Likę be postų „valstiečiai“ palieka seniūnų sueigą: tai patyčios iš opozicijos

Didžiausios opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) seniūnas Ramūnas Karbauskis ketvirtadienį per Seimo seniūnų sueigą pareiškė, kad „valstiečiai“ joje toliau nedirbs.

„Jūs tikriausiai prisimenat paskutinių dienų įvykius, kai LVŽS frakcija liko be atstovavimo Seimo vadovybėje, dabar mes matom kitą etapą patyčių iš opozicijos, kai siūlomas priimt sprendimas, kad būtų Mišriai grupei priskirta vadovauti Audito komitetui“, – per seniūnų sueigą pareiškė R. Karbauskis.

„Siekiamybė palikti opoziciją be jokių galimybių pareikšti savo nuomonę lemia tai, kad mes prasmės nei seniūnų sueigoj dirbti toliau nematom ir frakcijoj šnekėsim apie kitas priemones, kaip apginti demokratiją šitam Seime“, – sakė R. Karbauskis.

Seimas tvirtindamas parlamento vadovo pavaduotojus atmetė „valstiečių“ pasiūlytos Aušrinės Norkienės kandidatūrą. Visi kiti pasiūlyti vicepirmininkai, tiek nuo valdančiųjų, tiek nuo opozicijos, buvo patvirtinti.

Atsisako visų pareigų valdančiosiose struktūrose

Didžiausia opozicinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) atsisako bet kokių pareigų Seimo valdančiosiose struktūrose, savo teises sako ginsianti Konstituciniame Teisme.

„LVŽS rinkimuose surinko kelių šimtų tūkstančių žmonių palaikymą ir rezultate pirmųjų dviejų Seimo darbo dienų padaryta viskas, kad būtų sugriauta ilgametė Lietuvos Seimų tradicija, politinės kultūros pagrindai t. y. frakcija, kuri turi 32 narius, neturi savo atstovo Seimo valdyboje, kai savo atstovus turi frakcijos su dešimt Seimo narių“, – antradienį žurnalistams sakė LVŽS vadovas Ramūnas Karbauskis.

Frakcija, kuri turi 32 narius, neturi savo atstovo Seimo valdyboje, kai savo atstovus turi frakcijos su dešimt Seimo narių.

„Visa tai, kas vyksta, rodo, kad pozicija, konservatoriai ir liberalai, daro viską, kad LVŽS neturėtų jokių instrumentų atlikti savo pareigas. LVŽS nutarė, kad mes atsisakom bet kokių pareigų bet kokiam Seimo valdybos organuose, komitetuose, komisijose ir mes pasitraukiam iš seniūnų sueigos“, – pareiškė „valstiečių“ vadovas.

Seimo pirmasis vicepirmininkas konservatorius Jurgis Razma tvirtina, kad prie komitetų kvotų klausimo bus grįžtama, „valstiečiams“ taip pat priklausytų Etikos ir procedūrų bei Antikorupcijos komisijų pirmininkų pareigybės.

Kova dėl Audito komiteto

R. Karbauskis piktinosi valdančiųjų ketinimais Seimo Audito komiteto vadovu skirti Seimo narių Mišrios grupės atstovą, tam keičianti ir Seimo statutą, kad komitetui vadovauti skiriamas būtų mažumos atstovas, vietoje dabar įtvirtintos vietos opozicijai.

„Pirmą kartą Lietuvos Seimų istorijoje yra siūloma iš opozicijos atimti pasiūlyti Audito komiteto pirmininką, yra registruotos pataisos, jau šiandien pateikiami kandidatai iš Mišrios grupės, kas vėlgi yra ilgametės tradicijos ir politinės kultūros pažeidimas“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Seime ginčų dėl vadovavimo Audito komitetui buvo kilę ir anksčiau. 2012 metais tuometinė opozicija taip pat piktinosi dėl tradicijų laužymo ir paminamų opozicijos teisių, kuomet Audito komiteto pirmininkės pareigos buvo patikėtos tuometinių valdančiųjų atstovei Jolitai Vaickienei.

Jeigu naujai valdžiai Lietuvos žmonės yra šunauja, kaip buvo, tokiu atveju mes tų žmonių garbę, kurie už mus balsavo, ginsime visais būdais.

„Mes iš tikrųjų dirbsime Seime, Seimo salėj, komitetuose, bet jokiais būdais su šita Seimo dauguma nebendradarbiausim, nekolaboruosim, Seimo dauguma sulauks atsako, kurio pati norėjo“, – teigė „valstiečių“ vadovas.

Klausiamas, ko pasieks tokiu žingsniu, R. Karbauskis atsakė: „Parodysim, kad mes nesusitaikom su tuo, kad mums kaip šunims būtų mėtomi kaulai, mes ne šunauja“.

„Jeigu naujai valdžiai Lietuvos žmonės yra šunauja, kaip buvo, tokiu atveju mes tų žmonių garbę, kurie už mus balsavo, ginsime visais būdais. Tikrai kreipsimės į Konstitucinį Teismą, į Europos institucijas ir taip toliau pasakydami, kad Lietuvos Seime tokio dydžio frakcija, didžiausia opozicinė, neturi savo atstovo Seimo vadovybėje“, – kalbėjo valstiečių“ vadovas.

J. Razma: tai yra žestas mažumos labui

Seimo pirmasis vicepirmininkas Jurgis Razma teigė, kad siūlomos Seimo statuto pataisos kaip tik išplėstų mažumos teises, priminė atvejus per praėjusias kadencijas, kai komitetui vadovavo valdančiųjų atstovai.

„Dėl statuto pataisų, manau, kad jos demokratiškos ir reiktų jas priimti, nes jeigu kalbame apie tą projektą dėl Audito ir Antikorupcijos komisijos, šiandien statute yra parašyta, kad Audito komiteto pirmininkas arba pavaduotojas priklauso opozicijai, žinom, kad vienoj kadencijoj daugumos atstovas Artūras Skardžius buvo pirmininku, kitoj kadencijoj, paskutinėj, Ingrida Šimonytė buvo, opozicijos atstovė“, – sakė J. Razma.

A. Ufarto / Fotobanko nuotr.

Ji teigė, kad valdantieji siūlo „tvirčiau mažumos teises įtvirtinti, pasakyti, kad visą laiką mažumos atstovai vadovauja ir Antikorupcijos komisijai, ir Audito komitetui, ta yra žestas mažumos labui“.

„Jei kažkas nori vietoj mažumos rašyti tik opozicija, gali teikti tokias pataisas, tai diskutuotinas dalykas“, – pažymėjo J. Razma.

Klausiamas, ar Seimo statutas keičiamas, kad Audito komitetui galėtų vadovauti Seimo narių Mišrioje grupėje esantis buvęs europarlamentaras Zigmantas Balčytis, J. Razma patvirtino, kad kvota buvo skirta Mišriai grupei, bet tai būtų jos pasirinkimas, ką siūlyti. Jis taip pat teigė, kad kvotos gali būti persvarstomos.

„Pirminiam projekte, kurį mes svarstėm, Audito komiteto pirmininko vieta (skirta) Mišriai grupei, ką ji deleguotų, ką siūlytų, tas būtų ir svarstomas. Šiuo atveju buvo išgirsta, kad tai sukėlė didžiausios opozicinės frakcijos nepasitenkinimą, nors jie galėjo tą nepasitenkinimą rodyti diskutuodami seniūnų sueigoj, gal būtų padaryti pakeitimai vietoj, bet jie išėjo nei žodžio nesakę protestuodami“, – kalbėjo J. Razma.

Jis taip pat teigė, kad valdantieji išgirdo „valstiečių“ priekaištus ir Audito komiteto vadovybė kol kas nebus tvirtinama.

„Mes išgirdom ir sutarėm, kad šiandien tas komitetas posėdžio nedaro, vadovybės neformuoja ir prie kvotų klausimo mes grįžtam kitam Seimo seniūnų posėdyje. Pagal pirmininkų paskirstymą „valstiečiams“ buvo numatytos aštuonios pozicijos, komitetų pirmininkų, pavaduotojų pareigybėse. (...) Etikos ir procedūrų komisijos pirmininko pareigybė ir Antikorupcijos komisijos primininko pareigybė neabejotinai bus „valstiečiams“, nes tai didžiausia opozicinė frakcija ir iki šiol tuose postų dalybose jai nelabai sekėsi, tai čia akivaizdu, kad niekas nesiginčija dėl tų dviejų likusių pozicijų“, – kalbėjo J. Razma.

„Valstiečiai“ liko be Seimo vicepirmininko

Seimas tvirtindamas parlamento vadovo pavaduotojus atmetė „valstiečių“ pasiūlytos Aušrinės Norkienės kandidatūrą. Visi kiti pasiūlyti vicepirmininkai, tiek nuo valdančiųjų, tiek nuo opozicijos, buvo patvirtinti.

Atmetus A. Norkienės kandidatūrą, Seimo pirmininkė Liberalų sąjūdžio vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen pateikė opozicinių socialdemokratų atstovą Julių Sabatauską.

Per pirmąjį posėdį buvo išrinktas vicepirmininkas nuo opozicijos, „darbiečių“ atstovas Andrius Mazuronis.

Be savo atstovo Seimo vadovybėje likę „valstiečiai“ žada kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl to, kad didelė politinė grupė atsidūrė blogesnėje padėtyje nei maža grupė.

Tarp opozicinių frakcijų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga turi 32 atstovus parlamente, Socialdemokratų partija – 12, Darbo partija – dešimt.NAUJAUSI KOMENTARAI

Da

Da portretas
pagal išsakyta žodžio laisva pasirinkima nematau patyčiu iš opozicijos, juk karabauskis mato ir gerai vertina kur ir su kuo kurti , dirbti, be fokusu, bet yra vienas bet yra šašas kuris dabartiniu metu jokiu būdų nesutiktu leisti konrėčiam darbui opozicijos sueigai normaliom sąlygom dirbti, juk matote koki bardzdoti foto išskirė pirma laiko ir tas pasakas pagalius kaišo, o juk kas nores kad valstiečiui kumiečiai dėsnius kurtu ir pagal ju dudelę šoktu sykiu su nuogu karaliumi, juk ar tinkama pora kurie per 4 metus valėsi aplinkui savo kiema nuo skriaudėju naktyniu šturvalu kurie pastoviai griovė pragyvenima lietuvos kokie skaičiai pabėgo, ir kas liko snoras išvogtas kuperiais lektuvais pinigas išgabentas mažeikiu nafta dikai atiduota su vienu litu priešaki ,o tie naudojosi ir vogė, milijardus, juk čia tik gelės o tikras pinigas oi dar toli nuo mūsų pakrančiu, mirga,

taigi

taigi portretas
Liaudies išmintis sako "nespjauk į šulinį, nes pačiam gali tekt gerti". Laimėjus praėjusius rinkimus, kiek Karbauskis tyčiojosi iš konservatorių ir iš Landsbergio ir kiek purvo buvo išpilta. Tai dabar ir grįžta viskas atgal. Ir nereikia čia vaidinti nuskriausta, pačiam esant konfliktų kurėju.

Liudvika

Liudvika portretas
Laimingo kelio valstiečiai,užtektinai nualinot šalį,o kiek prisikrovėte turto.Per jus kiek žmonių iškeliavo į aną pasaulį.Eikit į visas puses.
VISI KOMENTARAI 75
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių