Dalai Lama: XX amžių ženklino smurtas, dabar atėjo metas žmonijai susivienyti

  • Teksto dydis:

Lietuvoje viešintis Tibeto dvasinis vadovas Dalai Lama sako, kad žmonija privalo susivienyti, spręsdama globalius iššūkius, kurie kyla dėl augančio žmonių skaičiaus, socialinės neteisybės ir klimato kaitos.

Nobelio taikos premijos laureatas Vilniuje pabrėžė, kad visas problemas būtina spręsti nenaudojant smurto.

"XX amžius tapo smurto amžiumi. Šis XXI amžius turėtų būti dialogo amžiumi", - per spaudos konferenciją sakė Dalai Lama.

Tibeto dvasinis vadovas perspėjo, kad iššūkių išliks, nes pasaulyje daugėja žmonių, išlieka atotrūkis tarp turtingų ir vargšų, gamtiniai ištekliai yra riboti, o klimato atšilimas lemia gamtos stichijas.

"Kai šios problemos iškils, septyni milijardai žmonių turi dirbti kartu. Bendradarbiavimas yra labai svarbus. Atėjo metas - septyni milijardai žmonių turi mąstyti kaip viena žmonija", - sakė Dalai Lama.

"Jūsų ateitis priklauso nuo manęs, mano ateitis priklauso nuo jūsų. Tai tikrovė. Europos ateitis priklauso nuo Azijos, arabų pasaulio, Afrikos Amerikos. Turime mąstyti pagal šią tikrovę", - sakė jis.

Kalbėdamas apie savo gimtinę, Dalai Lama sakė, jog būtina pašalinti priežastis, dėl kurių jo tautiečiai protesto vardan pasirenka susideginimą. Nevyriausybinių organizacijų duomenimis, nuo 2009 metų protestuodami prieš Kinijos priespaudą susidegino apie 120 tibetiečių.

Tibeto dvasinis vadovas žurnalistus paragino nuvykti į Tibetą ir ištirti priežastis, dėl kurių žmonės pasirenka pasitraukti iš gyvenimo.

"Žinoma, kad tai simptomai, kurie turi tam tikras priežastis. Geriausia būtų, kad nuvyktumėte ten ir ištirtumėte", - sakė Dalai Lama.

"Jie susiduria su sunkumais. Turite tai aiškintis. Jei nespręsime šių simptomų priežasčių, tiesiog kažkokie komentarai neduos daug naudos", - teigė jis.

Pasak Dalai Lamos, vertinant pasirinkimą susideginti, svarbu atsižvelgti į motyvus.

"Jei motyvacija yra neapykanta, pyktis, tada susideginimai yra taip pat blogas dalykas. Bet jei susideginama dėl bendruomenės, budistų tradicijų gerovės, tada motyvacija yra nuoširdi ir teigiama. To negalima vertinti kaip smurto", - aiškino Tibeto dvasinis vadovas.

78 metų Dalai Lama Lietuvoje vieši trečiąjį kartą - prieš tai jis lankėsi 1991 ir 2001 metais.

Dalai Lamą, kuris 1959 metais pabėgo į Indiją po nesėkmingo sukilimo Tibete prieš Kinijos valdymą, Pekinas laiko smurtą kurstančiu separatistu. Tuo tarpu pats dvasinis lyderis teigia tenorintis didesnės autonomijos savo tėvynei Himalajų kalnuose.



NAUJAUSI KOMENTARAI

bvcxzasdfgfd

bvcxzasdfgfd portretas
atejo laikas susivieniti, o negriauti viska, asile tu lasbezdi :-))))

Neitiketina

Neitiketina portretas
taigi net nuraudo !!!

socialistams

socialistams portretas
ir į juos panašiems. Tiesiog plyštate iš pavydo ir neapykantos didžiai gerbiamam profesoriui.Jis tokių komentarų nei skaito, nei domisi. Jam su tokiom padugnėm, kaip čia rašantieji, net nėra apie ką diskutuoti, nelaimėliai, jūs, be kilmės ir mentaliteto, kažkokie šiukšlės.
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių