„Darbiečiai“ pirmalaikius rinkimus rengti ragina tik po to, kai atsistatydins Vyriausybė

  • Teksto dydis:

Darbo partijos prezidiumas ragina Vyriausybę atsistatydinti, konservatorių siūlomos pirmalaikių rinkimų idėjos nepalaiko.

„Pirmalaikiai Seimo rinkimai yra galimybė, bet tik po tam tikrų etapų, jei pasitraukus dabartinei Vyriausybei nesusiformuotų nauja ir tokiu atveju Seimas nebegalėtų vykdyti to, kas jam priklauso pagal Konstituciją“, – pirmadienį išplatintame pranešime sakė partijos vadovas Andrius Mazuronis.

„Mes tikrai nebijome prisiimti atsakomybės ir galime dalyvauti valstybės valdyme pagal tai, kiek turime mandatų, tačiau kalbėti apie pirmalaikius rinkimus, kol Vyriausybė yra neatsistatydinusi, yra arklio statymas prieš vežimą“, – pridūrė jis.

Ši parlamentinė dauguma nesugeba tvarkytis su iškilusiomis problemomis, priimti tinkamų įstatymų, valdyti ekonomikos, įgyvendinti reformų.

Parlamentaras taip pat informavo, kad antradienį planuojamame susitikime su užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu dėl pirmalaikių Seimo rinkimų Darbo partijos atstovai nedalyvaus.

Konservatorių lyderis pirmadienį laišku kreipėsi į parlamentinių partijų vadovus, kviečiant juos susitikti Seime ir aptarti pirmalaikių rinkimų galimybę.

Ją praėjusią savaitę pasiūlė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąjungos prezidiumas, siekiant spręsti dėl savivaldos politikų neskaidriai naudojamų lėšų kilusią politinę krizę.

Darbo partija tikina, kad valdantieji konservatoriai bando „atsakomybę permesti Seimui“.

„Tačiau noriu pabrėžti, kad tai yra Vyriausybės krizė, ne parlamento. Ši parlamentinė dauguma nesugeba tvarkytis su iškilusiomis problemomis, priimti tinkamų įstatymų, valdyti ekonomikos, įgyvendinti reformų“, – sakė A. Mazuronis.

„Mes manome, kad Vyriausybė turi trauktis, o besitraukiant sustabdyti ir visus strateginius projektus (tokius, kaip mokesčių reforma), kurie galėtų pakenkti kitai, būsimai Vyriausybei. Nematome jokio poreikio laukti NATO viršūnių susitikimo, šią valdžią reikia paleisti kuo skubiau, nes visuomenė ir verslai jau dabar jaučia skaudžias pasekmes ir kenčia nuo jų priimtų sprendimų“, – pridūrė jis.

Tuo tarpu G. Lansbergis laiške pabrėžia, jog keliamų skaidrumo standartų neatitinka dauguma politikų.

„Net 52 skirtingų partijų ir frakcijų Seimo nariai yra buvę savivaldybių tarybų nariais, taip pat daug Seimo narių karantino metu naudojo parlamentines lėšas transportui. Yra dar daug neatsakytų klausimų ir dėl prezidento Gitano Nausėdos kampanijos skaidrumo ir po jos sekusių skolų padengimo“, – rašoma laiške.

Vieningos pozicijos Seime dėl pirmalaikių rinkimų nėra – iniciatyvą palaiko socialdemokratai, „valstiečiai“, demokratai, jai nepritaria liberalai, „laisviečiai“.

Jei pirmalaikių rinkimų iniciatyva nesulauktų palaikymo, premjerė Ingrida Šimonytė pareiškė, kad įteiks prašymą atsistatydinti iš pareigų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Trina laduškom

Trina laduškom portretas
Svarščiko batlaižiai.

joo

joo portretas
konservatoriai gelbejasi...Bijo,kad po metu ne 5 procentu nesurinks...

Neeeeèe!

Neeeeèe!  portretas
Tik po to , kai į dienos šviesą bus ištempti VISI , pasinaudoję savivaldybių pinigais !..
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių