Gėjų pergalė: už vyro lytinį santykiavimą su vyru nebaudžiama 20 metų Pereiti į pagrindinį turinį

Gėjų pergalė: už vyro lytinį santykiavimą su vyru nebaudžiama 20 metų

2013-07-02 11:43
Gėjų pergalė: už vyro lytinį santykiavimą su vyru nebaudžiama 20 metų
Gėjų pergalė: už vyro lytinį santykiavimą su vyru nebaudžiama 20 metų / A. Ufarto/BFL nuotr.

Sovietinėje Lietuvoje galioję teisės aktai draudė savanoriškus vyrų lytinius santykius su vyrais – už tai grėsė kalėjimas iki trejų metų. Lygiai prieš 20 metų, liepos 2-ąją, vyrams mylėtis su vyrais tapo legalu. Lietuva homoseksualumą dekriminalizavo paskutinė iš Baltijos šalių ir tik spaudžiama tarptautinės bendruomenės, rašo delfi.lt.

1961 m. priimto Baudžiamojo kodekso (BK) 122 straipsnis numatė baudžiamąją atsakomybę už vyro lytinį santykiavimą su vyru. Už neprievartinį vyro santykiavimą su vyru baudžiamoji atsakomybė buvo numatyta iki 1993 m. birželio 10 d., pataisa įsigaliojo liepos 2-ąją.

Pagal šio straipsnio 1-ąją dalį, už vyro lytinį santykiavimą su vyru buvo baudžiama laisvės atėmimu iki trejų metų.

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, pagal šį straipsnį nuteistų asmenų Lietuvoje nėra.

Dėl homoseksualų teisių raudonavo ir A. Brazauskas

„Reikia priminti, kad Lietuva buvo paskutinė iš trijų Baltijos šalių, kuri panaikino šį gėdingą straipsnį. Estai tai panaikino 1991 m., latviai 1992, o Lietuva, būdama nepriklausoma jau trejus metus, nesugebėjo greitai pakeisti šio įstatymo. Kaip matome, tai atspindi tam tikrą mūsų gyventojų nepakantumą ir šis atsilikimas jaučiasi iki šiol“, – įsitikinęs Lietuvos gėjų lygos (LGL) valdybos pirmininkas Vladimiras Simonko.

Jo tvirtinimu, nors homoseksualūs santykiai tarp vyrų buvo dekriminalizuoti, žmonės apie tai ilgai nežinojo, apie tai visuomenėje trūko diskusijų.

V. Simonko prisimena, kad šį „gėdingą“ straipsnį reikalauta panaikinti Lietuvai stojantį į Europos Tarybą (ET).

„Kai prieš stojant į ET amžiną atilsį Algirdas Brazauskas važiavo į Strasbūrą, jam buvo užduotas klausimas apie homoseksualų teises Lietuvoje. Vienas ET parlamentaras iš Anglijos uždavė šį klausimą, kiek pamenu, A. Brazauskas atsakė, kad „tai ne didžiausia problema šiuo metu“, – pasakojo LGL valdybos pirmininkas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų