Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai spręs dėl sankcijų Rusijai

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pirmadienį dalyvauja  Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje tikisi sutarimo dėl sankcijų Rusijai.

ES šalių užsienio reikalų ministrai spręs dėl sankcijų už Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno įkalinimą ir represijas prieš protestuotojus, pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM).

„Kremlius negerbia savo piliečių pagrindinių teisių ir laisvių, ignoruoja Europos Žmogaus teisių teismo sprendimus. Kremliaus nuomone, saugiausia – kai opozicijos lyderiai yra už grotų, nunuodyti karinio lygmens cheminiais preparatais arba tiesiog nušauti“, – sako ministras G. Landsbergis. 

Kremliaus nuomone, saugiausia – kai opozicijos lyderiai yra už grotų, nunuodyti karinio lygmens cheminiais preparatais arba tiesiog nušauti.

Užsienio reikalų tarybos posėdžio išvakarėse Lietuvos iniciatyva grupė Europos šalių diplomatijos vadovų neformaliai susitiko su  A. Navalno bendražygiais Leonidu Volkovu ir Ivanu Ždanovu.

„Tikslas buvo išgirsti apie situaciją Rusijoje iš pirmų lūpų, iš tų žmonių, kurie atstovauja Rusijos opozicijai, kurie dirba su kalėjime esančiu A. Navalnu. Susitikimas tikrai pavyko, dalyvavo nemažas būrys užsienio reikalų ministrų, dar didesnis būrys ambasadorių“, – po susitikimo sekmadienio vakarą telefonu iš Briuselio BNS sakė G. Landsbergis.

Ministras sakė tikintis, jog pirmadienį ministrai priims sprendimą dėl sankcijų, nes „duotas pažadas praėjusioje taryboje, jei A. Navalnas nuteisiamas ir lieka kalėjime, tuomet Europa turėtų sutarti dėl sankcijų“. „Aš labai tikiuosi, kad rytoj tas sutarimas bus rastas“, – reziumavo G. Landsbergis.

ES užsienio reikalų ministrai pirmadienį per susitikimą taip pat nuotoliniu būdu kalbėsis su JAV Valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu (Antoniu Blinkenu), susitiks su Tarptautinio baudžiamojo teismo prokurore Fatou Bensouda (Fatu Bensuda).

A. Navalno įkalinimas neseniai sukėlė masinius protestus Rusijoje, per juos sulaikyta mažiausiai 10 tūkst. žmonių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
idomu kur jis des zogystas nes rusai ir baltarusiai visiems kurstytojams ir reksniams atims pilietybes ir issius is salies tai Gabriukas savo keturausty name apgyvendins

minde

minde portretas
suleiskit astra zenikos jam gal pagules kai mokytojai lovoj nors savaite ramu bus.

Pridave seniai Lietuva sankcijas Rusijai, todel

Pridave seniai Lietuva sankcijas Rusijai, todel portretas
Kaimai liko ištuštėję, fabrikai uždaryti, todėl daug žmonių ir emigravo po nepriklausomybės..
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių