G. Landsbergis: į Rusijos agresiją Čekijoje turėtų reaguoti visas Aljansas

Lietuva tariasi su partneriais, kaip parodyti solidarumą su Čekija dėl agresyvių Rusijos veiksmų, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

„Bandome pažiūrėti, kokia yra konsteliacija (padėtis), bet iš esmės esame pasiruošę išgirsti Čekijos prašymą, norėsime tą daryti. Mes turim precedentą, kuomet buvo išaiškintas Solsberyje įvykęs nuodijimas, ir Jungtinė Karalystė kreipėsi solidarumo iš NATO partnerių, solidarumas buvo parodytas“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė G. Landsbergis.

Jis patvirtino, kad yra paprašęs nuotolinio susitikimo su Čekijos užsienio reikalų ministru, situaciją aptarė su Latvijos ir Estijos kolegomis.

„Aš manau, kad šiandien mes turime bent jau tolygų (Solsberiui) atvejį, 2014 metais Čekijoje buvo įvykdytas teroristinis aktas, ir Čekijos vyriausybė šiandien patvirtino, kad už to terorizmo akto stovi Rusijos Federacija, valstybė. Atsakas, mes turime precedentą, turi būti analogiškas, vėlgi, kaip ir anuo atveju, turėtų reaguoti visas Aljansas“, – kalbėjo G. Landsbergis.

2014 metais Čekijoje buvo įvykdytas teroristinis aktas, ir Čekijos vyriausybė šiandien patvirtino, kad už to terorizmo akto stovi Rusijos Federacija.

Prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja užsienio politikos klausimais Asta Skaisgirytė sako, kad Lietuva su sąjungininkais tariasi, kaip išreikšti solidarumą Čekijai dėl agresyvių Rusijos veiksmų.

„Prezidentas visiškai remia Čekijos pastangas sumažinti užsienio karinės žvalgybos buvimą NATO šalies teritorijoje, ir žinoma, solidarizuojasi su tais veiksmais, kurių ėmėsi Čekijos vyriausybė“, – ketvirtadienį LRT radijui sakė A. Skaisgirytė.

„Čekijos vyriausybė paprašė NATO ir ES partnerių solidarumo, dabar diplomatiniais kanalais tariamės, kaip tą solidarumą būtų geriausia visiems kartu išreikšti“, – sakė ji.

Čekijos vyriausybė, remdamasi žvalgybos ataskaita, pareiškė, kad Rusijos karinės žvalgybos agentūra GRU 2014 metais surengė du sprogdinimus, iš kurių vienas pražudė du žmones ir padarė reikšmingos materialinės žalos.

Dėl to Čekija iš šalies išsiuntė 18 rusų diplomatų, kuriuos laiko slaptais agentais. Šios šalies Vyriausybė paprašė partnerių ją paremti ir taip pat išsiųsti dalį Rusijos atstovybėse dirbančių galimų agentų.

A. Skaisgirytė ketvirtadienį sakė, kad minėtas sprogdinimas Čekijoje ir bandymas nunuodyti Skripalius Jungtinėje Karalystėje šokiruoja dėl Rusijos veiksmų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Ant arklių ponai..... rusai puola.

???

??? portretas
Ir kas tuo galėtu abejoti? Tik kodėl čekai visos tos sandėlio "sprogdinimo" istorijos nekelia į juridinę - teisinę erdvę? beje kaip ir britai Skripalių reikalo?

konservatorių BROILERIS norėjo p a s a k y t i,

 konservatorių BROILERIS norėjo p a s a k y t i,  portretas
jog ČEKIJOJE prieš 7 metus,s a k o;- vykdant likusių šalyje s o v i e t i n i ų SPROGMENŲ spekuliaciją, sandėlyje į v y k o SPROGIMAS-- nors ir pavėluotai REAGUOS visa konservatorių AVINŲ banda -- bandydami numesti a t s a k o y b ę KITIEMS / rusams/.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių