Dėl A. Širinskienės žodžių apie „patologišką melagį“ tyrimo nebus

Seimo Etikos ir procedūrų komisija nutarė nepradėti  tyrimo dėl Seimo narės Agnės Širinskienės pasisakymo, kuriame ji Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį netiesiogiai pavadino „patologišku melagiu“. Etikos sargai taip pat nutarė kreiptis į visus Seimo narius ir paraginti juos korektiškiau reikšti savo mintis.

„Kreipsimės į  visus Seimo narius, kadangi rinkimų kampanijos metu daugėja skundų dėl ne visai etiškų pasisakymų, kad jie korektiškiau reikštų savo mintis, ypač rinkimų kampanijos  metu“, – Eltai sakė Seimo Etikos ir procedūrų  komisijos pirmininkas Antanas Matulas.

Į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją su prašymu įvertinti Seimo narės A.Širinskienės pasisakymus žiniasklaidoje kreipėsi Seimo pirmininkas V. Pranckietis.

Konkrečiai turėta omenyje š.m. birželio 13 d. dienraščio „Lietuvos rytas“ publikacija „Dėl Temidės tarnų žyra žiežirbos – svyla ir prezidento padai“. Jame Seimo narė A. Širinskienė pateikė savo įžvalgas dėl teisėjų skyrimo į  Konstitucinį Teismą. Ji teigė, kad „situacija labai keista – stebina, kad visos trys šalys, kurios gali teikti kandidatus į Konstitucinį Teismą, iš esmės to nedaro. Aš jau nekalbu apie vieną šalį, kuri patologiškai meluoja, sakydama, kad jos kandidatūra yra suderinta su partijomis ir frakcijomis, o, pasirodo, taip nėra. Kalbu apie Seimo pirmininką. Bet kitos šalys nedaro jokių žingsnių.“

Seimo pirmininko V. Pranckiečio vertinimu, tokie Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkės A.  Širinskienės žodžiai buvo nepamatuoti ir nepagrįsti.

Seimo pirmininkas V. Pranckietis yra įsitikinęs, kad Konstitucinio Teismo teisėjų skyrimo procese niekada neturėtų būti remiamasi neteisingomis interpretacijomis.

Komentuodamas etikos sargų sprendimą V. Pranckietis Eltai sakė teigiamai vertinąs tai, kad Etikos ir procedūrų komisija ruošiasi kreiptis į Seimo narius, ragindama juos elgtis korektiškiau.

Nesudomino pasisakymai ir apie KT pirmininką

Seimo Etikos ir procedūrų komisija nutarė nepradėti tyrimo dėl „valstiečių“ Seimo narių A. Širinskienės ir Ramūno Karbauskio pasisakymų, susijusių su Konstitucinio Teismo  pirmininku Dainiumi  Žalimu.

Už tai, kad tyrimas nebūtų pradėtas trečiadienį balsavo 5  komisijos nariai, 3 buvo už tokį tyrimą.

Į etikos sargus kreipėsi Seimo narys socialdemokratas Algimantas Salamakinas, kurio nuomone, savo veiksmais ir pasisakymais Seimo nariai A.  Širinskienė ir R. Karbauskis galimai pažeidė Valstybės politikų elgesio kodekse įtvirtintą pagarbos žmogui ir valstybei elgesio principą. A. Salamakinas prašė ištirti ir įvertinti, ar šie Seimo nariai tinkamai vykdė Seimo nario priesaikoje duotus pasižadėjimus.

Pasak A. Salamakino,  į etikos sargus jis kreipėsi dėl viešojoje erdvėje pasirodžiusių  Seimo narės A. Širinskienės komentarų, kuriuose ji „prakalbo apie įtartinus, galimai anksčiau vykusius KT pirmininko Dainiaus Žalimo bei konservatorių susitikimus“,  taip pat ji žadėjo prašyti  D. Žalimo pasiaiškinimų.

„Prašyti Konstitucinio Teismo pirmininko D. Žalimo pasiaiškinimų neleidžia Konstitucija, savo 104 straipsnyje įtvirtindama Konstitucinio Teismo teisėjų nepriklausomumą nuo bet kokios valstybės institucijos, asmens ar organizacijos“, – kreipimesi į etikos sargus rašė A. Salamakinas.

Tai ar galima tikėtis normalių sprendimų iš abejotinai sudarytos komisijos Seime, kurios valdanti dauguma dirba pagal principą, kaip patys sakė – „viskas jerunda“.

Kreiptis į etiką svarstančią komisiją  jį paskatino ir šių metų  birželio 16 d. viešumoje pasirodžiusi informacija, kad „koalicijos partneriai kreipėsi į prezidentą dėl galimai neteisėto KT pirmininko įgaliojimų pratęsimo“. Pasak A. Salamakino, valdančiosios koalicijos vadovas, Seimo narys  R. Karbauskis teigia, kad „kyla klausimas, ar D. Žalimas šiuo metu teisėtai eina pirmininko pareigas, nes iš esamo reguliavimo panašu, kad jas turėjo eiti kitas, jo paskirtas žmogus, bet tikrai ne jis pats“.

A. Salamakino nuomone, tokie vieši pasisakymai, prieštaraujantys Konstitucinio Teismo įstatymui, negali būti vertinami niekaip kitaip kaip politinis spaudimas Konstituciniam Teismui, kėlimas nepagrįstų abejonių šio teismo ir atskirų jo teisėjų legitimumu.

„Kreipiausi į Seimo etikos ir procedūrų komisiją, nes kažkur reikia kreiptis. Negaliu tylėti, kai politikai kišasi į teismų darbą. Kad Seimo etikos komisija nepradės tyrimo, buvo galima tikėtis. Aš manau, kad šios kadencijos Seimo etikos ir procedūrų komisija dirba neteisėtai. Jeigu paisytume Seimo statuto, ji atstovaujama ne pagal Seimo sudėtį. Tai ar galima tikėtis normalių sprendimų iš abejotinai sudarytos komisijos Seime, kurios valdanti dauguma dirba pagal principą, kaip patys sakė – „viskas jerunda“. Tai ir valdančiųjų, ir komisijos sprendimai tokie pat“, – mano ankstesniuose Seimuose Etikos ir procedūrų komisijai vadovavęs socialdemokratas A. Salamakinas.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos narė socialdemokratė Dovilė Šakalienė apgailestavo dėl sprendimo nepradėti tyrimo.  „Deja, kai kurie mūsų komisijos sprendimai šiandien remiasi  ne sąžine ir etika,  o tiesiog priklausomybe valdančiajai koalicijai“, – sakė ji Eltai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Paskė tiesą

Paskė tiesą portretas
Už ką teisti,jeigu moteris pasakė visišką tiesą?Juk jis toks ir yra.

Seime yra patologinis melagis

Seime yra patologinis melagis portretas
, tai visiems žinoma. Jis tiek kasdien meluoja, kad net agnei ant liežuvio visada sėdi "patologinis melagis". Tik per ginčus seimo pirmininką sumaišė su komiteto pirmininku.

Ar kreipėsi p.A.Salamakinas

Ar kreipėsi p.A.Salamakinas portretas
į Etikos ir procedūrų komisiją kai Seimo narys p.Mantas Adomėnas Konstitucinį teismą CHUNTA išvadino ?!
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių