Papuošalų nebus per daug!

Tą vakarą moterų akys turbūt spindėjo labiau nei juodieji bei baltieji perlai, baltasis bei geltonasis auksas, deimantai, rubinai ar smaragdai.

Kauno restorane „Gralis" klaipėdietė gemologė bei papuošalų dizainerė Alma Dūdienė pristatė savo sukurtą prabangią auskarų, žiedų bei vėrinių kolekciją.

„Stambiu planu nefotografuokite, visą dėmesį skirkite ne papuošalams, bet ponioms!" - nerimavo A.Dūdienė. Vėliau atlyžusi dizainerė prisipažino, kad labai baiminasi savo darbo idėjų vagysčių. „Gaila, bet taip jau yra nutikę", - konstatavo ji.

Tačiau žavios Kauno ponios ir panelės jautėsi laisvai: jos mielai sukosi prieš veidrodį ir mėgavosi nuo klasikos iki avangardo vidutinio amžiaus moteriai skirtais prabangiais papuošalais.

Apdraustos kolekcijos kainos A.Dūdienė nenurodė, tačiau girdėjosi pašnibždomis įvardyti žiedų ar auskarų kainų skaičiai: dešimt, dvylika, septyniolika tūkstančių.
Labiausiai moteris sudomino įspūdingas ir brangiausias kūrinys - žiedas su juoduoju perlu ir deimantu. „Kolekciją kūriau taip, kad būtinai patiktų ir man", - prisipažino labiausiai perlus, kurių daugumą atsivežė iš Tailando, ir kvarcus mėgstanti dizainerė.

Alma nuoširdžiai gyrė Kauno ponias. Pasiteiravus, nejau nėra mitas, kad vilnietės tapo arogantiškomis snobėmis, klaipėdietė linktelėjo galva: „Tikrai taip. Joms daug kas neįdomu, nyku. Kaunietės, su jomis bendrauju jau ne pirmą kartą, išrankios, smalsios, subtilios, prižiūrėtų kūnų, saikingai naudojančios makiažo priemones: „Jos dažosi subtiliai, klaipėdietės - pernelyg ryškiai ir gausiai, o vilnietės linkusios iš viso nesidažyti."

- Ar papuošalams turi įtakos metų laikai? - paklausėme A.Dūdienės, kuri sako, kad jos papuošalai yra pritaikyti ir žiemai, ir vasarai.

- Be abejonės. Žiemą segimi mažesni auskarai, trumpesni vėriniai bei grandinėlės. Vasarą moterys vilki drabužius gilesnėmis iškirptėmis, todėl auskarai, vėriniai yra didesni, akmenys - stambesni. Vilkint plonesnius ir atviresnius drabužius, patogu nešioti daug vėrinių ir kuo daugiau apyrankių.

- O jūsų pamėgti juodieji perlai, kvarcai?

- Jie puikiai tinka visus metus, nors šiek tiek geriau - žiemą.

- Papuošalų mada keičiasi kaip ir drabužių?

- Dabar madingi labai masyvūs ryškių, šiurkščių formų papuošalai. Visko turi būti akivaizdžiai per daug. Kas prieš kelerius metus atrodė vulgaru, tarkime, daugybė apyrankių, platus diržas, ilgi auskarai ir didelis vėrinys ant kaklo, dabar yra labai madinga.

- Tačiau keičiasi ne tik formos, dydžiai, bet ir spalvos.

- Pernai buvo labai madingi geltoni akmenys. Dabar - smaragdai ir turkiai, nuo žolės iki tamsios dirvos žalumos.

- Ar gali būti per daug papuošalų?

- Šiuo metu ant moters kūno gali būti tik per mažai papuošalų. Minimalizmas ateis, jis bus labai „aštrus". Pavyzdžiui, ant siūlo įvertas vienas briliantas. Tačiau dabar - kuo daugiau, tuo geriau.

- Didelę įtaką madai turi homoseksualai. Ar gali būti taip, kad papuošalai, kuriuos nešioja moterys, tinka ir vyrams?

- Tokių papuošalų jau yra. Pavyzdžiui, masyvios sąsagos, kurias segi ir moterys, ir vyrai.

- Turbūt pasirenkant papuošalus labai svarbus ir odos tipas?

- Taip. Įdegusi oda atspindi ryškius ir stambius papuošalus, todėl vasarą tinka kolekcijos iš gintaro, turkio. Jie puikiai tinka ir blyškią, baltą odą turinčioms moterims.

- Pastaraisiais metais Lietuvoje išpopuliarėjo astrologija. Astrologai pataria akmenis derinti pagal Zodiako ženklus.

- Astrologija ir Zodiako ženklai - opiumas liaudžiai. Nėra moterims netinkančių brangakmenių. Tačiau kiekviena moteris individualiai pasirenka pagal spalvą, formą, kainą.

- Nemanote, kad akmenys ir metalai skleidžia skirtingą energiją?

- Tikiu. Moterys yra gudrios ir išsilavinusios. Jos intuityviai pajus, ar joms tinka brangakmenio energija. Tai - taip pat, kaip ir su vyru - jei moteriai jis netiks, jie kartu negyvens.NAUJAUSI KOMENTARAI

Saulius1

Saulius1 portretas
Įdomiai parašytas straipsnis.

Absoliuta Andželika

Absoliuta Andželika portretas
Auskarų, žiedo ir vėrinio iš perlų komplektas su šiek tiek aukso nuostabus.. Elegantiškas, subtilus, nepadauginta detalių...Mielas ir puošnus tuo pačiu.
VISI KOMENTARAI 2

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių