Dar vienos kadencijos siekę ilgamečiai merai išlaikė pozicijas, Utenoje krito A. Katinas

Dar vienos kadencijos siekę ilgamečiai savivaldybių vadovai ir šiuose rinkimuose užėmė tvirtas pozicijas, išrinkti jau pirmajame ture arba pakliuvę į antrą.

Vienintelis iš daugiau nei 15 metų savivaldybei vadovaujančių merų, kandidatavusių dar vienai kadencijai, šiuose rinkimuose krito socialdemokratas Alvydas Katinas. Kovoje dėl rajono vadovo posto jis liko trečias.

Šeštai kadencijai iš eilės kandidatavęs A. Katinas, Utenos meru rinktas nuo 2003 metų, per šiuos rinkimus gavo 14,28 proc. balsų. Į antrąjį turą Utenoje išėjo politinio komiteto „Kartu už Utenos kraštą“ atstovas Marijus Kaukėnas su 37,63 proc. balsų ir „Stipri Utena“ atstovas Vitalijus Šeršniovas su 23,15 proc. balsų.

Tuo tarpu septintai kadencijai iš eilės su politiniu komitetu „Už Druskininkus“ kandidatavę Ričardas Malinauskas Druskininkuose ir Liberalų sąjūdžio atstovas Antanas Černeckis Rietave išrinkti jau pirmajame ture. Jie abu savo savivaldybėms vadovauja nuo 2000 metų.

R. Malinauskas gavo 72,64 proc. Druskininkų rinkėjų balsų, A. Černeckis Rietave išrinktas su 53,3 proc. rinkėjų balsų.

Nuo 2003 metų Pasvaliui vadovaujantis konservatorius Gintautas Gegužinskas į antrąjį turą pateko gavęs 41,31 proc. balsų ir varžysis su 26,78 proc. rinkėjų paramos sulaukusia Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstove Neringa Trinskiene.

Kauno bei Alytaus rajonų vadovai šiuose rinkimuose siekia būti perrinkti penktai kadencijai. Nuo 2007 metų Birštono mere renkamai socialdemokratei Nijolei Dirginčienei penktąją kadenciją užsitikrinti pavyko jau pirmajame ture su 54,16 proc. balsų.

Konservatorius Algirdas Vrubliauskas Alytaus rajono meru buvo išrinktas dar 1997 metais, bet vieną nepilną kadenciją nuo 2004 metų buvo Seimo nariu. Toliau nuo 2007 metų jis be pertraukos vadovauja rajonui ir kovą dėl kitos kadencijos tęs antrajame ture, surinkęs 37,21 proc. rajono rinkėjų balsų. Jo konkurentė antrajame ture Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė Rasa Vitkauskienė surinko 35,72 proc. rinkėjų balsų.

Nuo 2007 metų Kauno rajonui vadovaujantis socialdemokratas Valerijus Makūnas dar vienai kadencijai išrinktas jau pirmajame ture su 64,05 proc. rinkėjų balsų.

Į sąrašą merų, kurie savo savivaldybei vadovauja 15 ir daugiau metų, patenka ir socialdemokratas Vitalijus Mitrofanovas, Akmenės rajono mero pareigas einantis nuo 2008 metų. Jis pergalė švenčia jau pirmajame ture su 66,64 proc. rinkėjų balsų.

 


      Žemėlapis sukurtas Vyriausiosios rinkimų komisijos užsakymu.


      Žemėlapis sukurtas Vyriausiosios rinkimų komisijos užsakymu.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių