Keliautojas D. Kinderis pasakojo apie rykštėmis plakamas moteris ir vudu magiją

Tituluotą keliautoją Dainių Kinderį galima pavadinti atkakliai bet kokių tikslų gyvenime siekiančiu žmogumi. Nuo paauglystės susidomėjęs kelionėmis ir neribota žmogaus galia, jis savo pavyzdžiu nuolat rodo, kad labai norint, įmanoma viskas. Šiandien Dainius gali pasigirti savo akimis pamatęs daugiau nei pusę pasaulio, įveikęs alinančias „Iron Man“ varžybas, nubėgęs ne vieną maratoną ar ultramaratoną ir parašęs ne vieną knygą. Ir visų šių pasiekimų sėkmės paslaptis yra labai paprasta – Dainius niekada nesirenka lengviausių, kitų žmonių jau pramintų, kelių.

Daugiau nei pusę pasaulio aplankiusio keliautojo D. Kinderio nuotykiai niekuo nenusileidžia įtemptų Holivudo filmų siužetams. Klaidinantys miražai Sacharos dykumoje, kova su maliarija, akistata su vaikų vergove, šiurpą keliantis moterų plakimas rykštėmis ir vudu šamanų magija – tai tik dalis to, ką Dainius  papasakojo.

„Moterys nusipjauna šakeles kaip rykštes, turi tokius ragus-dūdas, susiranda joms patinkantį vyrą toj genty, prieina prie jo, papučia tą ragą, vyras į ją atsisuka ir tada ji įteikia jam tą rykštę ir jisai ją nuplaka su ta rykšte“, – kalbėjo Dainius.

LNK stop kadras

Nepailstantis keliautojas, aštrių pojūčių mėgėjas ir knygų apie keliones autorius D. Kinderis ne veltui vadinamas Lietuvos Magelanu. Kai prieš daugiau nei dvidešimt metų vyras pradėjo tyrinėti pasaulį, informacijos apie tolimus kraštus mūsų tautiečiai turėjo itin ribotai, todėl daugelį dalykų jam teko išsiaiškinti pačiam. Šiandien Dainius jau gali pasigirti ne tik išskirtiniais atradimais, tačiau ir labai solidžiu – net 110-ties aplankytų šalių – bagažu. Jo tūkstančių kilometrų keliuose būta visko, net stebuklingas pasakas primenančių įvykių. Apsistojęs Vakarų Afrikoje esančioje Benino valstybėje, jis turėjo progą iš arti susipažinti su legendomis apipinta vudu bendruomene ir ne tik stebėti europiečiui sunkiai suvokiamas apeigas, bet ir pats buvo palaikytas ypatingų galių turinčiu žmogumi.

LNK stop kadras

„Klausia, kokią magiją tu skleidi, jiems labai natūralus klausimas, kokia tavo galia. Juokiuosi – aš ne burtininkas, ne vudu, neskleidžiu jokios magijos, sako, kaip tu keliauji, tai sakau: labai paprastai – atsistoju ant kelio, pakeliu ranką, kartais pamojuoju vairuotojui, padarau akių kontaktą ir jis sustoja, jis sako: čia aukščiausio lygio magija“, – įspūdžiais dalinosi Dainius.

Kelionės į Beniną, Nigeriją ar Kamerūną buvo tik nedidelė septynis mėnesius trukusios ekspedicijos po Afriką dalis. Tąkart Dainius planavo pėsčiomis ir autostopu įveikti visą Afriką. Vis dėlto jo planus pakoregavo pažįstamos lenkų keliautojos Kingos mirtis. Atsisakiusi medicininės pagalbos, Ganoje moteris mirė nuo maliarijos. Tačiau prieš mirtį ji Dramblio Kaulo Kranto Respublikoje, sumokėjusi vos šimto dolerių išpirką, iš vaikų vergovės išgelbėjo mergaitę Malaiką. Įkvėptas gerų Kingos darbų ir įspūdingų kelionių, Dainius nusprendė padėti velionės mamai surasti tą mergaitę.

LNK stop kadras

Sužinojęs kaimo, kuriame Malaika gyveno, pavadinimą, Dainius pasiryžo bet kokia kaina įgyvendinti Kingos mamai duotą pažadą. Vis dėlto užduotis nebuvo lengva – laukė ilgas ir pavojų kupinas kelias. Pėsčiomis kasdien vyras įveikdavo kelias dešimtis kilometrų ir nežinojo, kas jo laukia – dykumos karštis ar nuodingos džiunglių gyvatės.

„Kai esi Sacharoje ir matai miražą, nežinai, ar tai iš tikrųjų miražas, ar matai dalykus. Vėliau supratau, kad kai negauni pakankamai vandens, organizmas nusilpsta ir smegenys siunčia signalus, dėl kurių matai tai ką, norėtum matyti“, – pasakojo keliautojas.

Apie kultūrinius skirtumus, pavojus, tykančius keliaujant po egzotiškas šalis, ir alinančias „Iron Man“ varžybas – šiandien, 20 val., laidoje „Bus visko“ su D.  Kinderiu per LNK.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių