D. Teišerskytė prabilo apie užklupusią klastingą ligą: kenčiu, kai niekas nemato

  • Teksto dydis:

Dalia Teišerskytė šiandien jaučiasi gerai, poetė jau pilna energijos, tačiau ši vasara jai buvo viena sunkiausių gyvenime. Buvusiai Seimo narei buvo diagnozuota klastinga liga. Apie diagnozę žinojo tik artimiausi žmonės. Vasarą D. Teišerskytei buvo atlikta ir operacija, paskirtas sudėtingas gydymas. Nuo operacijos praėjo jau keli mėnesiai. Atrodo, liga atsitraukė, tačiau ją vis dar prižiūri medikai.

„Kenčiu, kai niekas nemato. Niekas neturi kentėti kartu su tavim. Nebent tavo patys pačiausi, vaikai, anūkės. Jie man labai padeda sunkiu metu. Kur reikia nuveža, kai reikia parveža, kai reikia perriša, kai reikia paglosto, kai reikia paverkia kartu. Bet kuo čia dėti kiti žmonės? Kodėl aš juos turiu užkrėsti savo niūrumu, ligomis, problemomis?“ – apie savo ligą nenoriai kalbėjo D. Teišerskytė, duodama interviu laidai KK2.

Užklupusi liga privertė apmąstyti įvykius, kurie kažkada sukrėtė Dalios gyvenimą. Į įvykusias skyrybas dabar ji žiūri visiškai kitaip. Kai liga grasina atimti brangiausią – gyvenimą – žmonės išmoksta džiaugtis kiekviena akimirka. Dalia susigalvojo naują ritualą – kasryt basa braidžioja po rasą.

„Iš ryto, kai atsikeliu, apeinu viską basa per rasotą žolę, ar lietus, ar saulė, ar dabar jau šalta, bet vis tiek einu. Ką aš žinau, kodėl. Taip norisi“.

Dalia savo rankomis užsodino visą penkių arų sklypelį – visur gėlės, vaiskrūmiai, dekoratyviniai augalai. Sodo darbai padeda užsimiršti.

Vienišumas, liga kartais Dalią priverčia susimastyti, kad ateina finišo tiesioji. Bet tokioms mintims poetė stengiasi nepasiduoti.

„Kai ką nors skauda. Arba nuotaiką kas nors pagadina. Ai, galvoji, kiek čia man liko, nebesinervinsiu. Viskas gerai. Duok Dieve, jeigu viskas bus gerai. Dar aš turiu išleisti dvi knygas, dabar taip greitai negaliu pabaigti su savo gyvenimu“.

Visa D. Teišerskytės istorija – šį pirmadienio vakarą, 19.30 val., laidoje KK2 per LNK.


Šiame straipsnyje: Dalia Teišerskytėligapoetė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Taip

Taip portretas
Dalia saunuole! Jums, lojikai, iki jos kaip iki menulio. Ir tam nabageliui Cip cip...kovui tik po sluota listi. Jis nebuvo vertas jos meiles.... o jau ir pelenai byra is tam tikros vietos. Senis...

Aišk.

Aišk. portretas
Nu neužsodino ji savo to sodo,jai padaro žmones . Užtenka to melo,tokia darbininkė, tik rankos sako ką kitą .Ligonis , gydėsi ,operavo ir visą sodą spausdino.Užtena.Siulyčiau mažiau rodytis viešumoje o gydytis ir sveikti.Žmogus ilgiau gyvena tada, kaip ramiai jis gyveną.

Jonis

Jonis portretas
Ponia Dalyte nekentėk juk tamsta nacionalinė vertybė tave turėtu ant rankų nunešti pas daktarus
VISI KOMENTARAI 21

Galerijos

Daugiau straipsnių