Aistra batams virto dekoratyvinių batukų kolekcija: namuose jų – beveik 500

Ramunės Butkienės namuose – beveik 500 batų. Tiesa, ne poromis, o po vieną, ir vietos labai daug neužima, mat jie – dekoratyviniai. „Kartą sendaikčių turguje nusipirkau vieną gražų batuką ir pradėjau kolekcionuoti, nes ir pačiai patinka daug avalynės turėti. Batai – mano silpnybė“, – juokiasi kolekcininkė.

Lemtingas atsitiktinis pirkinys

Dekoratyvinius batukus R. Butkienė pradėjo rinkti neseniai, 2019-aisiais. Pirmą batuką visai neplanuotai nusipirko Varėnoje savaitgaliais vykstančiame sendaikčių turguje, kuriame mėgsta lankytis.

„Kartą pamačiau, labai patiko ir nusipirkau. Kitą kartą – vėl radau. Tada ir pagalvojau, kad reikia ir daugiau ieškoti. Ir apėmė azartas: aha, šį šeštadienį eisiu – gal vėl rasiu“, – pradžią prisimena varėniškė.

Kai namie susikaupė nemažai batukų, draugai irgi pradėjo juos vežti iš visur, kur lankydavosi. Ramunė pati visose kelionėse jų ieškodavo. Susargdino šia batukų liga ir vyrą – per karantiną abu sėdėjo prie kompiuterio, ieškojo, rinkosi, pirko ir nemažai jų parsisiuntė.

„Buvo lyg manija – reikia, reikia, reikia! Dukros jau sakė, kad visai pakvaišome, – juokiasi Ramunė. – Dabar lyg apsiraminau, nes nelabai turiu kur dėti. Tik nežinau, ar ilgam.“

Nuo miniatiūrinių iki gigantiškų

Kai kurie kolekcijos batukai turi paskirtį – yra vazų, pieštukinių, taurėlių, adatinių, raktų pakabukų. Tačiau dauguma – dekoratyviniai, į kuriuos tiesiog gražu pasižiūrėti.

Dydžiai – nuo kelių milimetrų, kurių Ramunė sako be akinių pati net gerai neįžiūrinti, iki labai didelių, kad pakelti neįmanoma: jos namų kieme stovi aulinis batas – gėlių vazonas kiemui papuošti.

„Skaičiuoju batukus, registruoju, pasižymiu šiokią tokią istoriją – šiuo metu turiu apie 470 batukų, – sako kolekcininkė. – Rikiuoju juos pagal tai, iš kokios medžiagos pagaminti. Medžiagos – pačios įvairiausios: porcelianas, stiklas, keramika, žalvaris, metalas, medis, plastikas.“

Finansine prasme kolekcija ne itin vertinga – jos įsigyjami batukai dažniausiai kainuoja ne daugiau kaip 20 eurų.

„Žinau kolekcininkų, kurie dalyvauja aukcionuose ir perka už milžiniškus pinigus. Aš – ne, sakyčiau, normos ribose. Esu vieną juvelyrinį batuką parsisiuntusi, tai jis irgi labai daug nekainavo. Kartą juvelyrinėje parduotuvėje gražų batuką mačiau, bet jis apie 40 eurų kainavo, tai nesusigundžiau. Vadinasi, dar valdausi. Manau, geriau pridėti dar šiek tiek pinigų ir sau batus nusipirkti“, – juokiasi Ramunė.

Sau duotas pažadas

Anot R. Butkienės, didžiausia kolekcijos vertė – batukų grožis. Kai kurie jų tokie tikroviški, kad nufotografavus taip, jog dydžio nesimato, tikrai pagalvotum, kad tai normalus batas.

Yra kolekcijoje ir princesiškų batukų, ir krištolinis – toks, kokį pasakoje Pelenė pametė. Yra ir sportinių batų, puantai, pačiūžos, riedlentė su batu, klumpės, gausu aukštakulnių, yra net labutinai – Christiano Louboutino aukštakulnių raudonu padu kopija.

Kolekcijoje – ir keli eglutės žaisliukai, tačiau Ramunė sako eglutės vien batukais nepuošianti. Jai eglutė turi būti papuošta tradiciškai, tad ant jos kabina savo ir vyro vaikystės žaisliukus.

„Nežinau, ar ta mano kolekcija ateityje kam nors bus reikalinga. Pasižiūrėti ji įdomi ir graži, o kas bus toliau – nežinau, tegul dukros nuspręs, ką su ja daryti. Dabar batukų kolekcionavimas – mano hobis, mano malonumas, man tai patinka“, – mėgaujasi savo aistra kolekcininkė.

Varėnos kultūros centre vyr. specialiste dirbanti Ramunė kartais pagalvoja apie tai, kad gal reikėtų parodą surengti. Bet nusprendė luktelėti, kol 500 eksponatų surinks.

„Tikrai būtų gerai juos žmonėms parodyti – tada žinočiau, ar čia tik man labai gražu, ar iš tikrųjų“, – svarsto pasižadėjusi parodyti savo kolekciją R. Butkienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vasilisa Utovka

Vasilisa Utovka portretas
Labai, labai graži irįdomi kolekcija.Šaunuolė,sėkmės renkant batelius!

Laimutė Keršienė

Laimutė Keršienė portretas
Labai labai gražu!!! Ir reikalinga. Gaila, kad Varėnos žurnalistai nepamatė tokio grožio!

Alvydas

Alvydas portretas
Labai gražu ir džiugu, kai žmogus turi hobį, domisi. Sėkmės! Ir būtinai parodykite kitiems...
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių