G. Landsbergis: ES privalo tesėti pažadus Albanijai ir Šiaurės Makedonijai

 • Teksto dydis:

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis trečiadienį darbo vizito Tiranoje, Albanijoje, metu vykusiame susitikime su Albanijos Europos ir užsienio reikalų ministre Olta Xhaçka išreiškė tvirtą Lietuvos paramą Albanijos eurointegraciniams siekiams, pabrėždamas, kad Europos Sąjunga (ES) privalo tesėti pažadus visas iškeltas sąlygas įvykdžiusioms šalims ir pradėti su jomis stojimo derybas kaip įmanoma greičiau.

„Dramatiškai pasikeitus saugumo situacijai Europoje, kai Rusija pasitelkusi visą savo brutalią jėgą siekia užkirsti kelią Ukrainos euroatlantiniam keliui, Albanijos ir kitų Vakarų Balkanų regiono šalių narystės siekis primena, kad Europos Sąjunga išlieka didžiuliu traukos ir gerovės centru. Atvirų durų politika nėra tik šiaip frazė. ES privalo užtikrinti, kad pasirengusios ir aiškų ryžtą pademonstravusios šalys kandidatės galėtų netrukdomos į ją įstoti“, – sakė ministras G. Landsbergis.

Jis padėkojo Albanijai už nuoseklią paramą Ukrainai, Rusijos agresijos pasmerkimą bei prisijungimą prie visų Europos Sąjungos Rusijai taikomų sankcijų.

Lietuvos ir Albanijos ministrai sutarė, kad būtina ir toliau dėti visas pastangas remiant Ukrainą, kuri kovoja ne tik už savo išlikimą, bet ir viso demokratinio pasaulio vertybes bei saugesnę ateitį.

„Esu įsitikinęs, kad šalies kandidatės statuso suteikimas Ukrainai suteiktų visam ES plėtros procesui naują impulsą bei matomumą“, – akcentavo ministras.

Užsienio reikalų ministerija praneša, kad susitikimo metu ministrai aptarė artėjantį NATO viršūnių susitikimą Madride ir būtinybę sustiprinti Aljanso rytų flango gynybą. Ministrai taip pat aptarė Rusijos karo prieš Ukrainą sukeltą globalią maisto krizę ir būdus jai spręsti.

Ministras G. Landsbergis pasidžiaugė, kad vizitas Albanijoje vyksta, minint Lietuvos ir Albanijos diplomatinių santykių 30-metį. „Nepaisant mūsų šalis skiriančio geografinio atstumo, visada jautėme mūsų šalių požiūrių artumą, solidarumą ir vertybinę bendrystę. Turime puikias galimybes plėtoti ją ir toliau“, – sakė G. Landsbergis.

Vizito Albanijoje metu G. Landsbergis taip pat susitiko su šalies parlamento pirmininke Lindita Nikolla.

2009 metais Albanija tapo 27-ąja NATO nare, nuo 2014 metų yra ES šalis kandidatė, tačiau derybos dėl stojimo į ES dar nėra pradėtos. Lietuva ir Albanija diplomatinius santykius užmezgė 1992 metų balandžio 27 dieną.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

kauniete

kauniete portretas
Va kad norit gabriukas jau reikalus tvarko Albanijos ir Makedonijoje

kauniete

kauniete portretas
GABRY JAU 6 PAKETAS SAKAI BŪTU REIKŠMYNGAS GABRY KOL ŠUO NUSIŠIKO TRAUKINYS NUVAŽIAVO TAIP TAU SU TAIS PAKETAIS

A. Bietkis

A. Bietkis portretas
A čia jis visus taip ant ausų stato? Sako, kas ką privalo, ko neprivalo...
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių