"Padėkite, mano gyvenimas griūva, tai – paskutinė galimybė ištekėti!" – tokiais žodžiais į lėktuvą vėluojanti dainininkė Roma Mačiulytė bandė sugraudinti Čikagos oro uosto darbuotojus. Ir jai pavyko.
Pilotai išgirdo prašymą
Jungtinėse Valstijose, Čikagos oro uoste, lietuvę dainininkę R.Mačiulytę apėmė neviltis. Ji katastrofiškai vėlavo. Laužyta anglų kalba dainininkė desperatiškai prašė pagalbos.
Lemtingas 52-ejų moters koziris buvo žodžiai: "Padėkite, mano gyvenimas griūva, tai – mano paskutinė galimybė ištekėti!"
Ši R.Mačiulytės frazė garsiai nuskambėjo prie oro uosto informacijos skyriaus. Išgirdę moters žodžius, į ją šypsodamiesi atsisuko du pilotai. "Kas čia nori ištekėti? – paklausė jie. – Mes jus nuskraidinsime. Po 15 minučių prasidės kito reiso į Niujorką keleivių laipinimas į lėktuvą."
"Nuolat vėlavau į lėktuvus, bet ne dėl savo kaltės. Tačiau mane globojo Dievas ir viskas baigdavosi sėkmingai", – šypsosi neseniai iš JAV grįžusi R.Mačiulytė. Neseniai ji lankėsi Floridoje, Čikagoje, Niujorke, Klivlande. Šiuose JAV miestuose dainininkė surengė savo koncertus.
Idėja gimė bare
Praeityje garsi ansamblio "Nerija" dainininkė R.Mačiulytė kaip visada energinga, nuoširdi ir čiauškanti.
"Draugai Čikagos oro uoste mane išlydėjo 6 val. ryto. Jie buvo pavargę, nes išvakarėse koncertavau iki vėlumos. Nutarė, kad nepasiklysiu, nes esu skridusi labai daug kartų, – apie kuriozą oro uoste tramdydama šypseną pasakojo R.Mačiulytė. – Tačiau paaiškėjo, kad draugai suklydo, skaičiuodami laiką tarp Čikagos ir Niujorko."
Išsikrovęs mobiliojo ryšio telefono akumuliatorius, lėktuvas išskridęs, piniginėje – tik keliasdešimt dolerių, nes kiti liko pas draugus Niujorke. O bilietas į Niujorką kainuoja apie 300 dolerių.
Tačiau patekusi į šią keblią situaciją R.Mačiulytė nepuolė į paniką: bare užkando ir išgėrė bokaliuką alaus. Ir sugalvojo išganingąją frazę apie paskutinį šansą ištekėti.
Nuotykių skonis dainininkę lydėjo per visą kelionę į JAV. Skrendant atgal į Lietuvą – irgi. "Grįžtant per Suomiją namo man pasisekė – tai buvo paskutinysis skrydis prieš suomių streiką", – juokiasi R.Mačiulytė.
Tai – ne L.Čeprackas
Ar energija trykštanti, visą gyvenimą dažniausiai jaunesnius vyrus traukusi R.Mačiulytė išties trokšta ištekėti? Dainininkė juokiasi ir atsargiai renka žodžius: "Yra žmogus..."
Ar tai – prieš trejus metus pokalbyje mums minėtasis žinomas politikas?
2007-aisiais Roma kalbėjo: "Yra vienas žmogus. Mums gera. Ne, ne, jis nevedęs, tiksliau, išsiskyręs. Tai – žinomas politikas. Kviečia gyventi kartu. Gal pabandysiu dvi savaites?"
"Ne, tai ne jis", – šypsosi R.Mačiulytė. Pasirodo, tada, prieš trejus metus, pas žinomą politiką ji taip ir nepersikraustė. Tuomet kažkas ją varžė, tarsi stabdė. Dainininkės ir politiko keliai išsiskyrė. "Taip buvo lemta", – taria daugelio pamėgtą frazę R.Mačiulytė.
O kas tas dabartinis paslaptingasis vyras? Roma nenori minėti jo vardo ir pavardės. Jis lietuvis, gyvena Čikagoje, šiek tiek už ją jaunesnis. Pažinojo jį labai seniai. Dabar susitiko po, atrodo, aštuonerių metų.
Bet paklausta, ar tai ne JAV gyvenantis buvęs garsus Lietuvos dainininkas Liutauras Čeprackas, su kuriuo, kaip kalbama, ji jaunystėje draugavo, R.Mačiulytė skubiai papurto galvą.
Kuria bendrus planus
"Man viską teisingai išbūrė būrėja Vaida, – atsidususi pripažįsta Roma. – Viską! Apie kelionę, susitikimą, simpatiją, draugą iš praeities, jausmus..."
Jis žengė žingsnį pirmas. Atėjo į jos koncertą Čikagoje. Su lietuviškų lauko gėlių puokšte. "Iš kur jas gavo?" – šmėkštelėjo Romos galvoje.
Du nuostabius vakarus jie praleido kartu. Viską išsiaiškino. Paaiškėjo senos simpatijos ir baimė žengti žingsnį pirmam.
"Mes, dainininkai, tokie patys žmonės kaip visi, – tikina Roma. – JAV dainininkai – žvaigždės, jų gyvenimo scenarijai galbūt visiškai kitokie. Bet Lietuvoje tokių žvaigždžių nėra."
Dabar R.Mačiulytė kalba apie planus. Bendrus: jo ir jos. Tiesa, jis ragina jau šiuos Naujuosius metus praleisti kartu JAV.
"Nenoriu žiemą skristi už Atlanto", – baiminasi Roma. Bet kasdien skuba prie kompiuterio ir laukia elektroninio pašto žinučių, įsijungia "Skype'ą", nors dar neseniai kompiuteriu beveik nesinaudojo.
Bijo palikti namus
Ar nepasikartos 1997 m. istorija su Adžmano emyrato šeichu Segaru? Tuomet R.Mačiulytės aistrą arabui sutramdė protas. Roma pabijojo žengti kitą žingsnį.
"Jūs turbūt greitai susižavite, bet kas nors sustabdo, kai ateina laikas prisileisti susižavėjimo objektą arčiau?" – klausiu R.Mačiulytės.
"Žinau, kad be reikalo nerodau iniciatyvos, tramdau save, – prisipažįsta dainininkė. – Bet šį kartą savo emocijų ir jausmų neslėpsiu. Tik labai bijau viešai ką nors kalbėti, jei po to, kaip neretai nutinka lietuvėms, tyliai pabrukus uodegą tektų grįžti namo."
Taip, tas vyras dainininkę jau kviečia gyventi JAV. O ji labai bijo palikti draugus, artimuosius, mamą, dukrą ir mylimą Kauną, kuris tarsi ant delno matosi iš daugiabučio namo dešimto aukšto, kuriame ji gyvena.
Tačiau R.Mačiulytė laukia staigmenos ir svajoja, kad jis Kalėdoms ar Naujiesiems metams atvyks į Lietuvą.
"Roma, jūs rimtai įsimylėjusi?" – klausiu akivaizdžiai gera energija spinduliuojančios dainininkės. R.Mačiulytė šypsosi: "Turbūt..."
Naujausi komentarai