Žlugo viltys: V. Matačiūnaitė į „Eurovizijos“ finalą nepateko

 • Teksto dydis:

Vilija Matačiūnaitė į sceną žengė po Austrijos atstovo, kuriam nusišypsojo sėkmė, o lietuvė į finalą nepateko. Po Vilijos nesėkmės „Eurovizijos“ finale nebus nė vienos Baltijos valstybės.

Lietuvos atstovei Vilijai Matačiūnaitei Danijos sostinėje, Kopenhagoje, Danija, ketvirtadienį vykusiame antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje pritrūko sėkmės - ji nepateko į konkurso finalą.

Po lietuvių nesėkmės „Eurovizijos“ finale nebus nė vienos Baltijos valstybės.

Lietuvos atstovė į sceną lipo septintoji, iškart po Austrijos atstovo. Ji varžėsi dar su keturiolika dalyvių.

Iš viso į šeštadienį vyksiantį finalą keliauja dešimt antrojo pusfinalio dalyvių iš Šveicarijos, Slovėnijos, Lenkijos, Rumunijos, Norvegijos, Graikijos, Maltos, Baltarusijos, Suomijos, Austrijos.

Lietuvos delegacijos vadovas Audrius Giržadas teigė, kad nulipusi nuo scenos V. Matačiūnaitė buvo patenkinta savo pasirodymu. Tačiau to esą nepakakę. Antrasis pusfinalis, anot jo, buvo itin sunkus.

„Nebuvo didžiųjų šalių, tačiau šis pusfinalis buvo daug stipresnis, daug charakteringesnis, spalvingesnis... Ir tiesiog taip jau šį kartą atsitiko“, – sakė A. Giržadas.

Komentuodamas antrojo pusfinalio rezultatus, muzikos prodiuseris Lauras Lučiūnas sakė, kad į finalą nepatekome nepelnytai. Esą ten pateko bent trys silpnesni nei V. Matačiūnaitės pasirodymai.

„Graikų pasirodymas – nei penki, nei devyni, kažkokia nesąmonė. Šveicarų daina labai eilinė. Ir dar pora dainų buvo nevertų patekti į finalą. Manau, kad nepatekome nepelnytai, turėjome patekti“, – mano L. Lučiūnas.

„Liūdna, liūdna. Aš pripratau, kad mes mažų mažiausiai patenkame į finalą“, – po antrojo pusfinalio sakė muzikologas Darius Užkuraitis. Labiausiai jį nustebino šveicarų bei Maltos patekimas į finalą. „Netgi galvojau, kad lenkai gali nepatekti, bet ta sunkioji artilerija, sunkioji erotika, pasirodo, veikia tokiuose konkursuose kaip „Eurovizija“. Tai irgi penas apmąstymams“, – komentavo D. Užkuraitis.

Muzikologas sutiko, kad šiame dainų konkurse itin svarbu išsiskirti, o tikslas esą pateisina priemones. „Jei mūsų tikslas būti kuo aukščiau, reikia išsiskirti: arba superine daina, arba superiniu atlikėju, arba tokiomis papildomomis priemonėmis, kokių ėmėsi Lenkija. Pripažinkim, kad daina nieko verta. Jei nežiūrėčiau į tas merginas, o klausyčiau per radiją, turbūt jau kokią aštuonioliktą sekundę ieškočiau kitos. O kai žiūri į tas merginas, kažkaip ir žiūrisi. Bet nelabai klausosi“, – teigė D. Užkuraitis.

Anot muzikologo, V. Matačiūnaitės daina lietuviškame kontekste sublizgėjo, tačiau „Eurovizijoje“ kiek nublanko. Vis dėlto Lietuvos atstovės pastangas jis įvertino teigiamai: „Vilija iš tos dainos išspaudė, ką galėjo. Paskui bus galima daryti platesnes analizes, pavyzdžiui, kaip buvo nufilmuota, ar tikrai tinkama apranga, šukuosena, ir t.t., nes iš tų smulkmenų labai dažnai susideda tai, už ką žmonės balsuoja.“

D. Užkuraitis teigė manąs, kad šių metų „Euroviziją“ gali laimėti Olandija, Italija, Vengrija arba Jungtinė Karalystė.

Be ketvirtadienį paaiškėjusių dešimties valstybių atstovų, finale taip pat dalyvaus Danijos, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Ispanijos, Jungtinės Karalystės, Juodkalnijos, Vengrijos, Rusijos, Armėnijos, Azerbaidžano, San Marino, Ukrainos, Švedijos, Nyderlandų, Islandijos atstovai.

59-ojo „Eurovizijos“ konkurso finalas vyks šeštadienį „B&W-Hallerne“ pramogų arenoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Sceptic

Sceptic portretas
Eurovizija yra visiškas šlamštas.

baba

baba portretas
Nera reikalo kisti pinigus i tokias nesamones, o Lietuvos "dainininkai" niekada netures garbes patekti i tokiu renginiu finalus.

Mimdaugas

Mimdaugas portretas
Lietuvos santykis su Eurovizija toks kaip pasakėčios malūnininko, jo sūnaus ir asilo...Neturime savo vizijos!
VISI KOMENTARAI 36
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių