D. Grybauskaitė: vakcinavimo procesas vyksta nevaldomai

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad komunikacija apie skiepijimą nuo COVID-19 nacionaliniu lygiu praktiškai nevyksta, o pats skiepijimo procesas – chaotiškas.

„Komunikacija viešojoje erdvėje bent jau nacionaliniu lygmeniu iš valdžios pusės praktiškai neegzistuoja ir todėl atsiranda daug nišų ir galimybių visiems kitiems sudalyvauti įvairioje formoje diskusijose. Aišku, diskusijos yra gerai, bet jeigu rimtai šnekant, to supratimo, kad komunikacija turi būti nacionaliniu lygmeniu, kad turi būti vaizdinė komunikacija, kad turi būti žodinė pastovi aiškinamoji komunikacija – to tikrai nematau“, – LRT televizijai sakė kadenciją baigusi prezidentė.

Pasak jos, tai atspindi ir patį vakcinavimo procesą, kuris yra netolygus ir chaotiškas.

„Mes matome, kad viskas perkelta ant šeimos gydytojų pečių, ant regioninių savivaldybėms priklausančių ar kitų gydymo įstaigų, ir vakcinavimo tempas pradėjo skirtis: vienose jau 65-erių metų kviečiami, kitose – 70-ies, o trečiose dar nesibaigė ir 80-mečių vakcinavimas. Išties taip numetus tik ant šeimos gydytojų, matome, kad labai vakcinavimo procesas priklauso nuo administracinių gebėjimų kiekvienos įstaigos ir savivaldybės“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

„Jeigu tokia situacija bus, kai prasidės masinė vakcinacija, aš manau, mes turėsime labai daug problemų“, – pridūrė ji.

Jeigu tokia situacija bus, kai prasidės masinė vakcinacija, aš manau, mes turėsime labai daug problemų.

Pasak D. Grybauskaitės, tai, jog nėra iki galo aiškus vakcinų tiekimo grafikas, nėra pasiteisinimas, nes lieka pernelyg daug nepanaudojamų vakcinų.

„Mes matome labai konkrečius skaičius tarp gautų ir panaudotų vakcinų kiekio ir jis yra pernelyg didelis. Didėjant vakcinų kiekiui, bus dar didesnis skirtumas ir todėl jokių pasiteisinimų čia būti negali“, – teigė ji.

„Turime chaosą, kuris gali virsti labai sudėtingomis problemomis jau po mėnesio, kai gausime didesnį kiekį arba prasidės masinė vakcinacija“, – perspėjo buvusi šalies vadovė.

Ji teigė, kad turėjo būti parengtos programos, kurios vakcinuojamų žmonių sąrašus sudarytų automatiškai ir stebėjosi, kad šiuo metu tai vyksta rankiniu būdu.

Šią savaitę pasiskiepijusi D. Grybauskaitė sakė, jog jaučiasi gerai, o dūrio vietoje jaustas maudimas greitai praėjo.

„Aš kasmet vakcinuojuosi nuo gripo ir tai man visus 10 prezidentavimo metų padėjo išlaikyti tempą ir likti sveikai. Kaip žinote, aš niekada neturėjau taip vadinamo ligos lapelio“, – kalbėjo kadenciją baigusi prezidentė.

Lietuvoje nuo COVID-19 šiuo metu skiepijami onkologiniai ligoniai bei vyresnio amžiaus gyventojai. D. Grybauskaitė skelbė pasiskiepijusi pagal amžiaus grupę, jai pirmadienį suėjo 65-eri metai.

Statistikos departamento duomenimis, pirmąjį skiepą gavo apie 200 tūkst. žmonių, abu – 80,5 tūkst.NAUJAUSI KOMENTARAI

VISADA

VISADA portretas
Į MŪŠĮ KOMUNISTAI EINA PIRMI....

TIKRAI

TIKRAI portretas
va ir kėgėbisė gavo skiepą be eilės

V,L

V,L portretas
Jeigu SAM ministras nesusitvarko net su skiepinimu tai klausimas kam jis reikalingas. Manau kad jau nereiketu ilgiau laukti . laikas butu ji keisti,
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių