Televizijos prodiuseris D. Kubilius – apie Rūlės tragediją ir kodėl ne visi tampa žvaigždėmis

Ketvirtadienio rytą pasklidus liūdnai žiniai apie 2005 m. muzikinio projekto „Kelias į žvaigždes“ dalyvio Rolando Skripkaičio-Rūlės mirtį, ne vienas prisiminė 2005 m. televizijos ekranuose šmėžavusį be galo charizmatišką, mąslų ir talentingą vaikinuką. Deja, pasibaigus realybės šou, jis dingo iš ekranų. Nors Rūlės bičiulė Vilija Matačiūnaitė kauno.diena.lt patvirtino, jog vyras kūrė iki pat mirties ir turėjo didelių kūrybinių ambicijų. Žinomas televizijos laidų prodiuseris Dominykas Kubilius, atrodo, žino atsakymą, kodėl vieni realybės šou dalyviai išpopuliarėja, o kiti nugrimzta užmaršty.

– 2005 m. buvote vienas iš muzikinės realybės šou „Kelias į žvaigždes“ organizatorių, gerai pažinojote kiekvieną projekto dalyvį. Koks buvo Rūlė ir kur, jūsų manymu, buvo jo tragedija?

– Rūlė buvo tikrai išskirtinis žmogus tiek savo pasaulėžiūra, tiek kalbos maniera ir muzikiniu stiliumi bei atlikimu. Tai buvo visiškai į standartus netelpantis vaikinas. Tą matėme nuo pat pradžių. Su talentais, netelpančiais į standartus, didžiausia problema ir yra ta, kad jei šalia nėra žmogaus, kuris juos bent kiek sureguliuotų ir padėtų gyvenime, jiems būti, kurti yra labai sunku. Jų įkvėpimo paieškos – labai sunkios. Pasibaigus realybės šou „Kelias į žvaigždes“, kaip suprantu, Rūlę kaip tik tai ir ištiko – talento dilema: kaip daryti, ką daryti ir kaip išlaikyti tą populiarumą, kokio jis buvo pasiekęs. Jam vienam, matyt, to nepavyko padaryti. Tikrai gaila, todėl, kad tai buvo laba talentingas, išskirtinis žmogus. Žiūrint į muzikos pasaulį, tai 60-70 proc. atlikėjų yra mados, to laiko standarto minia. O Rūlė buvo tas 30 proc. kurie nėra standartiniai. Jis tuomet labiausiai ir išsiskyrė: tiek apranga, tiek stiliumi – visa kuo. Yra nerašyta taisyklė: „Talentams reikia padėti, o vidutinybės ir pačios prasimuš“. Rūlei šita taisyklė labai galiojo.

– Koks jis jums įsiminė ?

– Jis pasinerdavo į gilius apmąstymus, užsidarydavo, sėdėdavo vienas, būdavo tik su savimi. Nebuvo daugžodžiaujantis ar šnekantis bet ką. Aš jį pamenu su šypsena veide. Jis kėlė teigiamas emocijas, juoką.

– Tačiau tame projekte dalyvavusius žmones vis dar pamatome ir išgirstame, o Rūlė po „Kelio į žvaigždes“ dingo. Kodėl?

– Muzikinės realybės šou jauniems žmonėms yra kaip pats pirmas starto laiptelis. Jei tokio žanro nebūtų ir jei tie žmonės nepatektų į tokį realybės šou, tas laiptelis būtų dar gal septyniskart sudėtingesnis. Čia toks pagreitintas būdas „iššauti“ į viešumą tam, kad tave pastebėtų žurnalistai, vadybininkai ir visi kiti. Kitas klausimas – kas vyksta pasibaigus realybės šou? Mes, realybės šou rengėjai, su dalyviais ir po projekto palaikome santykius, kviečiame į savo renginius, bet su jais nebedirbame. Visada projekto dalyviams sakome pasinaudoti proga ir toliau dirbti patiems arba ieškoti vadybos. Prašome investuoti į save pasinaudojant pirminiu populiarumo pliūpsniu. Vieni mūsų rekomendacijomis pasinaudoja ir iki šiol išlieka tarp populiariausių šalies atlikėjų , kiti – ne.

– Rūlė, jūsų manymu, nesugebėjo pasinaudoti įgytu populiarumu?

Žinau, kad Rūlė bandė, bet bandymai nebuvo sėkmingi.

– Deja, didžioji dalis realybės šou dalyvių taip ir lieka užmarštyje, nes taip ir nesugebėjo tuo metu, kai tik baigėsi realybės šou, pasinaudoti įgytu populiarumu. Jiems turbūt atrodė, kad po realybės šou viskas turi eiti natūraliai ir galbūt net dirbti nebereikia. O teisybė yra ta, kad pasibaigus realybės šou, norint išlaikyti populiarumą, dirbti reikia trigubai daugiau. Žinau, kad Rūlė bandė, bet bandymai nebuvo sėkmingi. Jis turbūt ir pats nelabai buvo apsisprendęs kokiu keliu tiksliai eiti, kokiam muzikiniam žanrui atstovauti. Buvo daug pasimetimo.

– Realybės šou įgytas populiarumas gali nurauti stogą?

– Jei rastumėte senesnius interviu, tai pamatytumėte, jog tuo metu, vykstant realybės šou, dalyviai buvo tokie populiarūs, kad juos žmonės plėšydavo į gabalus tiesiogine to žodžio prasme. Mes samdydavome apsaugos darbuotojus. Taip, buvo labai lengva paslysti ant populiarumo laurų.

– Kalbate apie žvaigždžių ligą?

– Niekada nesakiau, kad žvaigždžių liga yra bloga liga. Ja perserga visi be išimties. Tai – natūralus procesas. Tik vieni užmiega ant žvaigždžių ligos sparnų, o kiti ją priima, truputį pasigydo ir netgi ja pasinaudoja. Populiarumas – labai apgaulingas. Tik atrodo, kad tapus populiariam viskas eis kaip sviestu patepta. Bet taip nenutinka. Turbūt šiuo atveju tai ir įvyko. 

Primename, kad ketvirtadienio rytą Lietuvą apskriejo liūdna žinia  – mirė 2005 m. muzikiniame realybės šou „Kelias į žvaigždes“ išgarsėjęs marijampolietis R. Skripkaitis-Rūlė.

Kauno.diena.lt susisiekus su Marijampolės pareigūnais, buvo patvirtinta, jog vyro kūnas rastas trečiadienį Šešupėje. Kaip teigė policijos atstovė Gintarė Navickaitė, žinomas vyras  buvo dingęs nuo rugsėjo 24 d., sekmadienio.

Trečiadienį jo šeimos nariai dėl to kreipėsi į policiją. Iškart buvo pradėta paieška. Ją vykdant ant Šešupės kranto buvo rasti R. Skripkaičio raktai, todėl buvo iškviesti narai.

Kiek vėliau, apie 17 val., vandenyje,1,5 metro gylyje, buvo rastas 1980 metų gimimo vyro kūnas, jis ištrauktas į krantą ir perduotas policijos pareigūnams.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Reikėjo amato mokantis ir y statybas eiti One nesaves gailėtis,žvaigždė patys susirekšmina,gaila aišku jaunas žmogus išėjionebuvo kas ylupra užmeta

2>svilainis

2>svilainis portretas
būtent ! tuoj pasipils verkavimai ir prisiminimai per visas ,,rūtas , sroves, gyvenimo būdus..'' etc. vemt verčia ...

svilainis

svilainis portretas
Gal jau gana svaigti,a?Mirus visų mylimiems ir tikrai nusipelniusiems pagarbą Šerėnui ar Ruplėnui tiek nebuvo rašoma kiek dabar apie kokį tai pauostantį ir pageriantį Šešupės skenduolį.Pilasi raudos ir prisiminimai tokių pat ,,žvaigždūnų'',kurie kartu tempė dūmą ir kilnojo stikliukus vardan minutinės šlovės.Kur jūs,alio ,buvote,kai jam rūgštu buvo,kur ta jūsų daugystė ir sceninis solidarumas slėpėsi ,kai tą vaikiną bėdos slėgė? Aišku kad gaila jauno žmogaus,bet kam čia tos apsimestistės emocijos,po kuriomis plika akimi matomas savęs priminimas ir galima reklama juos sekančiai žioplių gvardijai.
VISI KOMENTARAI 40

Galerijos

Daugiau straipsnių