribojot komsorgo pagalba rusai /puola/ vel blogai latviai su estais visai nepalaiko rysiu tik lenkai matos i dar rezga minti del /nasewilno/ tomasevsky dobrovolskos ir ju prokuroro /cinisko/ deka dabar prekyba su kinais atpuola tai samoningas tautos naikinimas uzkietejusio politnago kerstingo dieduko hipnoziu kurios zlugdo tavo autoriteta sioje visuomeneje negi neskaitai kom ir iki ko daeisi kai liksi 1 lauke /karys/ su kuo kovosi ? nes kupiuros nepades o gobalistam busi reikalingas kaip panaudota kemyne viskas keiciasi geometrine progresija ir kas lieka tai orumas garbe ir savo tvirta nuomone viskas kita 0 isidemek nes si gimine megsta pinigus ir /garbe/ kuria deja uz jus iskeite ir is meiles dave tau pa mirses garbe kurios vaisius paciam tenka skynt siame sudpolitiniam labirinte pagalvok ir daryk isvadas ? senjors;;;;;;]
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių