Regiono ministrai kreipiasi į TOK, reikalaudami neįleisti Rusijos sportininkų į varžybas

Už sportą atsakingi Baltijos šalių ir Lenkijos ministrai ketvirtadienį nuotoliniame susitikime nusprendė kreiptis į tarptautines sporto šakų federacijas ir Tarptautinį olimpinį komitetą (TOK), reikalaudami neįsileisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkų į tarptautines varžybas.

Prie kreipimosi bus kviečiamos prisijungti ir Šiaurės valstybės, pranešė jį inicijavusi Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM).

„Sportas nėra aukščiau politikos ar už jos ribų, todėl mes, sporto politikai, turime laikytis tvirtos pozicijos ir labai vieningai, kryptingai, kartu su nacionalinėmis ir tarptautinėmis sporto organizacijomis siekti, kad sportas netaptų priedanga karo nusikaltimams ir užuovėja juos palaikantiems ar vykdantiems“, – pažymi švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos ministrai kreipimesi taip pat dėkoja sporto organizacijoms už solidarumą ir pagalbą Ukrainai ir sykiu smerkia TOK pastangas grąžinti Rusijos ir Baltarusijos sportininkus į tarptautines varžybas.

Ministrų kreipimesi sakoma, jog yra nepriimtina, kad tuo metu, kai laisvos ir demokratinės valstybės telkiasi kovai su Rusija ir jai talkininkaujančia Baltarusija, didina paramą Ukrainai ir įveda daugiau sankcijų šioms teroristinėms valstybėms, TOK ieško specialių Rusijos ir Baltarusijos sportininkų dalyvavimo formų.

Anot kreipimosi, pastangos grąžinti Rusijos ir Baltarusijos sportininkus į tarptautines varžybas prisidengiant neutralumo šydu pateisina šių šalių politinius sprendimus ir plačiai skleidžiamą propagandą, o sportas naudojamas kaip viena priemonių atitraukti dėmesį nuo vykdomos agresijos.

Ministrai dėkoja visoms tarptautinėms sporto organizacijoms ir federacijoms, eliminavusioms Rusijos ir Baltarusijos sportininkus ir šių šalių atstovus iš tarptautinių varžybų ir organizacijų, ir ragina likusias tai padaryti nedelsiant.

Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos ministrai kviečia sporto organizacijas nekeisti pozicijos Rusijos ir Baltarusijos sportininkų ir šių šalių atstovų atžvilgiu tol, kol Rusija ir Baltarusija nenutrauks agresijos prieš Ukrainą. Pasak kreipimosi, nuo tada, kai TOK priėmė šį sprendimą praėjusių metų vasario 28 dieną, aplinkybės nepasikeitė.

Ministrų įsitikinimu, sugrąžinus rusų ir baltarusių sportininkus į tarptautines varžybas, daugybė sportininkų atsidurtų sudėtingoje situacijoje ir patirtų didesnį spaudimą varžydamiesi prieš agresorių šalių atletus ar susidūrę su jų gerbėjais sporto renginiuose.

„Toliau remsime Ukrainos atletus, trenerius, sporto organizacijas ir jų šalį ir ginsime bendras laisvų ir demokratinių valstybių vertybes“, – rašoma ministrų kreipimesi į tarptautines sporto šakų federacijas ir TOK.

Tarptautinis olimpinis komitetas praėjusią savaitę pasiūlė, kad rusai ir baltarusiai 2024 metų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse galėtų dalyvauti kaip neutralūs sportininkai.

Komitetas pareiškė, kad „jokiam sportininkui neturėtų būti užkirstas kelias dalyvauti varžybose vien dėl savo paso“.

Baltijos šalys, Lenkija tokiam sprendimui teigia nepritariančios, o Latvija net svarsto boikotuoti olimpines žaidynes, jei jose dalyvaus rusai.NAUJAUSI KOMENTARAI

marija taurage

marija taurage portretas
SU LFF PAS SAVE SUSITVARKYKITE ,NES PRADEJOTE IR NEDABAIGET,O NE APIE KITUS NUSIKALBEKITE.

DIEDUKAS

DIEDUKAS portretas
NA ŠITAI GAUJAI JAU KAJUK.UŽDEGSIME ŽVAKUTES.NA BET VIS TOS KONVULSIJOS.NORI SIŪST KARIUS LIETUVOS Į UKROPIJA.JUK JIE IŠVOGĘ IŽDA,JAU ČEMODANUS SUSIKROVĘ MAUS PAS ŽYDUS,AR JANKIJON,KAIP TAS S M E T O N A PER UPELĮ.

Tegu

Tegu portretas
skambina numeriu nusiskundimams! Straipsnis apie ji - salia!
VISI KOMENTARAI 19

Galerijos

Daugiau straipsnių