Lietuva į „Euroviziją“ antrą kartą siunčia D. Montvydą

 • Teksto dydis:

„Eurovizijos" dainų konkurse Stokholme gegužės mėnesį Lietuvai atstovaus 28-erių metų Donny Montell (Donatas Montvydas) su daina „I've Been Waiting For This Night“. Peduodami Lietuvos atstovui eurovizinę estafetę, praėjusių metų pasiuntiniai Monika Linkytė ir Vaidas Baumila Donatui įteikė storinę Lietuvos vėliavą, lydėjusią juos 2015-ųjų konkurse.

Komisija ir žiūrovai – vieningi

Šalies atstovas šeštadienio vakarą išrinktas iš šešių atlikėjų, kurie varžėsi nacionalinės atrankos finale. Jame taip pat dalyvavo antroje vietoje likusi Erica Jennings (Erika Dženings) su lyriška daina „Leading Me Home“, trečią vietą užėmusi Rūta Ščiogolevaitė, bandžiusi užkariauti širdis su daina „United“, taip pat Ieva Zasimauskaitė, atlikusi emocingą kūrinį „Life (Not That Beautiful)“, Aistė Pilvelytė, su džinsais ant scenos užtraukusi „You Bet“. Paskutinę vietą šešetuke užėmė Ruslanas Kirilkinas, pristatęs dainos „In My World“ lietuvišką versiją, kuriai žodžius parašė pats Arūnas Valinskas.

Nugalėtoją lėmė vertinimo komisijos ir žiūrovų balsai – ir vieni, ir kiti sudarė po 50 procentų. Pasak Lietuvos delegacijos Eurovizijoje vadovo, LRT televizijos vyriausiojo prodiuserio Audriaus Giržado, tuo atveju, jei du atlikėjai surenka vienodą skaičių balų, pirmenybė tenka tam, kuris gavo daugiau komisijos simpatijų. Tačiau televizijos žiūrovai ir komisija D. Montvydui šįvakar vieningai skyrė pirmą vietą. Už jį žiūrovai balsavo net 18 962 kartus.

Bendra lentelė:

Donny Montell – 12 balų

Erica Jennings – 10 balų

Rūta Ščiogolevaitė – 8 balai

Aistė Pilvelytė – 7 balai

Ieva Zasimauskaitė – 7 balai

Ruslanas Kirilkinas – 6 balai

Žiūrovų balsai:

Donny Montell – 18 962 balsai

Erica Jennings – 13 854 balsai

Rūta Ščiogolevaitė – 7293 balsai

Aistė Pilvelytė – 4826 balsai

Ieva Zasimauskaitė – 3558 balsai

Ruslanas Kirilkinas – 1756 balsai

Komisijos balai:

Donny Montell – 12 balų

Erica Jennings – 10 balų

Rūta Ščiogolevaitė – 8 balai

Ieva Zasimauskaitė – 7 balai

Aistė Pilvelytė – 6 balai

Ruslanas Kirilkinas – 5 balai

Vertinimo komisijoje dirbo devyni nariai, įskaitant kelis svečius iš užsienio – tai grupės „Fools Garden“ lyderis Peteris Freudenthaleris (Froidentaleris), prodiuseris Denisas Ingoldsby (Ingoldsbis) ir šiuolaikinės britų muzikos scenos atstovė Syron (Sairon), kurios visas vardas – Catherine Daisy Tullulah Syron Russell (Ketrin Deizi Tulula Sairon Rasel).

Negailėjo ir aštrių žodžių

Pirmasis į sceną lipo R. Kirilkinas su daina „In My World". Dainininkas savo kūrinį finale atliko lietuviškai. Komisijos nariai teigė jautę atlikėjo jaudulį. „Man gaila, kad Ruslanas taip jaudinosi. Jaudulys stipriai pakišo koją. Buvo intonacinių problemų. Esate talentingas, jei dirbsite, jūsų lauks gera ateitis“, – kalbėjo N. Kazlaus. Jai pritarė ir V. Baumila, sakydamas, kad pasigedo atlikėjo pasitikėjimo savimi.

R. Kirilkiną scenoje keitė I. Zasimauskaitė, atlikusi kūrinį „Life (Not That Beautiful)“. Pasirodymas komisijoje sukėlė diskusijas.„Jūs man labai patinkate nuo pirmos sekundės, kai jus išgirdau. Tik man nelabai patinka, kaip save pateikiate. Jūs turite charakterį, bet dabar niekuo neišsiskiriate iš kitų. Išnaudokite savo išskirtinumą. Šiandien man jūsų atlikime pritrūko vystymosi“, – linkėdama sėkmės kalbėjo D. Ibelhauptaitė.

R. Zilnio nuomone, tai buvo geriausias I. Zasimauskaitės pasirodymas. Muzikos apžvalgininkui prieštaravo operos solistė N. Kazlaus, kuri tikino, kad pasirodyme labai trūko ryškumo, buvo intonacinių netikslumų, be to, jautėsi atlikėjos jaudulys.

Ispanų kompozitoriaus kūrinį „You Bet“ atliko A. Pilvelytė. „Šis Aistės pasirodymas yra tam tikras protestas prieš komisijos išsakytus komentarus dėl vizualizacijos. Aš vis tiek manau, kad pagrindinė šios dainos žvaigždė yra balsas. Manau, kad daina skamba geriau, kai dėmesio nuo jos neatitraukia pašaliniai dalykai. Ir šįkart daina suskambėjo tikrai gerai“, – įsitikinęs R. Zilnys. Jam prieštaravo režisierė, sakydama, kad A. Pilvelytės įvaizdžio paprastumas buvo apsimestinis ir neįtikinantis.

Savo kūrybos dainą „Leading Me Home“ finale pristatė E. Jennings. Komisija atlikėjai šįkart nebebuvo tokia palanki, kaip pusfinalyje. „Visi iki šiol dainavę atlikėjai labai jaudinasi, ir tai girdisi balse ir atlikime. Laukia labai didelė eurovizinė scena, ir per tris minutes reikės parodyti labai gerą rezultatą, ir antro bandymo nebus, tad reikia išmokti jaudulį suvaldyti. Aranžuotė buvo per stipri jūsų vokalui“, – savo nuomonę išsakė N. Kazlaus.

J. Arlauskaitė-Jazzu tikino, kad nors daina jai ir labai patinka, E. Jennings pasirodymas jai kelia šokių tokių dvejonių. „Įsivaizduoju Ericą didžiojoje „Eurovizijoje". Tačiau manau, kad daina gali arba sužibėti arba paskęsti, priklausomai nuo konteksto“, – kalbėjo ji.

Su kūriniu „United“ į sceną žengė R. Ščiogolevaitė. „Manęs ši daina neužveda, jos klausant per nugarą nebėgioja šiurpuliukai. Nemanau, kad ji galėtų būtų priimta pasaulyje“, – kritikos negailėjo D. Ibelhauptaitė. Režisierei prieštaravo R. Zilnys.

„Man daina visai graži. Manau, kad tai buvo geriausias jūsų pasirodymas atrankoje. Daina turi įsimenantį priedainį, kuris pakylėja. Tačiau ir pats kūrinys, ir šiandieninis įvaizdis šiek tiek primena pernykštę Rusijos atstovę Poliną Gagariną. Tad jei vyktumėte į Stokholmą, reikėtų pasistengti, kad sutapimų būtų kuo mažiau“, – dėstė muzikos apžvalgininkas.

Finalą užbaigė Donny Montell su kūriniu „I‘ve Been Waiting For This Night“. Išvydusi pasirodymą komisija negailėjo komplimentų atlikėjui. „Ši daina man vis labiau ir labiau patinka. Manau, kad tai geriausias visų laikų Lietuvos eurovizinis pasirodymas“, – teigė Jazzu.

„Manau, kad šie rinkimai žiūrovams turėjo patikti. Visi šeši pasirodymai buvo labai aukšto lygio. O Donatas buvo vienintelis šiandien į sceną žengęs savimi pasitikintis atlikėjas“, – sakė T. Sinickis.

R. Zilnio nuomone, šį vakarą D. Montvydas dirbo maksimaliai gerai. „Iš savęs išspaudėte viską. Iš visų skambėjusių kūrinių tai yra arčiausiai vakarietiškų standartų esanti daina. „Eurovizijoje“ svarbu ne tik pasirodymas scenoje, bet ir elgesys už scenos. Labai atidžiai stebėjau pasisakymus viešojoje erdvėje. Manau, Donatas elgėsi labai gražiai ir oriai“, – komentavo muzikos apžvalgininkas.

Antras kartas nemeluos?

„Eurovizijos" konkursas Švedijos sostinėje Stokholme vyks gegužės 12-14 dienomis.

Pernai Lietuvos atstovai, M. Linkytės ir V. Baumilos duetas, konkurse užėmė 18 vietą.

D. Montvydas į tarptautinę „Euroviziją" vyks jau antrą kartą. Jis Lietuvai šiame konkurse atstovavo 2012 m. su daina „Love Is Blind", kuri pateko į finalą ir užėmė 14-ą vietą.

„Šie du mėnesiai buvo išties labai sudėtingas periodas, nes visas šis šešetukas norėjo atstovauti Lietuvai šiame konkurse. Labai daug savęs atidavėme. Man bus reikalingas jūsų besąlygiškas palaikymas, nes po dviejų mėnesių aš šokinėsiu Švedijoje“, – iškart po pergalės kalbėjo dainininkas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Conchita Wurst

Conchita Wurst portretas
Na ką, jūs, lietuviai išsirinkote?... reikėjo siūsti Kirilkiną...aprengti suknele, užauginti barzdą, padažyti lūpas ir pirmoji vieta būtų garantuota... :):):)

NA NA

NA  NA portretas
na ką Donatuką Lietuva siunčia pasportuoti ant scenos , o dainuos įrašas .......sėkmės akrobatikoje ,,,,,

Waggle

Waggle portretas
net ir tas pasirinktas šuolis - visai kaip Cezario medžioklės metu, pačioje filmo pradžioje? Ar pati mintis ir yra išreikšti tą tokį nesutramdomai laukinį „šios nakties laukimą“? O gal čia taip nevalingai gaunasi,kaip ir daugumai buvusių mūsų dalyvių, iš perteklinio veržlumo kuo geriau, kuo įspūdingiau „peršokt“ EV konkursantus? Manau, čia labai labai slidu, su profesionalų komanda derėtų logiškai „atformatuot“ choreografinę liniją, siekiant kūrinio atlikimo tobulos sintezės, išreiškiant jausmus per žodžius, taip kaip vakarų europiečiai labai jautrūs atlikėjų jausminei išraiškai.
VISI KOMENTARAI 21
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių