Kviečia į Anykščių miesto šventę „Anykščiai. Čia žmonės kuria“

 • Teksto dydis:

Liepos 26-28 d. Anykščiuose vyks tradicinė miesto šventė, kurios šūkis šiemet – „Anykščiai. Čia žmonės kuria“.

Organizatoriai ruošia gausią renginių programą, kurioje kūrybinių idėjų nestinga. Šventinį savaitgalį Anykščiuose šurmuliuos pramoginiai, kultūros, sporto ir edukaciniai renginiai.

Anykščių miesto šventės renginiai prasidės jau penktadienį, kai miesto centrinėje aikštėje šurmuliuos floristinių kilimų pynėjai ne tik iš Lietuvos miestų ir miestelių, bet ir užsienio šalių. Konkurso dalyviai varžysis 3 konkursinėse grupėse (A, B ir C), kurią galės pasirinkti patys. Spalvingų floristinių kilimų konkurso nugalėtojai bus skelbiami šeštadienio popietę.

Šventės atidarymą tradiciškai skelbs vienas svarbiausių akcentų – eitynės, į kurias kviečiami jungtis visi anykštėnai, įstaigų ir įmonių darbuotojai.

Koncertuos „Poliarizuoti stiklai“, „La Forza“ , „Rojaus tūzai“ ir kiti

Penktadienio vakarą išskirtiniais kūriniais džiugins Maduonos miesto (Latvija) kultūros namų pučiamųjų orkestro koncertas. Vėliau geriausias savo dainas pristatys Anykščių KC populiariosios muzikos grupė „Užgaidos“ ir kapela „Grieža“.

Šeštadienio vakaro programoje taip pat gausu muzikinių patirčių. Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinis ansamblis „Musica Humana“ Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje dovanos koncertą „A.Vivaldi muzikos ekspresijos“. Parko scenoje vyks šventinė fiesta. Scenoje pasirodys „Poliarizuoti stiklai“, „John’s Shower Band“, „La Forza“ (Renata Norvilė, Neringa Nekrašiūtė, Dagna Kondratavičiūtė (vokalas) ir muzikinė Pauliaus Zdanavičiaus grupė) bei grupė „Rojaus tūzai“. Koncertą vainikuos šventinis fejerverkas.

Šventė, kurioje poilsis dera su pramogomis

Penktadienį ir šeštadienį Anykščiuose vyks įvairūs sporto ir aktyvaus laisvalaikio užsiėmimai, kūrybinės dirbtuvės tiek mažiems, tiek dideliems. Penktadienį lauks sportiniai užsiėmimai, vaikų krepšinio varžybos, cianotipijos (spausdinimo procesas. Jo rezultatas – šviesiai arba tamsiai mėlynas atspaudas) dirbtuvės. Vakare Vyskupo skvere šurmuliuos pasaulio anykštėnai ir jų kūrybinės improvizacijos, o po šio susitikimo Anykščių kultūros centro teatras dovanos Juozo Tumo-Vaižganto spektaklį „Žemės ar moters“.

Šeštadienį iš pat ryto ilgai miegoti neleis „World Jumping“ mankšta prie parko scenos ir rytinė zumbos treniruotė su Jurgita Vitkovskaja. Vyksiančioje mugėje bus galima įsigyti autentiškų, rankų darbo gaminių, maisto produktų ir daugybę kitų prekių. Miesto parke šalia tipio visą šeštadienio popietę kūrybinės ir aktyvios veiklos ras šeimos su vaikais. Erdvę mugėje turės ir Anykščių partneriai ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio, kur pristatys savų miestų, regionų, šalių turizmo galimybes. Parko sporto aikštėje prasidės varžybų maratonas.

Netrūks ir literatūrinių akimirkų: bus apžvelgiama anykštėnų istorikų Norberto Černiausko knyga „Apie šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje“ bei Mindaugo Nefo „Dvasios aristokratai. Lietuvos šaulių sąjungos siekiai ir realybė 1919–1940 m.“ bei gausybė kitų pristatymų, fotoparodų. Vakare Vyskupo skvere Kino karavanas dovanos filmą „Vasara“ po atviru dangumi.

IX pasaulio anykštėnų suvažiavimas, skirtas Pasaulio lietuvių metams

Penktadienio vakarą Vyskupo skvere vyks kūrybinės improvizacijos ir pokalbiai prie arbatos, šis vakaras skirtas Pasaulio lietuvių metams. Iš emigracijos grįžę anykštėnai ir atkeliavę iš kitų miestų gyventi į Anykščius paskatino į šį vakarą pakviesti kuo daugiau globalių anykštėnų bei prisijungti prie Pasaulio anykštėnų bendrijos.

Svečių patogumui – QR kodas

Visas tris dienas vyksianti miesto šventė bus gausi įvairių pramogų, veiklų, todėl šventės lankytojų patogumui šiais metais sukurtas QR kodas. Nuskenavus jį atsidaro šventės žemėlapis, su kuriuo bus lengviau surandamos šventės veiklos, prekybos vietos, maitinimas, autobusų stotelės, medicinos punktas ir, žinoma, visa šventės programa.

Primename – atvykstantiems į Anykščius yra alternatyva išvengti spūsčių. Kadangi įvažiuojant į Anykščius nuo Ukmergės (kelias Nr. 120) pusės įrengiama žiedinė sankryža, dėl vykdomų darbų susidaro didelės spūstys, todėl siūlome važiuoti pro Kurklių gyvenvietę (važiuoti keliu Ukmergė–Utena (kelias A6) nusukant Kurklių gyvenvietės link).NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių