A. Dulkys rėžė: operuokite net patį popiežių, bet jeigu bus imami kyšiai, lauks tas pats

Valstybinei akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybai panaikinus chirurgo licenciją buvusiam Santaros klinikų vadovui Kęstučiui Strupui, ekspremjeras Saulius Skvernelis pareikalavo sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio pasiaiškinimo. Opozicinės partijos „Vardan Lietuvos“ lyderis ketvirtadienį Seime vykusios Vyriausybės valandos metu neslėpė nusivylimo ir nuostabos šiuo tarnybos žingsniu. Parlamentaras kartu pasiteiravo, ar šis, jo nuomone, į logiką netelpantis sprendimas, nebuvo pasekmė spaudimo, kurį esą galėjo padaryti ir pats ministras.

„Lietuvos medicina visada buvo garsi savo unikaliais gydytojais – pasaulinio masto profesoriais, kurie darė unikalias operacijas, gelbėjo žmones. Šiuo metu kas vyksta su akademiku profesoriumi Kęstučiu Strupu netelpa į jokius logikos rėmus. Pirmiausiai jis tapo pseudoambicijų teisėsaugos auka. Nepaisant to, šiandien yra atimta licencija. Ir licencija atimta – gal jūs patvirtinsite arba paneigsite – po jūsų sprendimo, kada buvo padarytas spaudimas akreditavimo tarnybai. Gal galite paaiškinti šios istorijos esmę“, – į ministrą kreipdamasis sakė S. Skvernelis.

„Kiek dar reikia teisėsaugai savo ambicijas tenkinti ir jūsų rankomis tą žmogų sunaikinti. Ir kas prisiims atsakomybę už tuos pacientus, kurie šiandien laukia unikalaus akademiko operacijų... Arba jei jie neišgyvens, arba bus stipriai pabloginta jų gyvenimo kokybė“, – jautrų toną užduodamas tęsė ekspremjeras.

Tokia S. Skvernelio užklausa ir netiesioginis įtarimų metimas sulaukė aštraus A. Dulkio atsakymo.

„Operuokite net patį popiežių, bet jei iš Lietuvos žmonių bus imami kyšiai su licencijomis, bus taip pat“, – rėžė A. Dulkys.

„Matyt, nauja pradžia sveikatos apsaugos sistemoje. Per 30 metų Lietuvoje licencijos buvo tik dalinamos, bet niekada jų kažkodėl niekas neatėmė. Lietuva yra teisinė valstybė – yra įstatymai, yra teismų sprendimai, yra akreditavimo tarnyba, kuri, vertindama pagal teisės aktus, tai daro. Jokio spaudimo aš asmeniškai nedariau, vadovautasi teisės aktais“, – aiškino A. Dulkys.

Praėjusiais metais Vilniaus apygardos teismas paliko galioti pirmosios instancijos teismo nuosprendį, kuriuo K. Strupas buvo pripažintas kaltu dėl smulkaus kyšininkavimo. Teismas konstatavo, kad buvęs Santaros klinikų vadovas K. Strupas, būdamas valstybės tarnautojas – VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų generalinis direktorius bei praktikuojantis chirurgas, 2018 m. sausį iš pacientės paėmė kyšį už tai, kad pacientės pageidaujamu laiku pats atliktų jai operaciją.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rims

Rims portretas
Visus sodinti,atimti licenzijas.jega

RASA

RASA portretas
Nezinau nei vieno is vyresniu gydytoju JONISKYJE kuris neimtu arba netiesiogiai prasytu kysio. Mazas rajono centras...visi visus zino...

Danutė

Danutė portretas
Užtenka baudos. Šitokiam auksinių rankų daktarui atimti licenziją rekia būti visiškai bepročiu. Matyt ,kad neturi dulkys jokio supratimo apie mediciną. Strupui kažkas pavydi ir kerštauja. Jis yra ypatingas daktaras.
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių