Dėl M. Navickienės skrydžio į Dubajų kreipėsi į VMI: prašo atlikti patikrinimą

Opozicijai priklausanti Seimo narė Agnė Širinskienė kreipėsi į Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI), prašydama atlikti atsistatydinusios socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės mokestinį patikrinimą dėl privataus skrydžio į Dubajų.

„Monikos Navickienės gyventojo pajamų deklaracijoje nėra nurodyta, kad ji yra gavusi dovanas, nors akivaizdu, kad skrydis privačiu lėktuvu į Dubajų bei pragyvenimas gerokai ten viršijo ribą, nuo kurios privaloma dovanas deklaruoti VMI. Taip pat manytina, kad nebuvo sumokėti atitinkami pajamų mokesčiai“, – rašoma A. Širinskienės kreipimesi į VMI.

„Prašau, remiantis viešai paskelbta medžiaga, atlikti Monikos Navickienės mokestinį patikrinimą“, – rašte teigia parlamentarė

Prezidentas G. Nausėda ketvirtadienį pasirašė dekretą dėl socialinės apsaugos ir darbo ministrės M Navickienės atsistatydinimo.

ELTA primena, kad socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė nusprendė palikti postą tęsiantis skandalui dėl jos ir politikės sutuoktinio Mindaugo Navicko ryšių su įmone „Foxpay“, jos savininke Ieva Trinkūnaite ir verslininkės sugyventiniu, anksčiau už finansinius nusikaltimus kalėjusiu Vilhelmu Germanu.

Finansinių technologijų įmonė „Foxpay“ buvo atsidūrusi vyriausybinės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos akiratyje. Trečiadienį pranešta, kad pastaroji neleido „Foxpay“ savininkei I. Trinkūnaitei įsigyti įmonės „LITLAB“, kurios pagrindinis akcininkas – ministrės sutuoktinis M. Navickas. Komisijos vertinimu, investuotoja I. Trinkūnaitė neatitinka nacionalinės svarbos objektų apsaugos įstatyme keliamų reikalavimų.

M. Navickas „Foxpay“ valdyboje dirbo nuo 2022 m., nuo 2023 m. pabaigos iki 2024 m. pradžios buvo šios įmonės direktoriumi. Visgi, Lietuvos bankui pradėjus tyrimus, M. Navickas pasitraukė iš „Foxpay“ valdybos.

Tiesa, naujienų portalas 15min.lt skelbė, jog už sukčiavimą teistas I. Trinkūnaitės sugyventinis V. Germanas kurį laiką dirbo M. Navicko valdomoje „LITLAB“. Taip pat pranešta, jog ministrės sutuoktinis su V. Germanu priiminėjo sprendimus I. Trinkūnaitės įsteigtoje įmonių grupėje „iSun“. M. Navickas yra vadovavęs ir kitoms su I. Trinkūnaite ir V. Germanu susijusioms įmonėms.

Ministrė M. Navickienė yra teigusi, jog I. Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo. Anot politikės, su ja politikė bendrauja retai, o apie I. Trinkūnaitės sugyventinio V. Germano praeitį su teisėsauga nieko nežinojo.

Trečiadienį 15min.lt pranešė, kad pernai ministrė kartu su I. Trinkūnaite ir jos sugyventiniu V. Germanu privačiu lėktuvu skrido į Dubajų.

Lietuvos bankas atlieka patikrinimą dėl finansinių technologijų įmonės „Foxpay“. Savo ruožtu generalinė prokurorė Nida Grunskienė pavedė Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atlikti faktinių aplinkybių patikslinimą dėl viešojoje erdvėje kilusių klausimų apie įmonės veiklą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pažeidė Seimo nario taisykles

Pažeidė Seimo nario taisykles portretas
Kodėl Čmilytė ją dengia, juk žino,kad išvykdama į trečiąsias šalis ji turėjo gauti Seimo pritarimą, jo nebuvo, jokia čia žmogiška klaida paprasčiausia konservatoriška arogancija.

Manau libercinikai

Manau libercinikai  portretas
Prarado baimę , dabar didins mokesčius prisidengę " karas ryt poryt " taip pat be jokios kontrolės ? Schemose dalyvaus tik artimieji , kurių po viešumo " nepažinos" ? Kaip ir su ta " auksinių šaukštų " nota bene , kuri tikrai atsitiktinai laimėjo juos parduoti ? :)

Trauk ją perkūnai , tą Navickienę ...

Trauk ją perkūnai , tą Navickienę ... portretas
Kaip taip apsišikt ?!!!....
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių