A. Užkalnio ir V. Mačiulio konfliktas liudija: Lietuvos vyrai gali ir atsiprašyti, ir atleisti

  • Teksto dydis:

Prieš beveik mėnesį publicistas ir rašytojas Andrius Užkalnis savo feisbuko paskyroje negailėjo kandžių žodžių legendiniam žurnalistui Vidui Mačiuliui. Tąkart kliuvo ir  žurnalistui Andriui Tapinui, ir humoristui Olegui Šurajevui. Daugybė žmonių tuomet įrašo nesuprato. Rugsėjo 20 d.  A. Užkalnis vis tik nusprendė viešai atsiprašyti Vido.

A. Užkalnis atsiprašo

P. Peleckio/ BNS nuotr. 

„2023 m. rugpjūčio 22 d. feisbuke parašiau piktus, įžeidžiančius ir bjaurius žodžius apie žurnalistą Vidą Mačiulį. Tą įrašą netrukus ištryniau, atsiprašiau, tačiau įžeidimas liko. Tų žodžių nekartosiu ir necituosiu. Manau, bus teisinga, jei mano parašytos bjaurasties nekartos ir tie, kas norės pacituoti mano šiandienos tekstą. Jokios mano asmeninės tos dienos aplinkybės – stresas, įtampa, nuoskaudos, susierzinimas, nuovargis – nėra ir negali būti joks pasiteisinimas ar lengvinanti aplinkybė šiam poelgiui.

Nė su viena iš šių aplinkybių Vidas Mačiulis nėra niekaip susijęs ir nėra dėl jų nei kaltas, nei atsakingas. Įžeidžiau šį žmogų nepelnytai, be priežasties ir nepateisinamai. Pats turėčiau žinoti, kaip tokie žodžiai veiktų mane ar bet ką kitą. Dar daugiau, daugelis mano draugų ir pažįstamų man asmeniškai sakė, kad mano išpuolis buvo ypač neteisingas, nes Vidas yra geras ir šiltas žmogus. Atsiprašau Vido Mačiulio ir dėkoju už jo pamatuotą ir atlaidžią reakciją, kuri parodo, kad šiame mano sukeltame incidente jis pasirodė esąs didesnis žmogus, negu buvau aš“, – feisbuke rašė A. Užkalnis.

Teismas ieškinio nesulauks

Ž. Gedvilos / BNS nuotr. 

Kauno legenda vadinamas V. Mačiulis netruko sureaguoti į A Užkalnio atsiprašymą ir savo feisbuko paskyroje patalpino įrašą, kuriame pranešė, jog konfliktą tarp dviejų žinomų vyrų užglaistė advokatai ir žadėto ieškinio A. Užkalniui teismas nesulauks.

„IEŠKINIO ANDRIUI UŽKALNIUI TEISMAS NESULAUKS.  VISKĄ IŠSPRENDĖ ADVOKATAI!“ – didžiosiomis raidėmis aiškią žinią surašė  V. Mačiulis. Ir paaiškino, kodėl.

„Žurnalistas A. Užkalnis, pažįstamas tik iš matymo ir jo žurnalistinės veiklos,  parašė paniekinančius žodžius, kurie įžeidė ne tik mane, bet ir artimuosius, kolegas, pažįstamus. Socialiniuose tinkluose sulaukiau  tūkstančius palaikančių žinučių ir padėkų už kūrybinį darbą.  Už tai  esu visiems  labai dėkingas, tačiau  tai nepakeitė mano apsisprendimo dėl šmeižto kreiptis į teisėsaugą.

Dėl paskleistos įžeidžiančios ir žeminančios  mane informacijos, kaunietis advokatas Tomas Bukelis paruošė ieškinį, kurio nespėjau teismui pateikti.

Tegul žurnalistui ir rašytojui  tai būna  gera pamoka visam gyvenimui.

Vilnietė advokatė Kristina Čeredničenkaitė, žinomos teisininkės Liudvikos Meškauskaitės dukra, geranoriškai sutiko padėti ir be teismo išspręsti neturtinės žalos atlyginimo klausimą. Esu labai dėkingas advokatei  Kristinai už  tokį jos profesionalumą.

Liudvikos Meškauskaitės ir LEX advokatų kontoros, atstovaujančios mane ir A.Užkalnį, aptarė visas keliamas sąlygas, išnagrinėjo ir pasirašė sutartį, kuri mane pilnai tenkina. Žinoma, ne moralinės žalos atlygis, kurį  visą skiriu labdarai, yra svarbiausia, o Andriaus Užkalnio, nors ir neakivaizdinis,  bet labai nuoširdus atsiprašymas sujaudino mane... Ir privertė širdyje jam  už viską atleisti.

Tegul žurnalistui ir rašytojui  tai būna  gera pamoka visam gyvenimui.

P.S. Savo socialiniame tinkle Andrius Užkalnis išplatino atsiprašymą, kurį aš  prieš kelias dienas gavau per vilnietę advokatę Kristiną  Čeredničenkaitę“,  – įkeldamas įrašą su A. Užkalnio paskyroje esančiu atsiprašymu baigė V. Mačiulis. 

Įdomu tai, kad A. Užkalnis savo atsiprašymo įrašo komentavimą apribojo, o V. Mačiulis dar kartą sulaukė daugybės palaikymo žodžių bei patarimų. Abu žinomi vyrai sulaukė gausybės ikonos „patinka“ paspaudimų.

A. Tapinas išsaugojo skandalingą įrašą

Andrius Tapinas. P. Peleckio/ BNS nuotr. 

Primename, kad rugpjūčio mėnesį A.Tapinas feisbuke pasidalijo A. Užkalnio įrašu, kuriame  V. Mačiulis išvadinamas „sovietine daržove“.

„Laba diena. Durniausias būdas reklamuoti man restoranus: ten eina Vidas Mačiulis. Vidas Mačiulis yra sovietinė daržovė, apgailėtinas debilas, senas idiotas, su kuriuo neičiau į vieną lauką šikti. Su šia geriatrine beždžione teko būti laidose. Sunkiai tramdžiau žiaukčiojimą. Už jį baisiau yra tik Šurajevas, veidmainė nuo***a bobos šukuosena, ir Tapinas.

„Ateikite paragaut, ten Mačiulis valgo.“ Aš greičiau pas jūsų mamą ateisiu, nes ji mažiau kam čiulpia“, – piktinosi A.Užkalnis. Tai pro akis neprasprūdo A.Tapinui. Šis savo įraše pažėrė kritikos tokioms A.Užkalnio replikoms. „Senatvė yra nelengvas dalykas. Vieniems pavyksta senti oriai, kitiems nelabai. Aišku, sunku susitaikyti, kai kažkada buvai populiarus ir madingas, turėjai autorines laidas ir žurnalus, o fanai vis dar laukė Grand šou arenose, o dabar neliko nei žurnalo, nei redaktorės, į televiziją gali grįžti tik į projektą „numesiu svorį per kelis mėnesius“ – kaip ta barzdota moteris, kurią rodydavo viduramžių turguose, bet ko nepadarysi dėl lašo eterio šeštadienio ryte per TV3, o nusimušęs moralinis kompasas, matyt, taip ir negrįžo į savo vietą.

Gyvybės šaltinis – feisbuko laikai išseko, net nuolat kartojami 2019 metais rašyti tekstai nebeatmuša to naftalino kvapo ir artėja tas neišvengiamas laikas, kai dėl 100 laikų teks nusimauti triusikus. Dar lieka laikytis Delfi portale, kur apie save rašai trečiuoju asmeniu ir save patį įtikini, kad dar esi svarbus. Nes spirgai ant cepelinų patys neužsipils, o paskutinio šanso barterinės reklamos tuoj išseks. Senti galima oriai. Arba galima vieną dieną guostis LRT apie patiriamas patyčias, o kitą dieną apvemti niekuo dėtą garbaus amžiaus žurnalistą, kuris gyvenime tau nėra pasakęs blogo žodžio, pavadinant jį „geriatrine beždžione“ ir „apgailėtinu debilu“ ir „senu idiotu“. Mes su Olegu Šurajevu, kaip suprantu, dar blogesni už geriatrines beždžiones, bet kaip nors išgyvensim. Dėl šimto laikų netgi išsitrauksi ketvirtos klasės kozirį – „ateisiu pas jūsų mamą, nes ji mažiau kam čiulpia“. O laikai vis tiek neateis. Senti nėra lengva. Mokykimės senti“, – tuomet rašė A.Tapinas.

„Prieš Užkalnį ar Lietuvą nesu nusidėjęs“

V. Mačiulis į tokį A. Užkalnio akibrokštą tąkart sureagavo ramiai. Jis teigė nesupratęs, kodėl susilaukė užgauliojimų iš žurnalisto Andriaus, kadangi su juo jis niekada nėra turėjęs jokių ryšių.

„NIEKADA NESAKYK – NIEKADA, nes ir netikėtos patyčios mane … ĮKVEPIA! Pavasarį, per 31 metus jau paruošęs 1262 televizijos laidas „Krepšinio pasaulyje“, buvau nusprendęs: Viskas daugiau jokių žurnalistinių „rekordų“. Jeigu dar kažką kursiu, tai tik vieną kitą dokumentinį kino filmą. Taip ir būtų atsitikę, jeigu ne Andrius Užkalnis, su kuriuo jokių asmeninių ar tarnybinių reikalų nesu turėjęs. Ir feisbuke nebuvau jo draugas, todėl nesupratau, kodėl jis toks tulžingas... Tai sužinojau iš vakarykščio Andriaus Tapino komentarų dėl Užkalnio patyčių. Net 900 patiktukų, ir visi paniekino ne mane, o užgauliotoją. Šiandien po A.Tapino pateiktos žinios, kad aš dėl savo garbės ir orumo kreipsiuosi į teisėsaugą, jau virš 7000 patiktukų. Ir visi komentatoriai vėl smerkė Užkalnį.

Nors jis, antradienio rytą parašęs apie mane savo šlykščias patyčias, po pietų jau pašalino iš savo „posto“ ir pateikdamas kažkokį atsiprašymą... Ar tai palengvins jo atsakomybę prieš įstatymą? AČIŪ visiems, kurie mane palaikė ir suprato, kad prieš Užkalnį ar Lietuvą nesu „nusidėjęs“. Aš pats nuo jo ne tik apsiginsiu, bet ir visokiems užkalniams įrodysiu, kad dar moku, sugebu ir galiu rengti TV laidas, nors eteryje jau esu beveik 51 metus. To linkiu pasiekti ir 25 metais jaunesniam Užkalniui, bet pirmiausia jam...sveikatos“, – rugpjūčio 23 d.  rašė V. Mačiulis.NAUJAUSI KOMENTARAI

:)))

:))) portretas
tai ziurek lansbirkio kliedesius youtubej...

valio!

valio! portretas
šaunuoliai

skiep

skiep portretas
liet ryto tv istisai rusiski serialai su ziniu intarpais.Nusivaziavo visai.
VISI KOMENTARAI 20

Galerijos

Daugiau straipsnių