Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM), Vidurio ir Rytų Europos šalys susiduria su ta pačia aukštų vaistų kainų problema, tad susitikimo metu planuojama pasirašyti daugiašalį susitarimo memorandumą dėl bendradarbiavimo teisingos vaistų kainodaros srityje, nustatant prieinamas vaistinių preparatų kainas.
„Panašūs susitarimai jau vyksta tarp kitų šalių, tačiau šis susitarimas yra naujas ir jis leis lanksčiau derėtis dėl mažesnių vaistų kainų. Tokiu atveju nuo šiol dėl tam tikrų vaistų kainų deramasi būtų nebe vien tik Lietuvos vardu“, – sako ministras.
Ministras interviu BNS pernai gruodį teigė, kad bendri su kitomis šalimis pirkimai galėtų atpiginti, pavyzdžiui, vakcinas.
Kaip ketvirtadienį teigė ministro atstovė spaudai Lina Bušinskaitė-Šriubėnė, Lietuva tikisi, kad planuojamas memorandumas pirmiausia leistų pigiau įsigyti brangių patentinių vaistų.
„Tikimės, kad jau kitais metais šalys galės sėsti prie derybų stalo su gamintojais“, – BNS sakė ministro atstovė.
Lietuvos, Latvijos ir Estijos sveikatos apsaugos ministrai partnerystės susitarimą dėl bendro vaistų ir medicinos prietaisų pirkimo bei centralizuotai įsigytų vaistų ir medicinos prietaisų skolinimo pasirašė dar 2012 metų pavasarį.
Visgi Baltijos šalių pirmas bandymas kartu pirkti vaistus – tuberkuliozės vakciną – jų neatpigino, 2015 metais sakė tuometinė sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė. Ministrė tada sakė, kad pirkimo, kurio metu planuota įsigyti naujagimiams skirtos vakcinos nuo tuberkuliozės, teko atsisakyti, nes pasiūlyta kaina buvo net didesnė nei vakciną perkant atskirai vienai Lietuvai.
Naujausi komentarai