Makaronų statytojai pagerino Lietuvos rekordą

 • Teksto dydis:

Vengrijoje vykusiame pasaulio čempionate „World Championship in Spaghetti Bridge Building: RECCS 2016“ Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentų komanda „Špikis“ pagerino dar prieš metus jų pačių pasiektą Lietuvos rekordą.

Jų makaronų tiltas šį kartą atlaikė net 307,6 kg apkrovą (2015 m. tiltas atlaikė 251 kg).

VGTU studentai Žygimantas Riauba, Monika Parafinaitytė ir Tomaš Seniut džiaugėsi pagerinę savo ir tuo pačiu Lietuvos rekordą, ypač po to, kai Vengrijos čempionate jiems teko susidurti su keliomis problemomis. „Atsivežę tiltą į Vengriją pastebėjome, kad kai kurie makaronai nulūžo, juos teko per naktį suklijuoti. Vėliau sužinojome, kad varžto svoris yra įskaičiuojamas į tilto svorį, todėl teko gerokai jį modifikuoti. Be to, kelionės metu tiltą paveikė drėgmė. Nepaisant šių nesklandumų džiaugiamės sėkmingu startu tarptautiniame čempionate. Įgijome labai naudingos patirties, kurią grįžę pasidalinsime su kitomis mūsų šalies komandomis“, – iš karto po pasirodymo įspūdžiais dalijosi komandos nariai.

Lietuviai, net 114 kg aplenkę čempionato šeimininkų komandą, su savo rezultatu iškopė į 5-ą vietą. Čempionatą „World Championship in Spaghetti Bridge Building: RECCS 2016“ laimėjo komanda iš Rumunijos Cluj-Napoca technikos universiteto, jų tiltas atlaikė 455,3 kg apkrovą.

Vengrijos Óbuda universiteto organizuojamas čempionatas kasmet sulaukia vis daugiau dėmesio: studentai iš viso pasaulio čia suvažiuoja išbandyti savo jėgas ir pademonstruoti savo sugebėjimus teorines žinias pritaikyti praktiškai. Patys renginio organizatoriai į klausimą „Ar tiltų iš makaronų statymas yra žaidimas, ar rimta užduotis?“ atsako, kad nepriklausomai nuo to, iš kokių medžiagų yra statomas tiltas, sukurti stiprią ir gerai atrodančią konstrukciją yra rimta inžinerinė užduotis. Paties konkurso taisyklės yra gana paprastos – naudojant 1 kg pasirinktos formos makaronų ir klijų reikia pastatyti kuo stipresnį tiltą.

Tiltų iš makaronų statybos karštlige po truputį užsikrečia ir visa Lietuva. Šiais metais 5-ą kartą VGTU Statybos fakulteto organizuotame Lietuvos čempionate „Makaronų tiltai“ dalyvavo net 10 komandų, tarp kurių buvo studentų, moksleivių bei absolventų inžinierių komandos. Pirmą kartą šiais metais renginyje dalyvavo ir „Erasmus“ studentai. „Čempionatas auga, tobulėja ir pritraukia vis daugiau kūrybiškos inžinerijos entuziastų“, – džiaugėsi renginio organizatorius ir VGTU Tiltų ir specialiųjų statinių katedros lektorius Vytautas Tamulėnas.

Šiemet VGTU organizuotame čempionate komanda „Špikis“ ir iškovojo teisę atstovauti Lietuvą pasaulio čempionate Vengrijoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių