Etikos sargai įpareigoti nagrinėti A. Tapino skundą dėl S. Skvernelio

 • Teksto dydis:

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) įpareigojo Seimo etikos sargus ne tik priimti, bet ir išnagrinėti visuomenininko, žurnalisto Andriaus Tapino skundą dėl premjero pasakytų žodžių.

Teismas nusprendė, kad Seimo Etikos ir procedūrų komisija tinkamai neišnagrinėjo A. Tapino šių metų sausį pateikto prašymo įvertinti Sauliaus Skvernelio žodžius apie jį ir įpareigoti premjerą atsiprašyti.

VAAT teigimu, Etikos komisijos elgesys, kai nepaisydama pirmojo teismo sprendimo, antrąkart atsisakė pradėti tyrimą dėl Vyriausybės vadovo, neatitinka gero administravimo principo.

„Teisėjų kolegija priėjo prie išvados, kad Seimo Etikos ir procedūrų komisija tinkamai neišnagrinėjo pareiškėjo skundo, nepagrįstai, nesant teisės aktuose nustatytų pagrindų, atsisakė pradėti tyrimą pagal A. Tapino skundą, nors tyrimas iš esmės jau buvo pradėtas, todėl 2019.07.24 sprendimą panaikino ir įpareigojo komisiją išnagrinėti pareiškėjo skundą ir priimti sprendimą“, – rašoma teismo pranešime.

Be to, Seimo Etikos ir procedūrų komisija jau antrą kartą privalės žurnalistui atlyginti  bylinėjimosi išlaidas.

A. Tapinas į Seimo etikos sargus kreipėsi dėl to, kad pernai gruodžio mėnesį S. Skvernelis per susitikimą su Liberalų frakcija paskelbė jo garbę ir orumą bei reputaciją žeminančias žinias.

Iš pradžių „Laisvės TV“ įkūrėjas reikalavo, kad premjeras paneigtų savo žodžius: „Dabar, kas vyks sekmadienį, nesuprantu kodėl mitingas kažkoks ar ten akcija, bet organizuoja ne profsąjungos, organizuoja ponas Tapinas, kuris dabar tampa politiku, nebe žurnalistu. Profesinės sąjungos yra įtrauktos į politiką. Tiesiog, jeigu tokio chaoso tikslas yra pakeisti šalyje teisėtai išrinktą valdžią, tai tą tikslą reikėtų ir įvardinti.“

Taip premjeras kalbėjo prieš profsąjungų paskelbtą protesto akciją „Paskutinis skambutis“.

S. Skverneliui atsisakius atsiprašyti, A. Tapinas kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją su skundu, kurio vienas iš reikalavimų buvo rekomenduoti ministrui pirmininkui viešai atsiprašyti A. Tapino.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija atsisakė pradėti tyrimą, rekomenduodama žurnalistui kreiptis į teismą dėl garbės ir orumo gynimo arba į teisėsaugos institucijas dėl galimo šmeižto.

S. Skvernelis yra ne tik ministras pirmininkas, bet ir Seimo narys.

Šis VAAT sprendimas gali būti apskųstas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.NAUJAUSI KOMENTARAI

2 tulpes

2 tulpes portretas
Pischinis ligonis siauteji kaip reikalas ;)) dar parašyk daugiau apie landabirbį kol daktaras vaistų nesileido

Vaikai raminkites

Vaikai raminkites portretas
nera ko kreipti demesio i konservatoriu subinlaiza.

Homo Sapiensus

Homo Sapiensus portretas
Kiek gerb.Sauliui reikėjo stiprybės, kad atlaikyt tokius šlykštukus su visais jų sukurptais „cirkais „. Qbilas gi nesicackino-iškart apšaudė susirinkusius prie s.rūmų iš v.patarankų
VISI KOMENTARAI 24
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių