A. Armonaitė prašo Liberalų sąjūdžio paramos civilinės sąjungos projektui

Laisvės partijos lyderė Aušrinė Armonaitė šeštadienį paprašė Liberalų sąjūdžio paramos šią savaitę registruotam civilinės sąjungos projektui.

„Yra dar vienas egzaminas, kurį mes turime kartu išlaikyti su jumis – yra civilinės sąjungos projektas, kuriam labai prašau jūsų palaikymo“, – kreipdamasi į Liberalų sąjūdžio suvažiavimą Vilniuje sakė A. Armonaitė.

„Išlaikykime šitą egzaminą. Išlaikėme daugybę egzaminų kartu, tikrai galime išlaikyti ir šitą, kad tos idėjos, dėl kurių Ukraina šiandien už mus kovoja, kad jos būtų įgyvendintos čia, Lietuvoje“, – pridūrė ji.

Žada daugelio paramą

Laisvės partija ir Liberalų sąjūdis kartu su konservatoriais priklauso valdančiajai koalicijai.

Koalicijos partijų atstovų registruotas Civilinės sąjungos įstatymo projektas įteisintų lyčiai neutralius santykius nesusituokus.

„Dauguma mūsų frakcijos narių tikrai jį parems, kaip buvo ir praėjusį kartą“, – žurnalistams sakė Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, reaguodama į kolegės prašymą.

„Tikiuosi, kad šį kartą Seimas jam pritars“, – kalbėjo ji.

Siūlomas įstatymas, jei būtų priimtas, užtikrintų tiek tos pačios lyties, tiek skirtingų lyčių porų teisę sudaryti sąjungą, teisiškai saugotų jų turtinius ir neturtinius asmeninio pobūdžio santykius, užtikrintų teisę į veikimą vienas kito atstovavimą, informacijos apie sveikatos būklės gavimą.

Lietuvoje partnerystė šiuo metu nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties poroms.

Keli ankstesni liberalių politikų bandymai šalyje įteisinti civilinę partnerystę Seime buvo nesėkmingi, paskutinį kartą projektas buvo atmestas pernai.

Neatvyko konservatoriai

A. Armonaitė buvo vienintelė kitos partijos atstovė, atvykusi pasveikinti Liberalų sąjūdžio suvažiavimo.

Į renginį neavyko valdančiajai koalicijai taip pat priklausančios Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovas.

V. Čmilytė-Nielsen sakė to nesureikšminanti.

„Šiandien yra eilinis mūsų suvažiavimas, ne rinkiminis“, – kalbėjo partijos lyderė.

Ji sakė besidžiaugianti kitų liberalių partijų iš užsienio atsiųstais video sveikinimais.

„Džiaugiuosi visais sveikinimais ir tai nieko nereiškia“, – teigė Liberalų sąjūdžio pirmininkė.

„Mūsų suvažiavimą, aš tikiu, mūsų kolegos ir oponentai stebi nuotoliniu būdu“, – pridūrė ji.

Liberalų sąjūdis suvažiavime pasitvirtino naująjį partijos vizualinį identitetą.

V. Čmilytė-Nielsen: mes nebalsuojame pagal vado komandą

Koalicijos partneriams iš Laisvės partijos raginant Liberalų sąjūdžio (LRLS) atstovus palaikyti Civilinės sąjungos projektą, pati partijos vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen vieningos Seimo liberalų paramos šiam įstatymui kol kas nežada. Vis tik, Seimo pirmininkė viliasi, kad tos pačios lyties asmenų santykius reglamentuojantį įstatymą parlamente priimti pavyks.

„Dauguma mūsų frakcijos narių jį parems, kaip parėmė ir praėjusį kartą. Aš pati 2017 ir praėjusiais metais teikiau Partnerystės įstatymus. Man atrodo, tai labai svarbus įstatymas. Labai tikiuosi, kad Seimas šį kartą jam pritars“, – šeštadienį Liberalų sąjūdžio suvažiavimo metu atsakinėdama į žurnalistų klausimus teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Tačiau paklausta ar Civilinės sąjungos projektą palaikys daugiau liberalų, nei balsavimo dėl Partnerystės įstatymo atveju, Seimo pirmininkė akcentavo, kad tai priklausys nuo pačių partijos kolegų apsisprendimo.

„Pagal vado komandą Liberalų sąjūdyje niekas nebalsuoja“, – akcentavo V. Čmilytė-Nielsen.NAUJAUSI KOMENTARAI

kauniete

kauniete portretas
Visokio brudo yra lietuvoje matot nuotraukoje už armonaites viresnės moterys pagyvenes vyras ar tai patys iškrype ar vaiku neturintis kad nebijo tokios purvo politikos ar mano kad ju vaiku nepalies O liberalizmas ir yra iškrypusiu partijos

niekas šalia jos nesėdi

niekas šalia jos nesėdi portretas
matyt šlykštu žmonėms

Padarė iš Lietuvos

Padarė iš Lietuvos portretas
Ubagyną. Emigravo milijonas. Dabar darys landynę šliundriniams ir narkomanams.
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių