Atsitiktinai rasta knyga įkvėpė lietuvių porą viską mesti ir su vaiku keliauti po JAV

 • Teksto dydis:

Nutrūktgalviška Marijos ir Luko Steiblių meilės istorija tikrai įkvėptų ne vieną knygos rašytoją ar romantiškų filmų režisierių. Meilė iš pirmo žvilgsnio gatvėje po trijų mėnesių peraugo į santuoką, dėl kurios kelionių tinklaraščio marija.travel autorė viską metė Lietuvoje ir išvyko gyventi į JAV. Gatvėje rasta knyga dar kartą aukštyn kojomis apvertė visą Marijos ir Luko gyvenimą. Ką tik susilaukę kūdikio, atsisakė komfortiško gyvenimo, didelių namų San Franciske, gerai apmokamų drabų, nusipirko namelį ant ratų ir leidosi į savo naują gyvenimą norėdami aplankyti visas valstijas.

Prieš septynerius metus Marija planavo savo ateitį Lietuvoje, o Lukas turėjo už kelių dienų išvykti dirbti į JAV. Tuo metu vyras gyveno Kaune ir pažinties dieną net neplanavo važiuoti į sostinę. Juokais išmesta moneta pakeitė Luko planus ir einant sostinės Pylimo gatve jie sutiko vienas kitą. Tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio, kuri po trijų mėnesių virto santuoka.

„Dabar, kai pagalvoju, tai viskas atrodo labai crazy, man 22, vaikino nepažįstu, kalbos nemoku. Tačiau santuoka ir kraustymasis į JAV atrodė taip teisinga ir jokių klausimų nekilo“, – šį antradienio vakarą, 20 val., LNK laidoje „Bus visko“ pasakos M. Steiblienė.

Kadangi praėjus vos savaitei nuo pažinties IT specialistas, sukūręs programą, skirtą valdyti naftos platformas, turėjo išskristi dirbti bei gyventi į Silicio slėnį, Lukas Marijai pasipiršo šiuolaikiškai – vaizdo pokalbio metu.

„Nusipiešė žiedą ant delno ir paklausė, ar tapsiu jo žmona?“ – prisimins Marija.

Iš pradžių dirbęs „Google“ biure, Lukas laidoje prisipažins, kad darbas šioje korporacijoje gerokai pervertinamas, o visos nemokamos paslaugos, tokios kaip sporto klubas, kino teatrai ar nemokamas maistas, skirtas tik tam, kad darbuotojas niekur neišeitų.

„Ten dirbant tikrai susidaro įspūdis, kad įmonė tave labai saugo ir kad jei tu iš ten išeisi, teks viską kurtis iš naujo. Atsiranda baimė, kad be to darbo esi niekas“, – laidoje pasakos Lukas.

LNK nuotr.

Tačiau pora vienbalsiai sutinka, kad norėjosi išeiti iš komforto zonos, nes tuomet netobulėji. Vos susilaukę sūnaus Vėjo, jie nusprendė viską mesti ir leistis gatvėje rastos knygos apie gražiausias JAV vietas rekomendacijomis. Per metus pora ketino aplankyti visas valstijas, tačiau keliauja jau beveik dvejus metus ir sustoti kol kas neketina.

„Vėjukas buvo vos gimęs, atsimenu, lauke šviečia saulė, ir aš taip sau garsiai pasakau: viską meskim ir išvažiuokim. Net nesitikėjau teigiamo atsakymo. Po kokių trisdešimt sekundžių tylos Lukas atsako: gerai“, – prisimena M. Steiblienė.

Pora prisipažins, kad pradžioje gyvenimą ant ratų įsivaizdavo kiek kitaip, o pirmieji trys mėnesiai buvo sunkiausi. Reikėjo išmokti gerbti vienas kito privatumą gyvenant septynių metrų ilgio prikabinamame namelyje. Kruopščiai nesusiplanavus kitos savo dienos, gali likti be kuro, maisto arba tiesiog atsidurti arktinio šalčio audroje, kaip jiems nutiko kelionės pradžioje.

„Ryte atsikeliam ir negalim pajudėti iš vietos, net atidaryti durų, nes lauke labai daug prisnigo. Užšalo kanalizacijos vamzdžiai, apledėjo namelio sienos iš vidaus. Nebuvom pasiruošę tokiam šalčiui. Užsiklojom visais užklotais ir megztiniais, kuriuos turėjom, apkabinom kūdikėlį ir šildėme pūsdami orą iš burnos“, – ne itin malonius nuotykius kelionės pradžioje prisimins Marija.

Laidoje „Bus visko“ M. ir L. Steiblių pora papasakos apie gražiausias ir labiausiai nustebinusias JAV vietas, amisų bendruomenę, kuri ruošiasi pasaulio pabaigai ir tai, kaip pavyko suderinti darbą su gyvenimu ant ratų keliaujant kasdien.NAUJAUSI KOMENTARAI

toks toky is pirmo zvilgsnio pazino

toks toky is pirmo zvilgsnio pazino portretas
ir keliaut po amerika pasivadino.....
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių