G. Alijeva apkaltinta plagijavimu (kaltinimai skrieja ir jos vyrui)

 • Teksto dydis:

Krepšininkui ir verslininkui Rolandui Alijevui, šio mėnesio pražioje už šiurkščius pažeidimus pašalintam iš Utenos „Juventus“ klubo, gresia nauji nemalonumai. 

Žinomas modelis, „Provocateur“ drabužių linijos kūrėja Radvilė Labutytė neabejoja, kad vienas iš įmonės „Alisport“ vadovų galėjo savo žmonai dainininkei Godai Alijevai perduoti itin svarbią bei konfidencialią informaciją. Taip jaunatviškos aprangos autorė nusprendė pamačiusi, kad žiniasklaidoje atlikėja ėmė pristatinėti pačios neva kurtas glaustinukes.

„Tai, kad ant drabužio pakeiti piešinuką, nereiškia, jog nepasinaudojai jį siuvant naudojamais lekalais, brėžiniais, kita įprastai neviešinama informacija“, – sakė R. Labutytė.

Prieš dvejus metus daug po pasaulį keliaujančiam modeliui kilo mintis kurti glaustinukes, dekoruotas specialiais antspaudais. R. Labutytė ėmė domėtis, kas iš Lietuvos siuvimo įmonių galėtų įvykdyti jos sumanymą. Po kelis mėnesius trukusių paieškų ji sužinojo, kad reikiamo dydžio presus turi bendrovė „Alisport“, įsikūrusi Kaune.

R. Labutytė pasamdė konstruktorę, kuri sugebėjo brėžiniuose perteikti tai, ko kūrėja norėjo. Tobulinti gaminį teko ne kartą. Po daugybės mėginimų gimė glaustinukių be rankovių, su ilgomis ar trijų ketvirčių rankovėmis lekalai. Turėdama brėžinius, maketus, sumaniusi drabužių dizainą, sukūrusi kūrimo ir siuvimo techniką mergina kreipėsi į „Alisport“. „Iš pradžių glaustinukių užsakydavau nedaug. Bet „Provocateur“ ženklas ėmė populiarėti, mano darbai merginoms patiko, todėl į siuvyklą užsukdavau vis dažniau“, – sakė R. Labutytė.

2015-ųjų sausio 24 d. ji ir „Alisport“ direktorė Aušra Šablevičienė pasirašė konfidencialumo sutartį. „Juk aš gamintojams perdaviau visą svarbią informaciją, tad sutartį pasirašyti būtinai reikėjo“, – sakė R. Labutytė.

Tačiau griežtas dokumentas autorės nuo gamintojų noro pasipelnyti neapsaugojo. Iš anksto nesusitarusi ir užsukusi į „Alisport“ gamybines patalpas, R. Labutytė pamatė dešimtis pagal jos brėžinius pasiūtų glaustinukių, paruoštų parduoti. Mergina dėl to, kas vyksta, iškart mėgino pasikalbėti su vadovybe. Jau tuomet viena iš direktorių, pasak R. Labutytės, pasakė, kad siuvimo įmonė dažnai „pasiskolina“ lekalus ar kitus dokumentus iš užsakovų, o pastariesiems nieko įrodyti nepavyksta.

„Tuomet nuėjau pas Rolandą Alijevą, kurį pažinojau kaip vieną iš bendrovės savininkų. Jo pasiteiravau, ką reiškia mano matytos glaustinukės. Rolandas paaiškino, jog tai – tik bandomieji pavyzdžiai ir žadėjo jomis neprekiauti“, – prisiminė R. Labutytė.

Šią istoriją ji įvertino kaip nesusipratimą, kol prieš keletą dienų žiniasklaidoje ėmė mirgėti R. Alijevo žmonos Godos interviu, kuriuose ji pasakoja pradėjusi kurti glaustinukes. „Viskas tobulai primena mano darbus. Tik paveikslėliai – kiti!“, – pastebėjo „Provocateur“ autorė.

Ji nesistebi, kad galimai į lošimų skandalą įsivėlęs R. Alijevas galėjo savo žmonai perduoti svarbius brėžinius, nes vyrui netekus darbo du vaikučius turinčiai šeimai gali tekti riboti savo išlaidas.

„Goda – žinoma dainininkė. Nesvarbu, kūrė ji drabužius ar ne, pakaks juos pareklamuoti per spaudą, ir Alijevams užteks pinigų ne tik duonai ir sviestui. Po to, ką Rolandas man pažadėjo, po to, kai tapo viešomis jo atleidimo iš „Juventus“ priežastys, po to, kai Goda be skrupulų glaustinukes pristatė kaip savo, esu įsitikinusi – Alijevų šeimos sąžiningumu tikėti neverta“, – sakė R. Labutytė.

Jos advokatas benddrovei „Alisport“ surašė pretenziją dėl pažeistos konfidencialumo sutarties. Atsakymą į raštą R. Labutytė gavo labai greitai. Mergina neabejoja – įmonė buvo tam pasirengusi iš anksto. Dokumente, pasak R. Labutytės, tvirtinama, esą jokia informacija G. Alijevai nebuvo perduota, o jei dėl glaustinukių originalumo kyla abejonių, rekomenduota kreiptis į pačią dainininkę.

„Pikta, kai kiti yra laikomi kvailesniais. Goda savo glaustinukes turbūt siuvo ne „Alisport“ bendrovėje? Ir konstravo brėžinius turbūt pati? Gabios šiais laikais dainininkės Lietuvoje!“, – pastebėjo R. Labutytė.

„Nelabai ir turiu, ką pakomentuoti. Nežinau, kas ta Radvilė ir jos glaustinukių linija. Bet greitai visa Lietuva žinos, kas yra Godos bodžių linija“, – portalui delfi.lt mestus kaltinimus neigė G. Alijeva.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių