G. Kirkilas apie valstybės vadovų žmonų įsidarbinimą: gal reikia skirti rentas?

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) pirmininkas Gediminas Kirkilas teigia, kad premjero Sauliaus Skvernelio žmonos įsidarbinimo lenkų koncerne „Orlen“ eskalavimas viešojoje erdvėje tėra išpūstas reikalas prieš rinkimus.

Kartu „socialdarbiečių“ lyderis teigia, kad, jeigu abejojame dėl valstybės vadovų žmonų įsidarbinimo galimybių, reikėtų svarstyti rentų joms klausimą.

„Kalbant apie premjerų žmonas, tai vargšės tos mūsų žmonos, reikia pasakyti. Kur jos bedirbtų, vis tiek blogai. (...) Man irgi buvo taip“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė G. Kirkilas, prisiminęs savo šeimos patirtį.

„Jeigu mes tokių griežtų reikalavimų laikomės, tada reikia gal rentas paskirti premjerų, prezidentų žmonoms ir nebus klausimų“, – svarstė politikas.

Jo teigimu, Vyriausybės sprendimai, kurie palietė ir koncerno interesus, yra teisingi.

Kalbant apie premjerų žmonas, tai vargšės tos mūsų žmonos, reikia pasakyti. Kur jos bedirbtų, vis tiek blogai.

„Sprendimai dėl „PKN Orlen“ yra labai teisingi, mano požiūriu. Čia yra ne vien tik ekonomikos klausimas ir šitos didelės įmonės klausimas, bet ir mūsų santykių su Lenkija – tai visada buvo jautru“, – tvirtino G. Kirkilas.

LSDDP lyderis taip pat neabejoja, kad S. Skvernelio žmonos įsidarbinimo degalinių tinkle „Orlen Baltics retail“ temos eskalavimas viešoje erdvėje tėra priešrinkiminis triukas.

„Manau, kad reikalas pučiamas dirbtinai – skandalas prieš rinkimus. Aiškus reikalas, nėra abejonių“, – pabrėžė G. Krikilas.

ELTA primena, kad S. Skvernelio žmona Silvija Skvernelė pradėjo darbą lenkų koncernui „Orlen“ priklausančiame degalinių tinkle „Orlen Baltics retail“. Tai paaiškėjo, kai premjeras praėjusią savaitę atnaujino savo privačių interesų deklaraciją, o naujienų portalas lrytas.lt tai pranešė.

Keista, kad rinkėjai nenubaudžia

G. Gediminas Kirkilas, reaguodamas į parlamentarų Virgilijaus Poderio ir Egidijaus Vareikio pasitraukimą iš „valstiečių“ frakcijos bei Algimanto Dumbravos prisijungimą prie jų, sako, kad Seimo narių judėjimas tarp frakcijų jo visiškai nestebina, nes tai yra įprastas dalykas prieš rinkimus. Jo teigimu, vertybes partijose sunku išmatuoti, o tai, kad radikaliai pakeitusių frakcijas politikų nebaudžia rinkėjai, yra keista.

Man keista, kad tų visokių bėgiojančių, lakstančių, kažkaip keičiančių frakcijas ir gana radikaliai nebaudžia rinkėjai. Čia įdomu.

„Dėl to aš labai nesistebiu. Šitie visi išbėgantis, išeinantys, pereinantys yra labai būdingas paveikslas, deja, kol kas pas mus prieš rinkimus, mūsų daugpartinėje sistemoje“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė G. Kirkilas.

„Man keista, kad tų visokių bėgiojančių, lakstančių, kažkaip keičiančių frakcijas ir gana radikaliai nebaudžia rinkėjai. Čia įdomu“, – stebėjosi LSDDP lyderis.

Paklaustas, kaip vertina Seimo nario Rimanto Jono Dagio pasitraukimą iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų gretų argumentuojant krikščioniškų vertybių partijoje nesilaikymu, G. Kirkilas sako, kad vertybes partijoje sunku išmatuoti. Tokie kaltinimai, pasak jo, partijose vyrauja dažnai.

„Reikalas tas, kad paprastai partijų vidinėje kovoje visada naudojamas tas pats ginklas. Socialdemokratų partijoje visada sakydavo, kad jūs nepakankamai socialdemokratas. Konservatorių partijoje kalbama apie tai, kad jūs nepakankamas krikščionis. O kas tą išmatuos? Manau, kad žmogaus pažiūros yra jo reikalas. Vienas kitą kaltinti – čia yra tik politiniai dalykai“, – teigė G. Kirkilas.

„Kas ten nekrikščioniška? Programa konservatorių, su kuria jie ėjo į rinkimus? Jeigu pažiūrėsite į jų programą, tai aš nematau, kad kas nors nesilaiko. Lyderis? – Tai reikia jį perrinkti. Čia yra kitas klausimas, bet šitie kaltinimai vienas kito, kad kas nors deklaruotų vertybių nesilaiko, yra labai įprastas reikalas“, – pridūrė „socialdarbiečių“ lyderis.

Politinėje erdvėje matomas politikų sujudimas – Seimo rudens sesijos pabaigoje iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Seime pasitraukė parlamentaras V. Poderys, tačiau prisijungė A. Dumbrava. Apie pasitraukimą iš „valstiečių“ gretų vėliau paskelbė ir E. Vareikis, sprendimą pagrindęs tuo, kad planuoja prisijungti prie Seimo nario R. J. Dagio steigiamos partijos – Krikščionių sąjunga „Santarvė ir gerovė“.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
O kodėl nepasiūlei tų žmonių NACIONALIZUOT?.. :s

Nuomonė

Nuomonė portretas
Tai, kad nieko gero nepadarėte. Nėra už mokėti rentų politikams.

Anonimui Pydarui

Anonimui Pydarui portretas
Jei žmogus keikiasi tyliai, vadinasi, peršalo gerklę
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių