Balsavimo pradžiai – skandalas dėl klaidingo biuletenio

Išankstinė antrojo prezidento rinkimų turo savaitė prasidėjo skandalu. Socialiniuose tinkluose paskleistas balsavimo biuletenis, kuriame vieno kandidato į prezidentus vardas įrašytas klaidingai. Vyriausioji rinkimų komisija išsiaiškino, jog tai – klastotė.

Akibrokštas rinkimų komisijai

"Jei norite sužinoti, kokią klaidą biuletenyje padarė VRK (Vyriausioji rinkimų komisija – A.D.), eikite balsuoti, jau galima. Kol kas jokių eilių nėra, padidės matyt per pietus ir nuo rytojaus (šios ir kitų citatų kalba ir skyryba netaisyta – A.D.)", – savo feisbuko paskiroje įrašė Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus patarėjas Karolis Žukauskas.

O savo įrašą šis valstybės tarnautojas iliustravo rinkimų biuleteniu, kuriame vieno kandidato vardas įrašytas su klaida: vietoj vardo "Gitanas" buvo įrašyta "Gitaras".

Netrukus paaiškėjo, kad feisbuke platinamas biuletenis – suklastotas. Išsiaiškinta ir kas to "kūrinio" autorius.

VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė tai įvertino ne tik kaip rinkėjo provokaciją, bet ir kaip šiurkštų akibrokštą.

Šiuo atveju tik pats asmuo apsijuokė visuomenės akyse, rinkėjai tikrai nėra kvaili.

"Labai stebina, kad toks asmuo leidžia sau tiek daug, skleidžia visuomenei dezinformaciją, klaidina visuomenę ir diskredituoja rinkimų organizatorių, neva jis rinkimų biuleteniuose padarė klaidų. Bet šiuo atveju tik pats asmuo apsijuokė visuomenės akyse, rinkėjai tikrai nėra kvaili. Jau vyksta balsavimas ir rinkėjai gauna biuletenius su teisingomis pavardėmis, nekorektiškų biuletenių nėra. Spręsime, ar pradėti tam tikrus procesinius veiksmus, ar ne. Tokie dalykai nėra toleruotini", – pabrėžė L.Matjošaitytė.

VRK pirmininkė pastebėjo, jog valstybės tarnautojas, Vilniaus savivaldybėje užimantis atsakingas pareigas, tokiais savo veiksmais diskredituoja ne tik rinkimų organizatorių, bet ir pats save.

Patarėjas kaltu nesijaučia

Žurnalistams K.Žukausko pasiteiravus, kodėl jo feisbuko paskyroje išplatintas suklastotas rinkimų biuletenis ir ar, jo nuomone, tai dera su valstybės tarnautojo etika bei pareigomis, Vilniaus mero patarėjas atsakė: "Taip, dera, nes aš pirmiau esu Lietuvos Respublikos pilietis, kuriam rūpi rinkimai, ir kuris nori, kad rinkimų aktyvumas būtų kuo didesnis. Ir, svarbu pabrėžti – manau, kad klaidingai vartojate sąvokas, nes jokio "suklastoto rinkimų biuletenio" aš neplatinau. Už rinkimų biuletenio klastojimą yra numatyta teisinė atsakomybė – atskirkite tai nuo fotomontažo."

Tačiau K.Žukausko įraše niekur nėra akcentuota, kad tai fotomontažas, o pateikta, kaip VRK klaida. Tas parašyta ir jo pateiktame tekste.

"Taip, komentaruose labai aišku, kad tai pokštas. O kritiškai mąstantiems piliečiams tuo labiau aišku. O jūs būsite pokštų policininkė? Nuo kada yra ribojama teisė į pokštus savo asmeninėje soc. tinklų paskyroje? Jeigu tai pažeidžia kokį nors LR įstatymą – visada galima nubausti, remiantis juo. Bet, kiek žinau, pokštauti dar neuždrausta, todėl rekomenduoju negaišti laiko ir rasti rimtesnių temų savo laikraščiui", – parašė K.Žukauskas.

Tačiau į klausimą, kodėl iškraipytas vieno konkretaus kandidato, o ne jo konkurentės vardas, Vilniaus mero patarėjas taip ir neatsakė.

Pasiteiravus, kaip savivaldybė reaguos į tokius valstybės tarnautojo "pokštus", kitas A.Šimašiaus patarėjas Vilniaus savivaldybės atstovas spaudai Aleksandras Zubriakovas atsakė, bet vėliau kažkodėl uždraudė jį cituoti.

Balsavimas jau prasidėjo

Pirmadienį prasidėjęs išankstinis balsavimas antrajame prezidento rinkimų ture truks iki penktadienio.

Pastebima, jog rinkėjų aktyvumas gerokai sumenkęs, maždaug pusantro karto pasyvesnis nei prieš dvi savaites.

Kaip ir pirmajame ture, iš anksto vėl bus balsuojama penkias dienas.

Tuo pat metu bus renkami ir Lietuvos atstovai į Europos Parlamentą.

Išankstinis balsavimas vyks gegužės 20–24 d., nuo 8 iki 20 val.

Balsavimas ligoninėse, slaugos namuose, kariuomenėje, laisvės atėmimo įstaigose, kaip ir anksčiau, vyks nuo trečiadienio iki penktadienio.

Balsavimas namuose numatytas penktadienį ir šeštadienį. Namuose paprastai balsuoja 70 metų ir vyresni rinkėjai, dėl sveikatos būklės negalintys atvykti į rinkimų apylinkę.

O tikrąją rinkimų dieną, gegužės 26-ąją, sekmadienį, balsavimas apylinkėse vyks nuo 7 iki 20 valandos.

Po to paaiškės, kas laimėjo prezidento rinkimus ir, kas Lietuvai atstovaus Europos Parlamente.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
ACH: "Jei norite sužinoti, kokią klaidą biuletenyje padarė VRK (Vyriausioji rinkimų komisija – A.D.), eikite balsuoti" - tai juk viešas VRK garbės ir orumo pažeminimas, taip kad - suabejosim VRK garbe jei ji tokio 'juokautojo' į teismą nepaduos!

Sanciu,,kibiras,,

Sanciu,,kibiras,, portretas
O Vilniuje visi tokie idiotai savivaldybeje sedi?

Nuomone.

Nuomone. portretas
Tokiais pokstais uzsiimti savivaldybes tarnautojui nedera.Ir tai turetu Vilniaus savivaldybe ar kiti atsakingi asmenis susirupinti kas atstovauja zmonem.
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių