V. Putinui simpatizuojantis G. Depardieu pasisako prieš „brolžudišką“ karą Ukrainoje

Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui simpatizuojantis prancūzų aktorius Gerard'as Depardieu (Žeraras Depardjė) antradienį pasisakė prieš karą Ukrainoje ir paragino pradėti derybas.

„Rusija ir Ukraina visada buvo broliškos šalys“, – telefonu naujienų agentūrai AFP sakė 73 metų kino žvaigždė.

„Aš esu prieš šį brolžudišką karą. Sakau: „sustabdykite ginklus ir derėkitės“, – pridūrė G. Depardieu.

2013 metais jis sukėlė didžiulį pasipiktinimą, kai nusprendė išvykti iš Prancūzijos ir priimti Rusijos pilietybę, protestuodamas prieš tėvynėje siūlomą mokesčių didinimą turtingiesiems.

V. Putinas pavaišino aktorių vakariene, per kurią jam buvo pranešta apie suteiktą naująją pilietybę. Vėliau G. Depardieu negailėjo pagyrų autokratui.

„Pasakysiu, ką manau apie Putiną: rusų tautai reikia būtent tokio žmogaus – rusiško būdo. Putinas stengiasi grąžinti žmonėms nors truputį orumo“, – pareiškė jis po vakarienės.

Dar praėjusį mėnesį, kai augo įtampa Ukrainos pasienyje, G. Depardieu atidarė „Instagram“ paskyrą ir paskelbė nuotrauka, kurioje matyti, kaip jis apkabina V. Putiną.

Aktorius taip pat kartą sakė per Prancūzijos televiziją: „Palikite Vladimirą ramybėje“.

Prancūzijoje G. Depardieu tapo žvaigžde dar 9-ąjį dešimtmetį, suvaidinęs tokiuose filmuose kaip „Paskutinis metro“, „Policija“ (Police) ir „Sirano de Beržerakas“ (Cyrano de Bergerac). Vėliau aktorius virto ir Holivudo įžymybe dėl savo vaidmens Peterio Weiro (Piterio Viro) komedijoje „Žalioji korta“ (Green Card).

Vėliau jis vaidino įvairiuose pasauliniuose filmuose, tarp jų – Kennetho Branagh (Keneto Branos) „Hamlete“ (Hamlet), Ango Lee (Ango Li) „Pi gyvenime“ (Life of Pi) ir „Netflix“ seriale „Marselis“ (Marseille).

2015 metais Ukraina įtraukė G. Depardieu į juodąjį sąrašą – tikriausiai dėl pranešimų, kad aktorius atsisakė pripažinti šios buvusios Sovietų Sąjungos respublikos suverenitetą.

Tuo metu ukrainiečių Kultūros ministerija nepateikė jokios oficialios draudimo priežasties. Tačiau anksčiau G. Depardieu ir kitos Rusijai palankios tarptautines kino žvaigždės šalyje buvo paskelbtos grėsme nacionaliniam saugumui, o jų filmai buvo uždrausti.

2021-aisiais G. Depardieu tėvynėje buvo pareikšti kaltinimai dėl jaunos prancūzų aktorės išžaginimo ir seksualinio užpuolimo savo namuose prieš trejus metus. Pats aktorius jam mestus kaltinimus neigia.


Šiame straipsnyje: Gerard Depardieukaras UkrainojeRusijos kariaiinvazija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių