„Saulės kliošo“ vokalistė Justė: esu milijoną kartų išėjusi iš grupės

  • Teksto dydis:

„Ji – mūsų princesė“, – apie „Saulės kliošo“ vokalistę Justę Starinskaitę su meile sako grupės lyderis Laurynas Šarkinas. „Gal kažkiek ir esu, bet jie dar nėra matę tikros princesės“, – atkerta Justė. „Saulės kliošas“ rengiasi rugpjūčio 26 d. koncertui sostinės vasaros festivalyje „Untold City“. Justė ir Laurynas atvirai pasakoja apie tai, kaip būdami itin skirtingi ir nuolat besipykdami, jie sugeba jau penkiolika metų kurti drauge.

„Saulės kliošo“ vidinė dinamika išties gana unikali. J. Starinskaitė į grupę atėjo prieš penkiolika metų dar būdama paaugle ir išsyk susidūrė su daug vyresniu kolektyvu.

„Mus skiria labai fundamentalūs dalykai: karta, lytis, charakteris. Vis dėlto mes drauge sugebame sukurti šį bei tą gražaus“, – sakė Laurynas.

„Panašumų tarp mūsų nėra, o skirtumų... Galėčiau ilgai vardinti“, – sakė Justė.

Justė grupėje 2007-aisiais pakeitė savo seserį taip pat dainininkę Daivą Starinskaitę. Pastaroji pasitraukusi iš „Saulės kliošo“ studijavo užsienyje ir vystė solinę karjerą.

„Taip, iš pradžių buvo natūralaus lyginimo. Bet vėliau supratau, kad negalima. Abi jos – skirtingos ir savaip puikios. Justė – labai talentinga, ji turi, sakyčiau, įgimtą r'n'b, soul muzikos pojūtį. Kartais net nesugeba paaiškinti, kodėl dainuoja vienaip ar kitaip, ji tiesiog jaučia“, – sakė Laurynas.

Jis pripažįsta, kad penkiolika metų jaunesnei vokalistei su juo nėra lengva. „Aš turiu tvirtą nuomonę ir užsispyrimą. Galiu ilgai argumentuoti, aiškinti dalykus. Nuolat pykstamės, nes kardinaliai skirtingai matome pasaulį“, – sako jis.

Justė kiekvieno mūsų pykčio metu išeina iš grupės.

„Lauris labai protingas ir įžvalgus. Jis išmąsto nerealių dalykų, tačiau tai tuo pačiu ir jo bėda. Jis linkęs viską labai permąstyti, giliai ir iš esmės nagrinėti. Kartais paprastus dalykus taip susuka, jog galima tą patį daug aiškesniais žodžiais pasakyti. Juk žmonės nenori varginti smegenų mąstydami, kokia gi ten gili mintis tame dainos tekste slepiasi. Manau, mums drauge pavyksta tekstą paversti gan paprastu, vaizdingu, pasakojančiu istoriją, tačiau tuo pat metu ir pakankamai giliu, norintiems ir gebantiems pakapstyti“, – pasakoja Justė.

„Justė kiekvieno mūsų pykčio metu išeina iš grupės“, – sakė Laurynas.

„Taip, esu jau milijoną kartų išėjusi“, – patvirtino ir pati Justė.

Vis dėlto kiekvienas „išėjimas“ virsta grįžimu ir kompromiso radimu.

„Mes, muzikantai, jai nusileidžiame. Vis dėlto ji – mūsų princesė: visas dėmesys scenoje į ją, todėl turi jaustis gerai, saugiai, daryti tai, kas priimtina jai“, – sakė Laurynas.

Justė mielai pasiginčytų dėl „princesės“ titulo.

„Jie dar nematė merginų, kurios iš tiesų yra princesės. Taip, aš kažkiek princesė, man svarbu, ar yra jaukumas ten, kur esame, ar turėsiu normalias sąlygas ramiai pasiruošti koncertui. Bet aš pati dažniausiai pasirūpinu savo garderobu, makiažu, šukuosena. Tikra princesė atsivežtų visą komandą padėjėjų ir dar jiems komanduotų“, – nukirto Justė.

„Bet ji turi rožinį penalą ir nusipirkusi kompiuterį pirmiausia jį apklijuoja lipdukais“, – išdavė Laurynas.

„Taip. Linksmais ir ryškiais, mano neįdomų kompą paverčiančiais išskirtiniu“, – paaiškino Justė.

„Aš apie „Saulės kliošą“ mąstau kaip apie patiekalą, o mes visi esame skirtingos jo dalys. Drauge sudėjus skirtingus ingredientus, gaunasi puikus skonis“, – sakė dainų „Paskambink man“, „Šokių aikštelėje“, „Pamatyti tave“ atlikėja ir bendraautorė Justė.

Visi šie kūriniai skambės penktadienį (rugpjūčio 26 d.) Vilniuje, VU didžiajame kieme, festivalyje „Untold City“. Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Jau ketvirtus metus vykstantis festivalis turi šūkį „Muziką kuria žmonės“. Jis skirtas pabrėžti, kad už kiekvieno muzikos kūrinio, už kiekvienos dainos slepiasi konkretus žmogus – autorius. Tas, kuris į kūrinį sudėjo savo mintis, jausmus, talentą, laiką.NAUJAUSI KOMENTARAI

vidas l.

vidas l. portretas
Ne muzikos fanas, nors labai isrankus. Isties, maolus ausiai merginos balsas, o ir dainos parenkamos profesionaliai. O riebiausias pliusas - nepamatysi jos juokiuose pristatymuose, i kuriuos tik svilptelejus sulekia muzikos "zvaigzdynas.".
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių