Kodėl žinomas keliautojas artimiesiems uždraudė mokėti už jį išpirką?

 • Teksto dydis:

Šiandien pasaulio žiniasklaidos dėmesio centre – Afganistanas. Ten vykstantys įvykiai, įkalinti žmonės ir nuo lėktuvų krentantys vietiniai primena kino filmą. Deja, tai ne filmas, o 2021-ųjų realybė.

Ne kartą Afganistane lankėsi daugiausia šalių apkeliavęs lietuvis Danas Pankevičius, kuris į šiuo metu karščiausią tašką  buvo grįžęs prieš pat Afganistano perdavimą talibams.

Šį antradienio vakarą, 20 val., laidoje „Bus visko“ per LNK – išskirtinis interviu su Danu, kuris pasakos ir apie kelionėje lankytas pavojingiausias pasaulio šalis, ir apie talibus, kuriems pakliuvus į rankas scenarijai buvo tik du. „Jeigu papulsi talibams į rankas, arba tave nužudys, arba bandys prašyti išpirkos milijoninės. Būna, kad valstybės moka. Bet aš netgi savo artimiesiems žmonėms esu pasakęs, kad niekada už mane jokių išpirkų nemokėkit. Nes pats žinau, kur lendu ir tą riziką prisiimu pats“, – aiškins Danas.

Laidoje vyras paskos, kaip ruošėsi šiai kelionei ir ką darė, kad išvengtų mirtino pavojaus. „Tik atvykę į Kabulą mes įsigijome tradicinius afganų rūbus, kad kuo mažiau išsiskirtume. Jeigu ateisi su vakarietiškais marškinėliais ar džinsais, matys, kad esi svetimšalis. Jie nelabai gali suprasti, kad čia atvykai turizmo reikalais,  gal tu koks šnipas, o gal iš saugumo organizacijos?” 

Afganistane Danas keliavo su palyda, vietine apsauga, su kuria buvo nuvykęs ir į Talibano lizdą, Kandaharo miestą, kuriame dažnas svečias būdavo ir žymiausias pasaulio teroristas Osama Bin Ladenas. 

„Mohammedas Omaras, Talibano įkūrėjas, gimė šiame mieste. Man netgi teko galimybė apsilankyti mečetėje, kurioje jis mokėsi nuo pat vaikystės. Pas jį atvažiuodavo Osama Ban Ladenas, jie kartu melsdavosi. Tiek daug karių, tiek daug pajėgų kaip šiame mieste, niekur pasaulyje nesu matęs. Nuvažiuoti kelių kilometrų atstumą tekdavo apie dvi valandas, nes važiuoji gyvatėle – tankai, kariniai automobiliai, žmonės su ginklais, nuolatos tave stabdo, su šunimis tikrina. Šūviai dieną naktį“.  

Laidos metu Danas papasakos ir apie Sierą Leonę, Pietų Sudano gentis bei Somalį ir atskleis tokių gyvybei pavojingų kelionių kainą.

„Viena diena gali kainuoti tūkstančius eurų. Kodėl? Todėl, kad reikalingas specialus transportas, ginkluota apsauga. Dažnai reikia visiems mokėti. Nori patekti į šalį – moki kyšius, nori gauti vizą – moki kyšius. Kuo skurdesnė šalis, tuo kelionė brangesnė. Pats brangiausias regionas man pasirodė ne Karibų salos, o Centrinė Afrika. Ten automobilio parai nuoma gali būti 1000 eurų.  Papildomai mokėsi už kurą, litras už keturis eurus, mokėsi už vairuotojo paslaugas”. 

Kiek Pietų Sudane kainuoja žmona? Kodėl į Somalį geriau nekelti kojos? Ir dėl ko vyras Lietuvą vadina rojumi? Jau šį antradienio vakarą, 20 val., per LNK, laidoje „Bus visko“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaunas

Kaunas portretas
Taip labai teisinga!!! Lietuva yra Rojus!!!
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių