SAM šią savaitę ketina sugriežtinti reikalavimus kino teatrams

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) šią savaitę ketina įvesti griežtesnius COVID-19 reikalavimus kino teatrams, seansų metu vykdantiems maitinimą.

„Taip, pokyčiai yra planuojami“, – žurnalistams pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje patvirtino sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė.

Savo ruožtu vyriausioji šalies epidemiologė Loreta Ašoklienė patikino, kad apie esamą situaciją ir planuojamus pokyčius buvo diskutuota su kino teatrų atstovais. Jos teigimu, griežtesni reikalavimai galėtų būti taikomi, jei kino seanso metu yra vykdomas maitinimas.

„Mes buvome susitikę su kino teatrų atstovais, iš tiesų esame aptarę šią situaciją ir žinome, kad ir dabar kino teatrų salėse parduodant bilietus yra išlaikomi tam tikri atstumai tarp asmenų, atvykusių kartu. Taigi salės nėra pilnai užpildomos, tačiau, siekiant įteisinti nuostatą ir reikalavimą, kad vis tik, jeigu yra vykdomas maitinimas kino seanso metu, būtų įvesti papildomi reikalavimai“, – sakė L. Ašoklienė.

Vyriausiosios epidemiologės teigimu, griežtesni reikalavimai kino teatruose turėtų būti patvirtinti dar šią savaitę.

„Tie reikalavimai, panašu, kad bus salės užpildymo procentas ne didesnis kaip 75 proc. ir išlaikyta tuščia vieta tarp kartu atvykusių asmenų. Tai dėl tokių reikalavimų susitarta, ir renginius reglamentuojantis operacijų vadovo sprendimas bus patikslintas šią savaitę“, – pažymėjo L. Ašoklienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių