S. Petreikis kviečia į savo koncertus: kiekviena melodija pasakoja unikalią istoriją

 • Teksto dydis:

Rudens vėsai bei šiaurietiškam sąstingiui sukausčius žemę, panirus į įtraukiančius minčių voratinklius ir, atrodytų, neišbrendamą tamsą, menininkas Saulius Petreikis siūlo stabtelėti ir vidun įsileisti blyksnį muzika kuriamos šviesos. Egzotiškų instrumentų skleidžiama melodijų dermė ir įvairių žanrų (folkloro, džiazo klasikos, net elektronikos) susipynimas – menininko kuriamos muzikos ypatybė.

Įvairiais epitetais apibūdinama S. Petreikio kūryba gali būti tapatinama ir su cinematic muzika. Kiekviena melodija pasakoja savitą bei unikalią istoriją, turinčią savo įžangą, jausmus užgniaužiantį kulminacinį tašką ir atomazgą.

Minėtuose lapkričio mėnesio koncertuose skambės šiais metais pasirodžiusio, su styginių sekstetu įrašyto albumo, „Jūrėse“ kūriniai. Ilgai brandintose, išieškotose melodijose autorius plėtoja dvi universalias, jam pačiam ir kiekvienam mūsų artimas – namų bei pasaulio – temas. Melodijos tarytum byloja apie su konkrečia vieta siejamą glaudų ryšį, pilnatvės išgyvenimą, pasaulio neaprėpiamumą ir platumas. Specialiai dėl šių koncertų iš studijų užsienyje sugrįžta ir S. Petreikio brolis, scenos partneris, kūrinių bendraautorius ir talentingas, novatoriškas kūrėjas – Donatas Petreikis, žadantis klausytojus nustebinti Danijoje gimusiais skandinaviško susimąstymo persmelktais kūriniais.

Muzika įgauna pilnatvę, kai grojame drauge, viskas skamba taip, kaip turi skambėti.

„Neįmanoma žodžiais apibūdinti džiaugsmo, kurį patiriame būdami kartu su broliu scenoje. Tarytum bendrautume be žodžių... Negaliu nupasakoti to pajautimo ir išgyvenimo, kuris aplanko kartu kažką sukūrus. Muzika įgauna pilnatvę, kai grojame drauge, viskas skamba taip, kaip turi skambėti“, – apie bendrą kūrybinę patirtį pasakoja S. Petreikis.

Ištikimi menininko gerbėjai galėtų patvirtinti, kad S. Petreikio koncertai – kaskart vis naujas žaismės, improvizacijos ir užkrečiančio nuoširdumo kupinas reginys, kuris, pasak S. Petreikio, derinamas pagal koncerto erdvę, padiktuojančia repertuarą, nuotaiką bei tempą. Tai patvirtins ir lapkritį skirtingose erdvėse vyksiantys koncertai, leisiantys atlikėjui akcentuosi kaskart vis kitus albumo „Jūrėse“ bei kitų, klausytojų itin pamėgtų, kūrinių niuansus.

Lapkričio 17 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje kartu su S. Petreikiu kūrinius atliks: Vytautas Mikeliūnas (smuikas), D. Petreikis (gitara, saksofonas), Vytis Vainilaitis (būgnai), Domas Žostautas (bosinė gitara), Liutauras Janušaitis (klavišiniai, akordeonas). Norintys pasimėgauti užburiančiais, bažnyčios skliautuose aidinčiais muzikos garsais, pasigerėti didinga bei nuoširdžiai atvira S. Petreikio kūryba, turės progą tai padaryti unikalioje miesto erdvėje vyksiančiame koncerte.

Lapkričio 21 d. Kauno kultūros centre S. Petreikis kartu su V. Mikeliūnu (smuikas) ir D. Petreikiu (gitara, saksofonas) gerbėjus nudžiugins akustiniu koncertu. Laukiami visi, išsiilgę artimesnio atlikėjo ir publikos santykio, kamerinėje aplinkoje atsirandančios žaismės bei ramybės įspūdžio.

„Norisi, kad prieš artėjančias šventes žmonės šiek tiek sustotų, įsiklausytų į save, juk per muziką siekiame pasprukti iš realybės, pabėgti nuo mus užvaldžiusio skubėjimo įtampos bei nesibaigiančių darbų“, – į susitikimą kviečia atlikėjas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių