Daugiausiai balsų savivaldos rinkimuose surinko socialdemokratai ir konservatoriai

Daugiausiai balsų savivaldybių tarybų rinkimuose surinko socialdemokratai ir konservatoriai, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) skelbiami duomenys.

Pirmadienio rytą suskaičiavus visų apylinkių balsus, Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) surinko 17,45 proc. dalyvavusių rinkėjų balsų, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – 16,2 proc. balsų.

Visi savivaldybėse išsikėlę rinkimų komitetai bendrai gavo 13,84 proc. balsų.

Ketvirtoje vietoje – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga su 9,2 proc., penktoje – Liberalų sąjūdis su 6,95 proc. balsų.

Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ sulaukė 6,67 proc. balsų, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga – 5,33 proc., „Laisvė ir teisingumas“ – 5,2 proc., rinkėjų palaikymo.

Rinkimų kodeksas nustato, kad kandidatų sąrašas gali gauti mandatų savivaldybės taryboje, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 4 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų, koalicija – ne mažiau kaip 6 proc. balsų.

Šiuose rinkimuose ketverių metų kadencijai renkami 1498 savivaldybių tarybų nariai ir 60 merų.

Per praėjusius savivaldos rinkimus 2019 metais daugiausiai rinkėjų balsų per skirtingas savivaldybės gavo tuo metu visuomeniniais vadinęsi rinkimų komitetai – 26,76 procento.

Iš partijų pirmavo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai su 16,05 proc. rinkėjų balsų, antra buvo Lietuvos socialdemokratų partija su 13,24 proc. balsų.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga gavo 11,16 proc., Liberalų sąjūdis – 5,9 proc., Darbo partija – 5,09 proc. balsų.


      Žemėlapis sukurtas Vyriausiosios rinkimų komisijos užsakymu.
      Žemėlapis sukurtas Vyriausiosios rinkimų komisijos užsakymu.NAUJAUSI KOMENTARAI

KAIP

KAIP portretas
gali rinkti balsus kažkokios partijos???? Tarybos nzariai turi tarnauti ŽMONĖMS, o ne partijoms.

puiku

puiku portretas
Pavydi konservatoriams-dingo komentatoriai.Viduriuoja šiandien.

to ai

to ai portretas
Kaip reikia nekęst Lietuvos,kad šitaip nemokėt rašyt.Aišku,kas tu,Ir tavęs niekas neklauso.Atvirkščiai balsuoja žmonės jūsų pliurpalams.
VISI KOMENTARAI 18

Galerijos

Daugiau straipsnių