Antroje „Eurovizijos“ atrankoje triumfavo Mia

Po antrosios nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laidos paaiškėjo, kurie šeši dalyviai iš 13 toliau tęsia kovą. Po komisijos ir žiūrovų balsavimo sėkmė nusišypsojo Miai, Kotrynai Juodzevičiūtei, Gabrieliui Vageliui, Valdui Lacko, Ievai Zasimauskaitei ir grupei „Ego“.

Atlikėjus vertina muzikologas Darius Užkuraitis, muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys, dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu ir muzikos kritikas Kazimieras Šiaulys.

Komisijos liaupsės

Antrąją nacionalinės atrankos laidą pradėjo iš praėjusių metų atrankos LRT TELEVIZIJOS žiūrovams pažįstama vaikinų grupė „E.G.O“ su daina „My Story“. Po pasirodymo vaikinai išgirdo komisijos komplimentus.

„Noriu pagirti. Kadaise jus girdėjau. Dabar susidainavę esate kur kas labiau ir skambate geriau. Kūrinys – geras, man nebūtų gėda jį girdėti „Eurovizijos“ finale. Praėjusį savaitgalį, pamačiusi pirmąją atrankos laidą, buvau praradusi visas viltis, o jūs jas man grąžinote“, – kalbėjo Jazzu.

Jai pritarė ir D. Užkuraitis: „Kai matėme jus pernai, atrodė, kad jūs patys nežinojote, ką veikti scenoje. Matosi, kad dabar žinote, ką darote, ir jūsų judesiai gerai surepetuoti. Pati daina – eurovizinė ir gera, galbūt šiek tiek primena „One Direction“ stiliaus muziką, ir tai turbūt labiau pliusas, nei minusas. Juk kai pasakome, kad kažkas kažką primena, visi puola klausyti.“

Manau, kad Aistė Pilvelytė, pamačiusi šį pasirodymą, turėtų sunerimti.

Vaikinus scenoje keitė atlikėja Monee su elektroninės muzikos kūriniu „nnn“. Nespėjusios išgarsėti dainininkės vokalas maloniai nustebino R. Zilnį: „Labai džiaugiuosi dėl dviejų dalykų: visų pirma, tai šiandien – jau antroji daina, kurią parašė lietuvių autoriai, ir ji skamba visai gerai. Be to, mes pamatėme balsingą merginą, apie kurią dauguma žiūrovų tikriausiai bus negirdėję. Manau, kad Aistė Pilvelytė, pamačiusi šį pasirodymą, turėtų sunerimti.

Užgožia vizualizacijos

Ir nors kūrinys man patinka, priedainis yra neryškus, ir vienai jums dainos emociją perteikti yra per sunku. Reikia vaizdo, kuris tai paryškintų. Ir kūrinio pavadinimą būtina pakeisti.

K. Šiaulio manymu, atlikėja balsą valdo gerai, bet scenoje atrodo neryški, muzikos kritiko manymu, dainininkę užgožia vizualizacijos.

Grupė „Varjetė“ atliko užsienio kūrėjų dainą „My story“. Pasirodžiusios merginos išgirdo nemažai komisijos narių kritikos.

„Jei jau turime dvi dainas tuo pačiu pavadinimu, tai galiu pasakyti, kad pirmąja istorija [grupės „E.G.O“ – LRT.lt] aš patikėjau labiau. Kitas dalykas, atlikėjų pristatyme yra minimi žodžiai „kabaretas“ ir „miuziklas“, tačiau nei to, nei kito užuomazgų pasirodyme nepastebėjau. Nesupratau, ką norima pasakyti, daina man atrodo neverta dėmesio. Nesupratau energijos, ką jūs norite ištransliuoti. Vietomis nuskambėjote labai mėgėjiškai“, – komentavo Jazzu.

Pasirodymas nesužavėjo ir D. Užkuraičio: „Šios dainos kaip atskiro numerio nepriėmiau. Man tai atrodė kaip ištrauka, o ne atskiras kūrinys. Tai nebuvo blogai, bet gerai irgi nebuvo.“

R. Zilnys, vertindamas atlikėjas, nestokojo sarkazmo: „Manau, kad net jei susirgtų visi 50 šiųmetinės atrankos dalyvių, ir jūs liktumėte vienintelėmis kandidatėmis atstovauti mūsų šaliai, Lietuva tikriausiai nuspręstų šiemet konkurse nedalyvauti išvis.“

Rinkosi favoritus

Gabrielius Vagelis atliko savo kūrybos dainą „Feel myself free“ ir sulaukė daug komisijos komplimentų.

Dar neįpusėjome antrosios laidos, bet galiu pasakyti, kad jau dabar turiu vieną savo favoritų.

„Turi savo stilių, savo manierą, absoliučiai viską, ko reikia scenai. Man patiko daina, ir patiko, kad nebuvo to, ko mes visuomet laukiame – išsidraskymo ir įvairių moduliacijų. Dar neįpusėjome antrosios laidos, bet galiu pasakyti, kad jau dabar turiu vieną savo favoritų“, – tikino Jazzu.

R. Zilnys taip pat įvertino gražų atlikėjo balsą, tačiau teigė, kad daina jam priminė užsienio atlikėjų kūrinį „Šita daina turi įdomų dalyką: kai klausiau šios dainos, vis prisimindavau grupės „One Republic“ kūrinį „If I lose myself tonight“, bet nesakau, kad tai yra blogai. Čia nėra fejerverkinio priedainio, bet tai gali išsiskirti bendrame kontekste“, – kalbėjo muzikos apžvalgininkas.

Ieva Zasimauskaitė pasirodė su Ąžuolo Paulausko kurta daina „You saved me“. Dainininkės pasirodymą gyrė Jazzu: „Ieva progresuoja. Galbūt pati daina man labiau patiko praeitais metais. Bet balso šiltumas ir Ievos gerumas paperka. Tai – gražus pasirodymas, bet nesu tikra, ar to užtenka „Eurovizijai“.

K. Šiaulys gyrė atlikėjos išvaizdą ir vokalą, tačiau kūriniui turėjo priekaištų. „Viskas labai gražu, bet tose trijose minutėse stinga dinamikos. Jau nuo antros minutės kažkas turi keistis, vykti augimas. Esate puiki atlikėja, ir tai – ne jūsų kaltė“, – tikino muzikos kritikas.NAUJAUSI KOMENTARAI

gerbejas

gerbejas portretas
MIA yra sirdziu princese.

Ne specialisto nuomone.

Ne specialisto nuomone. portretas
Tos dainos tokios nesukeliancios emociju,isimintinumo,.Dar Mia gali isiminti soste.O siap Lietuva neturi dainu kurejo.Kurejo ,kad dainoje dominuotu jumoras ,tembras,ekspresija.O su tokiom dainelem tik i kaimo festivali.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių