EBU: 2023-iųjų „Eurovizijos“ konkursas negali vykti Ukrainoje

„Eurovizijos“ organizatoriai ketvirtadienį patvirtino, kad 2023 metais dainų konkursas negali būti surengtas Ukrainoje dėl Rusijos sukelto karo, nepaisant Kyjivo protestų.

Ukrainiečių grupė „Kalush Orchestra“ praėjusį mėnesį laimėjo dainų konkursą, o pagal taisykles šalis nugalėtoja turėtų surengti kitų metų renginį.

Tačiau birželio 17-ąją Europos transliuotojų sąjunga (EBU) paskelbė, kad karo nuniokota Ukraina negalės surengti kitų metų konkurso. Šis pareiškimas nuliūdino konkurso gerbėjus visame žemyne, o Ukrainos vyriausybė paragino EBU atšaukti savo sprendimą.

„EBU visiškai supranta nusivylimą, kurį sukėlė pranešimas, kad 2023 metų „Eurovizijos“ dainų konkursas negalės būti surengtas Ukrainoje, šių metų šalyje nugalėtojoje“, – sakoma sąjungos pareiškime.

„Sprendimą lėmė EBU atsakomybė užtikrinti, kad būtų sudarytos sąlygos visų dirbančiųjų ir dalyvaujančiųjų renginyje, kurio planavimas turi būti pradėtas nedelsiant, saugumui garantuoti“, – paaiškino ji.

EBU teigė, kad darbui „Eurovizijoje“ paprastai akredituojama daugiau nei 10 000 žmonių, įskaitant filmavimo komandos narius, kitus darbuotojus ir žurnalistus.

„Tikimasi, kad į renginį atvyks dar 30 000 gerbėjų iš viso pasaulio. Jų gerovė yra mūsų pagrindinis rūpestis“, – teigiama pranešime.

Didelė masinių aukų rizika

Gegužės 15 dieną Turine vykusiame „Eurovizijos“ finale „Kalush Orchestra“ triumfavo nacionalinių teisėjų komisijų ir žiūrovų balsų dėka. Europiečiai taip pademonstravo savo solidarumą su Ukraina Rusijos invazijos akivaizdoje.

EBU teigė, kad „Eurovizijos“ taisyklėse aiškiai nurodyta, kad renginys gali būti perkeltas tokiose situacijose kaip vykstantis karas.

Sąjunga nurodė, kad šį sprendimą lėmė didelis oro atakų pavojus ir didelė masinių aukų rizika, be to, jos teigimu, dėl karo delegacijos ir dalyviai gali nenorėti vykti į Ukrainą.

Kalbant apie galimybę konkursą surengti kurioje nors pasienio vietovėje Ukrainoje, siūlomų vietų specifikacija ir aplinkinės infrastruktūros trūkumas neatitinka „Eurovizijos“ poreikių, tvirtina EBU.

„Visa tai prisideda prie bendro EBU vertinimo, kad, kalbant apie saugumo ir veiklos garantijas, renginio surengimui būtini reikalavimai nėra įvykdyti“, – sakoma jos pranešime.

EBU sakė, kad ir toliau ieškos tinkamos vietos kitų metų „Eurovizijos“ konkursui, tačiau šio mėnesio pradžioje ji buvo pareiškusi, kad svarsto galimybę konkursą surengti Jungtinėje Karalystėje, kuri užėmė antrąją vietą.

1950 metais Ženevoje įkurta EBU yra didžiausias pasaulyje visuomeninės žiniasklaidos aljansas. Jam priklauso 112 organizacijų narių 56 šalyse ir 31 asocijuota narė Azijoje, Afrikoje ir Amerikose.

 


Šiame straipsnyje: Kalush OrchestraEurovizijos konkursaskaras UkrainojeEBUUkraina

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių