„Lietuvos balso. Kartos“ finale – solidarumo akcija Ukrainai: pasirodys Jamala

 • Teksto dydis:

Kovo 11-ąją vyksiantis LNK projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ finalas jungiasi prie solidarumo bangos Ukrainai: visos balsavimo už finalistus metu surinktos lėšos bus skirtos Ukrainos paramai.  Specialiai į muzikinio projekto finalą atvyksta „Ukrainos balso“ mokytoja, 2016-ųjų metų „Eurovizijos“ nugalėtoja Jamala, kuri dėl karo visai neseniai buvo priversta palikti savo namus Kyjive.

„Norime ne tik išreikšti palaikymą, bet ir suteikti konkrečią pagalbą“, – sako projektą vykdančių kūrybos namų „Elitaz“ vyriausiasis prodiuseris Gediminas Jaunius. 

„Didžiuojamės, kad projektas „Lietuvos balsas. Kartos“ prisidės prie paramos Ukrainai – tiek finansine, tiek emocine prasme. Jamalos atvykimas į Lietuvą ir pasirodymas projekto finale rodo, kad muzika ir ją mylintys žmonės yra didelė jėga kovoje už laisvę“, – sako LNK programų direktorius Jurgis Jefremovas.

Žiūrovai – auditorija, kuri kartu gali labai daug

Dar iki skaudžių įvykių Ukrainoje projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ finalas buvo kuriamas su ypač daug meilės: komanda norėjo suteikti žiūrovams džiaugsmo po ilgų karantino mėnesių pagaliau kartu mėgaujantis gyvu „Balso“ šou arenoje, o kartu tai ir puiki proga pakiliai paminėti Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Visi šie komandos numatyti planai bus įgyvendinti, tačiau šalia bus ir ypatinga koncerto dalis skirta Ukrainai.

„Pastarosiomis dienos visa „Lietuvos balso“ komanda gyvena tais pačiais rūpesčiais, kaip ir daugelis mūsų visuomenės narių. Stengiamės tęsti darbus ir atlikti savo pareigas,  neįsileisti sumaišties. Norime išreikšti palaikymą Ukrainos žmonėms ir suprantame, kad  ypač svarbi reali pagalba, todėl „Lietuvos balsas. Kartos“ finalą matome kaip tinkamą įrankį bent truputį prisidėti prie pagalbos Ukrainai materialiai. Šiuo metu televizinis šou turi gausią auditoriją, kurią norime pakviesti Kovo 11-ąją būti drauge su Ukraina visomis išgalėmis, o konkrečiai –  širdimis, dainomis ir finansine parama“, – sako G. Jaunius ir papildo, kad tam paruošta jautri ir įkvepianti programa: skambės daug lietuviškos muzikos, o specialiai šiam renginiui į Vilnių atvyksta „Ukrainos balso“  mokytoja, „Eurovizijos“ nugalėtoja Jamala.

Iš karo  – tiesiai į dialogą su pasauliu

Susana Alimivna Jamaladinova, labiau žinoma kaip Jamala – ukrainiečių aktorė ir atlikėja.  Savo jautria ukrainietiška daina Jamala apie sunkią šalies situaciją pasakojo dar 2016-aisiais metais, kai laimėjo „Euroviziją“. Iki pat Kyjivo bombardavimo žinoma moteris stengėsi nepalikti šalies ir siųsti žinutes ją stebinčiam pasauliui apie pro langą matomus įvykius. Deja, situacijai rimtėjant Jamala buvo priversta bėgti, tačiau jos kova toliau tęsiasi jau už sienos.

„Dabar svarbiausia suvokti, kad šis karas vyksta Europos širdyje ir yra grėsmė kiekvienam. Ukrainoje, kuri yra Europos Sąjungos pašonėje, yra bombarduojamos ligoninės, vaikų namai, gyvenamieji rajonai. Mano misija yra dalintis ir informuoti, ką mano šeima, draugai, kaimynai išgyvena čia ir dabar. Aš prašau pasaulio: uždarykite oro erdvę virš Ukrainos ir padėkite mums kovoje išgyventi bei gyventi savo namuose“.

„Lietuvos balsas. Kartos“ finale, kuris vyks gyvai „Avia Solutions Group“ arenoje, Jamala atliks itin jautrų pasirodymą. Visi  telefoninio balsavimo metu surinkti pinigai bei 30 proc. nuo pajamų už įsigytus bilietus bus skirti „Blue and Yelow“ paramos fondui. Jamala savo honorarą taip pat skirs paramai.

„Kviečiu visus, kam brangi laisvė, Kovo 11-ąją būti kartu. Negalintys atvykti į renginį, transliaciją tiesiogiai galėsite stebėti 19.30 val. per LNK. Dainuojanti revoliucija mums atnešė laisvę, kurią švenčiame Kovo 11-ąją. Tegu mūsų dainos prisidės ir prie Ukrainos pergalės. Šlovė Ukrainai ir jos herojams!“ – nelikti abejingiems ragina G. Jaunius.


Šiame straipsnyje: JamalaLietuvos balsas kartosUkrainakaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių